Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1-1 Sturla Holm Lægreid 1997 Norway 1:11:50.2 1:11:50.2 0-0 0-1 0
1 1-2 Tarjei Bø 1988 Norway 1:11:50.2 1:11:50.2 0-1 0-0 0
1 1-3 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 1:11:50.2 1:11:50.2 0-2 0-0 0
1 1-4 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway 1:11:50.2 1:11:50.2 0-1 0-1 0
2 3-1 Antonin Guigonnat 1991 France + 59.0 1:12:49.2 0-1 0-0 0
2 3-2 Fabien Claude 1994 France + 59.0 1:12:49.2 0-1 0-1 0
2 3-3 Emilien Jacquelin 1995 France + 59.0 1:12:49.2 0-0 0-0 0
2 3-4 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 59.0 1:12:49.2 0-1 0-2 0
3 2-1 David Zobel 1996 Germany + 02:17.5 1:14:07.7 0-1 0-0 0
3 2-2 Johannes Kühn 1991 Germany + 02:17.5 1:14:07.7 0-1 0-1 0
3 2-3 Benedikt Doll 1990 Germany + 02:17.5 1:14:07.7 0-3 0-0 0
3 2-4 Roman Rees 1993 Germany + 02:17.5 1:14:07.7 0-2 1-3 1
4 4-1 Jesper Nelin 1992 Sweden + 02:38.7 1:14:28.9 0-1 0-2 0
4 4-2 Peppe Femling 1992 Sweden + 02:38.7 1:14:28.9 0-0 1-3 1
4 4-3 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 02:38.7 1:14:28.9 0-1 0-3 0
4 4-4 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 02:38.7 1:14:28.9 0-1 0-2 0
5 8-1 Patrick Braunhofer 1998 Italy + 02:47.3 1:14:37.5 0-0 0-2 0
5 8-2 Tommaso Giacomel 2000 Italy + 02:47.3 1:14:37.5 0-0 0-2 0
5 8-3 Didier Bionaz 2000 Italy + 02:47.3 1:14:37.5 0-0 0-2 0
5 8-4 Elia Zeni 2001 Italy + 02:47.3 1:14:37.5 0-0 0-1 0
6 7-1 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 02:51.5 1:14:41.7 0-0 0-2 0
6 7-2 Tomas Mikyska 2000 Czech Republic + 02:51.5 1:14:41.7 0-2 0-2 0
6 7-3 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 02:51.5 1:14:41.7 0-1 0-2 0
6 7-4 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 02:51.5 1:14:41.7 0-0 0-1 0
7 14-1 Sebastian Stalder 1998 Switzerland + 02:55.7 1:14:45.9 0-0 0-1 0
7 14-2 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 02:55.7 1:14:45.9 1-3 0-2 1
7 14-3 Niklas Hartweg 2000 Switzerland + 02:55.7 1:14:45.9 0-1 0-1 0
7 14-4 Jeremy Finello 1992 Switzerland + 02:55.7 1:14:45.9 0-2 0-3 0
8 9-1 Artem Pryma 1987 Ukraine + 03:52.8 1:15:43.0 0-0 0-1 0
8 9-2 Denys Nasyko 1995 Ukraine + 03:52.8 1:15:43.0 0-1 0-2 0
8 9-3 Bogdan Tsymbal 1997 Ukraine + 03:52.8 1:15:43.0 0-1 0-1 0
8 9-4 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 03:52.8 1:15:43.0 0-2 0-0 0
9 6-1 Tuomas Harjula 1998 Finland + 04:03.1 1:15:53.3 0-0 0-0 0
9 6-2 Jaakko Ranta 1997 Finland + 04:03.1 1:15:53.3 0-1 1-3 1
9 6-3 Tero Seppälä 1996 Finland + 04:03.1 1:15:53.3 2-3 0-1 2
9 6-4 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 04:03.1 1:15:53.3 0-0 0-0 0
10 10-1 Alex Cisar 2000 Slovenia + 04:27.9 1:16:18.1 0-2 0-1 0
10 10-2 Miha Dovzan 1994 Slovenia + 04:27.9 1:16:18.1 0-0 1-3 1
10 10-3 Rok Trsan 1992 Slovenia + 04:27.9 1:16:18.1 0-0 0-3 0
10 10-4 Anton Vidmar 2000 Slovenia + 04:27.9 1:16:18.1 0-1 0-1 0
