Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 30 Anton Babikov 1991 Russia 49:46.8 49:46.8 0+0+0+0 0
2 21 Tarjei Bø 1988 Norway + 09.7 49:56.5 0+0+0+2 2
3 18 Said Karimulla Khalili 1998 Russia + 48.5 50:35.3 0+0+1+0 1
4 44 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 50.5 50:37.3 0+2+1+0 3
5 11 Sturla Holm Lægreid 1997 Norway + 01:32.9 51:19.7 0+1+0+2 3
6 39 Simon Desthieux 1991 France + 02:08.2 51:55.0 1+1+1+0 3
7 26 Alexander Loginov 1992 Russia + 02:16.3 52:03.1 1+0+0+2 3
8 36 Fabien Claude 1994 France + 02:22.4 52:09.2 1+1+1+0 3
9 15 Paul Schommer 1992 USA + 02:26.5 52:13.3 1+0+0+1 2
10 42 Emilien Jacquelin 1995 France + 02:27.9 52:14.7 0+0+0+2 2
11 50 Benjamin Weger 1989 Switzerland + 02:37.8 52:24.6 1+1+0+0 2
12 14 Benedikt Doll 1990 Germany + 02:44.6 52:31.4 0+2+1+1 4
13 9 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 02:52.8 52:39.6 0+3+0+1 4
14 6 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:08.7 52:55.5 1+2+0+0 3
15 7 Campbell Wright 2002 New Zealand + 03:09.8 52:56.6 0+1+1+0 2
16 16 Simon Eder 1983 Austria + 03:13.9 53:00.7 1+1+0+1 3
17 69 Niklas Hartweg 2000 Switzerland + 03:16.9 53:03.7 1+1+0+0 2
18 27 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 03:23.7 53:10.5 0+1+0+2 3
19 56 Anton Smolski 1996 Belarus + 03:30.1 53:16.9 0+2+0+1 3
20 58 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 03:31.5 53:18.3 1+0+3+1 5
21 51 David Komatz 1991 Austria + 03:36.7 53:23.5 0+0+0+1 1
22 19 Justus Strelow 1996 Germany + 03:49.3 53:36.1 0+0+1+1 2
23 2 Tero Seppälä 1996 Finland + 03:50.0 53:36.8 2+2+0+0 4
24 57 Rene Zahkna 1994 Estonia + 03:53.5 53:40.3 1+0+0+1 2
25 80 Mikita Labastau 1997 Belarus + 03:59.4 53:46.2 1+0+0+1 2
26 96 Sebastian Stalder 1998 Switzerland + 04:01.1 53:47.9 1+0+0+1 2
27 4 Thomas Bormolini 1991 Italy + 04:07.6 53:54.4 0+1+1+1 3
28 5 Dzmitry Lazouski 1998 Belarus + 04:10.1 53:56.9 0+1+1+0 2
29 24 Antonin Guigonnat 1991 France + 04:14.7 54:01.5 1+1+2+0 4
30 62 Sivert Guttorm Bakken 1998 Norway + 04:25.2 54:12.0 1+2+1+1 5
31 1 David Zobel 1996 Germany + 04:27.1 54:13.9 2+2+0+0 4
32 47 Miha Dovzan 1994 Slovenia + 04:29.4 54:16.2 0+2+0+1 3
33 23 Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + 04:29.6 54:16.4 1+1+0+1 3
34 40 Jake Brown 1992 USA + 04:34.6 54:21.4 1+2+1+0 4
35 63 Maksim Varabei 1995 Belarus + 04:52.4 54:39.2 1+1+0+0 2
36 90 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan + 04:53.9 54:40.7 1+0+0+2 3
37 104 Patrick Jakob 1996 Austria + 05:00.0 54:46.8 0+1+1+0 2
37 46 Christian Gow 1993 Canada + 05:00.0 54:46.8 1+0+0+2 3
39 41 Lovro Planko 2001 Slovenia + 05:11.7 54:58.5 1+0+1+2 4
40 65 Tuomas Harjula 1998 Finland + 05:25.4 55:12.2 1+0+1+1 3
41 31 Felix Leitner 1996 Austria + 05:27.4 55:14.2 0+1+1+3 5
42 13 Martin Jäger 1987 Switzerland + 05:32.6 55:19.4 1+2+1+1 5
43 34 Lukas Hofer 1989 Italy + 05:50.1 55:36.9 1+2+2+1 6
44 12 Dmitrii Shamaev 1995 Russia + 05:50.4 55:37.2 0+0+0+2 2
45 29 Florent Claude 1991 Belgium + 05:52.4 55:39.2 1+0+1+2 4
46 77 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 05:52.8 55:39.6 2+0+1+0 3
47 60 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 05:57.5 55:44.3 1+0+3+0 4
48 35 Kalev Ermits 1992 Estonia + 06:04.3 55:51.1 2+0+1+1 4
49 103 Didier Bionaz 2000 Italy + 06:04.7 55:51.5 1+0+0+3 4
50 48 Tommaso Giacomel 2000 Italy + 06:06.7 55:53.5 1+2+2+1 6
51 93 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 06:09.5 55:56.3 0+0+1+1 2
52 59 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 06:18.0 56:04.8 0+2+2+1 5
53 76 Tomas Sklenarik 1999 Slovakia + 06:20.3 56:07.1 0+0+3+1 4
54 98 Leif Nordgren 1989 USA + 06:22.8 56:09.6 0+1+1+1 3
