Login

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 103 Nastassia Kalina 1989 Belarus 45:17.3 45:17.3 2+1+0+0 3
2 82 Anastasia Zagoruiko 1988 Russia + 38.4 45:55.7 0+2+0+1 3
3 100 Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 51.1 46:08.4 0+2+0+0 2
4 92 Veronika Zvaricova 1988 Czech Republic + 01:10.4 46:27.7 0+2+0+1 3
5 60 Anais Bescond 1987 France + 01:11.4 46:28.7 0+3+0+0 3
6 77 Karolina Piton 1987 Poland + 01:54.8 47:12.1 1+2+1+1 5
7 65 Olga Vilukhina 1988 Russia + 02:01.4 47:18.7 1+0+2+1 4
8 99 Yuliya Kornilyuk 1987 Russia + 02:08.7 47:26.0 0+1+3+0 4
9 84 Marion Charles 1990 France + 02:13.2 47:30.5 0+1+1+0 2
10 95 Constance Vonfeld 1989 France + 02:50.6 48:07.9 1+1+1+1 4
11 78 Zuzana Likarova 1987 Czech Republic + 03:15.0 48:32.3 0+1+1+2 4
12 55 Jana Mintsenkova 1988 Estonia + 03:22.5 48:39.8 1+0+1+1 3
13 56 Katarzyna Jakiela 1987 Poland + 03:54.4 49:11.7 2+0+1+1 4
14 66 Patrycja Hojnisz 1987 Poland + 04:21.4 49:38.7 1+0+2+2 5
15 73 Michaela Schonova 1989 Slovakia + 04:30.9 49:48.2 0+1+2+1 4
16 58 Zanna Juskane 1989 Latvia + 04:31.9 49:49.2 1+1+2+2 6
17 85 Monika Hojnisz 1991 Poland + 04:32.9 49:50.2 1+3+0+0 4
18 79 Sophie Boilley 1989 France + 04:44.8 50:02.1 3+1+2+0 6
19 51 Maria Demidova 1988 Russia + 04:50.2 50:07.5 2+2+1+1 6
20 105 Olga Alifiravets 1987 Sweden + 04:59.0 50:16.3 0+3+2+2 7
21 63 Marine Bolliet 1988 France + 05:10.5 50:27.8 1+1+3+2 7
22 74 Inna Kurzhanova 1987 Russia + 05:13.9 50:31.2 0+2+2+2 6
23 86 Tuija Köykkä 1988 Finland + 05:29.3 50:46.6 2+2+0+1 5
24 59 Olga Poltoranina 1987 Kazakhstan + 05:43.1 51:00.4 2+0+2+1 5
25 81 Veronika Horejsi 1987 Czech Republic + 05:53.2 51:10.5 1+2+2+2 7
26 89 Irena Bukacka 1989 Poland + 06:31.7 51:49.0 1+0+4+0 5
27 52 Laura Toivanen 1988 Finland + 06:42.3 51:59.6 0+2+0+1 3
28 102 Leslie Mercier 1989 France + 06:57.2 52:14.5 3+0+1+0 4
29 104 Katarzyna Leja 1990 Poland + 07:09.6 52:26.9 2+1+0+1 4
30 67 Galina Golushko 1988 Kazakhstan + 07:18.3 52:35.6 1+1+1+3 6
31 76 Victoria Padial Hernandez 1988 Spain + 07:26.7 52:44.0 2+1+1+2 6
32 62 Lucia Simova 1990 Slovakia + 08:51.7 54:09.0 1+2+2+1 6
33 90 Michaela Pancikova 1989 Slovakia + 10:06.2 55:23.5 0+3+2+3 8
34 94 Ekaterina Nosova 1989 Russia + 10:17.7 55:35.0 1+4+2+2 9
35 98 Magdalena Kepka 1989 Poland + 11:19.4 56:36.7 3+1+2+3 9
36 72 Irina Tsagaanbaataryn 1987 Kazakhstan + 11:19.4 56:36.7 3+1+2+3 9
37 70 Alina Raikova 1991 Kazakhstan + 11:21.0 56:38.3 0+2+2+2 6
38 54 Mara Caviglia 1991 Argentina + 12:48.1 58:05.4 0+1+2+2 5
39 97 Galina Mikryukova 1989 Kazakhstan + 12:55.6 58:12.9 1+3+5+1 10
40 68 Andreja Jakovac 1990 Croatia + 13:14.3 58:31.6 1+1+1+1 4
41 61 Jana Becajova 1988 Czech Republic + 13:27.1 58:44.4 3+2+5+4 14
42 101 Yelena Dyomina 1990 Kazakhstan + 13:28.6 58:45.9 2+2+0+0 4
43 87 Tanja Karisik-Kosarac 1991 Bosnia&Herzegovina + 13:31.8 58:49.1 2+2+3+0 7
44 69 Gorana Lucic 1987 Bosnia&Herzegovina + 13:42.2 58:59.5 3+0+0+2 5
45 91 Anastasija Sardiko 1991 Latvia + 13:45.1 59:02.4 1+4+1+2 8
46 80 Elina Eiduka 1989 Latvia + 14:31.3 59:48.6 1+5+2+1 9
47 93 Svetlana Klimova 1988 Kazakhstan + 17:41.3 1:02:58.6 4+2+2+2 10
48 53 Sanja Vasiljevic 1990 Bosnia&Herzegovina + 18:42.1 1:03:59.4 2+2+4+2 10
49 57 Branka Kuzeljevic 1989 Serbia + 23:39.5 1:08:56.8 3+2+2+4 11
50 75 Belma Smrkovic 1990 Serbia + 26:09.8 1:11:27.1 4+4+3+3 14
51 96 Brankica Stulovic 1988 Serbia + 27:41.5 1:12:58.8 5+1+2+3 11
52 83 Petra Gubala 1990 Hungary + 29:21.9 1:14:39.2 5+4+1+3 13
53 88 Anett Bozsik 1990 Hungary + 33:39.8 1:18:57.1 4+1+4+3 12
54 64 Melinda Mikola 1991 Hungary + 37:48.5 1:23:05.8 3+3+3+4 13
DNF 71 Nada Babic 1990 Croatia 2+3+3+- 8

Info

What IBU Cup Junior
Discipline 12.5 km Individual
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 12.Jan 2008
Calendar 2007/2008