11 5-1 David Komatz 1991 Austria + 04:56.6 1:16:46.8 0-2 0-2 0
11 5-2 Simon Eder 1983 Austria + 04:56.6 1:16:46.8 0-0 0-2 0
11 5-3 Dominic Unterweger 1999 Austria + 04:56.6 1:16:46.8 0-0 0-0 0
11 5-4 Patrick Jakob 1996 Austria + 04:56.6 1:16:46.8 0-0 0-3 0
12 13-1 George Buta 1993 Romania + 05:31.4 1:17:21.6 0-0 0-0 0
12 13-2 Dmitrii Shamaev 1995 Romania + 05:31.4 1:17:21.6 0-1 0-1 0
12 13-3 George Marian Coltea 2000 Romania + 05:31.4 1:17:21.6 0-2 0-0 0
12 13-4 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 05:31.4 1:17:21.6 0-0 0-0 0
13 15-1 Logan Pletz 2000 Canada + 05:49.2 1:17:39.4 1-3 0-2 1
13 15-2 Christian Gow 1993 Canada + 05:49.2 1:17:39.4 0-1 0-1 0
13 15-3 Zachary Connelly 2001 Canada + 05:49.2 1:17:39.4 0-0 0-0 0
13 15-4 Adam Runnalls 1998 Canada + 05:49.2 1:17:39.4 0-1 0-1 0
14 16-1 Marcin Zawol 2002 Poland Lapped 0-1 0-1 0
14 16-2 Jan Gunka 2002 Poland Lapped 0-2 0-2 0
14 16-3 Grzegorz Guzik 1991 Poland Lapped 0-0 0-0 0
14 16-4 Wojciech Skorusa 1999 Poland Lapped 0-0 2-3 2
15 18-1 Rene Zahkna 1994 Estonia Lapped 0-0 0-1 0
15 18-2 Kristo Siimer 1999 Estonia Lapped 0-0 0-2 0
15 18-3 Markus Rene Epner 2002 Estonia Lapped 0-2 1-3 1
15 18-4 Raido Ränkel 1990 Estonia Lapped 0-3 1-3 1
16 11-1 Paul Schommer 1992 USA Lapped 0-2 0-1 0
16 11-2 Maxime Germain 2001 USA Lapped 1-3 0-3 1
16 11-3 Vaclav Cervenka 1999 USA Lapped 0-0 0-0 0
16 11-4 Camren Nielsen 1999 USA Lapped 0-1 0-3 0
17 20-1 Maksim Makarov 1995 Moldova Lapped 0-3 0-1 0
17 20-2 Pavel Magazeev 1988 Moldova Lapped 0-0 0-3 0
17 20-3 Mihail Usov 1996 Moldova Lapped 0-1 0-2 0
17 20-4 Andrei Usov 1994 Moldova Lapped 0-1 --- 0
18 21-1 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia Lapped 0-3 1-3 1
18 21-2 Renars Birkentals 2001 Latvia Lapped 0-2 0-1 0
18 21-3 Edgars Mise 1998 Latvia Lapped 0-0 1-3 1
18 21-4 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia Lapped --- --- 0
19 12-1 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania Lapped 0-1 1-3 1
19 12-2 Nikita Romanov 1999 Lithuania Lapped 0-0 0-0 0
19 12-3 Maksim Fomin 2000 Lithuania Lapped 0-0 0-3 0
19 12-4 Jokubas Mackine 2000 Lithuania Lapped --- --- 0
20 17-1 Blagoy Todev 2001 Bulgaria Lapped 0-1 0-0 0
20 17-2 Anton Sinapov 1993 Bulgaria Lapped 0-2 0-2 0
20 17-3 Konstantin Vasilev 2003 Bulgaria Lapped 0-0 0-2 0
20 17-4 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria Lapped --- --- 0
21 19-1 Sergey Sirik 1994 Kazakhstan Lapped 0-1 2-3 2
21 19-2 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan Lapped 0-1 0-0 0
21 19-3 Nikita Akimov 2001 Kazakhstan Lapped 1-3 --- 1
21 19-4 Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan Lapped --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline 4x7.5 km Relay
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Sunday 22.Jan 2023
Calendar 2022/2023