55 94 Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 06:24.3 56:11.1 0+2+0+1 3
56 91 Filip Fjeld Andersen 1999 Norway + 06:32.4 56:19.2 0+2+1+2 5
57 73 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 06:34.2 56:21.0 1+1+1+0 3
58 8 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 06:40.9 56:27.7 2+1+2+2 7
59 70 Lucas Fratzscher 1994 Germany + 06:50.4 56:37.2 2+0+2+1 5
60 67 Eric Perrot 2001 France + 06:53.0 56:39.8 1+1+0+1 3
61 85 Rok Trsan 1992 Slovenia + 06:56.9 56:43.7 1+1+1+0 3
62 20 Bogdan Tsymbal 1997 Ukraine + 07:05.8 56:52.6 1+2+2+0 5
63 54 Harald Lemmerer 1991 Austria + 07:06.3 56:53.1 0+1+1+3 5
64 25 Artem Pryma 1987 Ukraine + 07:08.8 56:55.6 1+0+4+1 6
65 107 Marco Gross 1995 Germany + 07:10.7 56:57.5 0+2+0+1 3
66 82 Mikito Tachizaki 1988 Japan + 07:17.4 57:04.2 0+0+0+2 2
67 79 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 07:19.3 57:06.1 0+0+0+3 3
68 37 Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 07:23.4 57:10.2 1+2+1+2 6
69 101 Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 07:29.0 57:15.8 2+1+1+2 6
70 72 Sean Doherty 1995 USA + 07:30.5 57:17.3 1+3+1+1 6
71 28 Scott Gow 1990 Canada + 07:32.3 57:19.1 1+1+2+1 5
72 38 Kosuke Ozaki 1992 Japan + 07:38.6 57:25.4 1+0+1+1 3
73 43 George Buta 1993 Romania + 07:47.5 57:34.3 2+0+3+0 5
74 49 Pavel Magazeev 1988 Russia + 07:55.1 57:41.9 2+1+2+0 5
75 32 Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 08:14.7 58:01.5 2+1+0+3 6
76 10 Jakov Fak 1987 Slovenia + 08:25.5 58:12.3 2+1+3+1 7
77 83 Dominik Windisch 1989 Italy + 08:36.4 58:23.2 3+3+1+1 8
78 52 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 08:47.8 58:34.6 3+3+0+2 8
79 55 Michal Sima 1992 Slovakia + 08:56.2 58:43.0 3+1+0+2 6
80 61 Heikki Laitinen 1994 Finland + 09:09.1 58:55.9 1+2+1+3 7
81 66 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 09:13.8 59:00.6 1+2+2+1 6
82 88 Lukasz Szczurek 1988 Poland + 09:15.5 59:02.3 2+0+0+3 5
83 97 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 09:17.3 59:04.1 2+0+3+2 7
84 86 Mikulas Karlik 1999 Czech Republic + 09:19.8 59:06.6 1+3+3+1 8
85 100 Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan + 09:20.1 59:06.9 0+2+0+1 3
86 75 Raido Ränkel 1990 Estonia + 09:25.6 59:12.4 1+2+3+2 8
87 105 Adam Runnalls 1998 Canada + 09:45.8 59:32.6 1+1+1+5 8
88 71 Damir Rastic 1988 Serbia + 09:46.2 59:33.0 1+0+3+2 6
89 33 Malte Stefansson 2000 Sweden + 09:50.1 59:36.9 2+2+3+1 8
90 3 Simon Bartko 1996 Slovakia + 09:51.0 59:37.8 1+2+1+3 7
91 74 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 09:59.9 59:46.7 2+2+2+1 7
92 106 Roberts Slotins 1991 Latvia + 10:10.0 59:56.8 2+0+2+2 6
93 95 Alex Cisar 2000 Slovenia + 10:25.8 1:00:12.6 0+1+4+1 6
94 81 Dujin Choi 1995 South Korea + 10:32.9 1:00:19.7 2+0+2+1 5
95 17 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 11:01.0 1:00:47.8 4+2+2+1 9
96 84 Edgars Mise 1998 Latvia + 11:07.0 1:00:53.8 4+0+1+0 5
97 45 Oskar Brandt 1995 Sweden + 11:09.6 1:00:56.4 3+3+0+3 9
98 87 Jules Burnotte 1995 Canada + 11:20.4 1:01:07.2 1+4+2+2 9
99 92 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 11:35.8 1:01:22.6 0+2+0+3 5
100 68 Cesar Beauvais 2000 Belgium + 12:53.0 1:02:39.8 1+1+0+5 7
101 22 Maksim Makarov 1995 Moldova + 13:05.5 1:02:52.3 1+3+5+1 10
DNS 64 Philipp Horn 1994 Germany
DNS 78 Daniil Serokhvostov 1999 Russia
DNS 89 Julian Eberhard 1986 Austria
DNS 99 Maxim Tsvetkov 1992 Russia
DNF 102 Przemyslaw Pancerz 1998 Poland 1+2+1+- 4
DNF 53 Alexander Povarnitsyn 1994 Russia 5+2+1+- 8

Info

What World Cup
Discipline 20 km Individual
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Thursday 20.Jan 2022
Calendar 2021/2022