Login

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 174 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden 39:48.7 39:48.7 0+0+1+2 3
2 106 Tomas Mikyska 2000 Czech Republic + 30.6 40:19.3 0+0+0+1 1
3 162 Jesper Nelin 1992 Sweden + 01:39.6 41:28.3 2+0+1+2 5
4 153 Tobias Arwidson 1988 Sweden + 01:43.7 41:32.4 0+0+2+0 2
5 166 Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 01:53.2 41:41.9 2+1+1+0 4
6 154 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 01:54.7 41:43.4 1+1+1+0 3
7 156 Peppe Femling 1992 Sweden + 02:35.2 42:23.9 0+1+1+2 4
8 116 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 02:41.3 42:30.0 0+0+0+2 2
9 168 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 02:59.8 42:48.5 1+3+2+1 7
10 142 Oskar Brandt 1995 Sweden + 03:25.9 43:14.6 1+2+2+1 6
11 114 Emil Nykvist 1997 Sweden + 03:46.0 43:34.7 0+1+1+2 4
12 101 Henning Sjökvist 1998 Sweden + 03:49.1 43:37.8 1+2+0+1 4
13 137 Mikulas Karlik 1999 Czech Republic + 03:53.2 43:41.9 1+0+0+3 4
14 160 Vitezslav Hornig 1999 Czech Republic + 03:53.5 43:42.2 0+0+0+3 3
15 135 Mihail Usov 1996 Moldova + 04:15.3 44:04.0 1+3+1+0 5
16 131 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 04:50.1 44:38.8 0+3+2+2 7
17 150 Kalev Ermits 1992 Estonia + 04:50.8 44:39.5 0+2+2+3 7
18 146 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 04:56.0 44:44.7 1+3+0+2 6
19 158 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + -36:58.2 4:46.9 3+1+2+2 8
20 144 Rene Zahkna 1994 Estonia + 05:06.9 44:55.6 0+3+1+2 6
21 132 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 05:13.4 45:02.1 2+3+1+1 7
22 117 Mart Vsivtsev 1999 Estonia + 05:21.6 45:10.3 0+2+0+1 3
23 169 Malte Stefansson 2000 Sweden + 05:27.3 45:16.0 2+1+3+3 9
24 136 George Buta 1993 Romania + 05:43.2 45:31.9 0+2+2+2 6
25 138 Torstein Stenersen 1988 Sweden + 05:52.2 45:40.9 1+2+1+4 8
26 133 Andrei Usov 1994 Moldova + 05:57.7 45:46.4 1+4+1+0 6
27 164 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 06:03.8 45:52.5 0+2+2+4 8
28 139 Kristo Siimer 1999 Estonia + 06:24.9 46:13.6 2+1+3+2 8
29 129 Victor Brandt 1999 Sweden + 06:27.6 46:16.3 0+2+2+2 6
30 159 Adelin Miodrag Duicu 1999 Romania + 06:40.8 46:29.5 3+0+1+1 5
31 148 Dumitru Cornel Puchianu 1989 Romania + 06:43.1 46:31.8 0+3+2+4 9
32 172 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 06:58.5 46:47.2 0+3+2+4 9
33 149 Anatolii Oskin 1989 Romania + 07:01.1 46:49.8 2+2+0+2 6
34 155 Emanuel Westberg 2001 Sweden + 07:04.3 46:53.0 1+3+2+1 7
35 170 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 07:09.0 46:57.7 3+3+3+2 11
36 107 Edgars Mise 1998 Latvia + 07:13.1 47:01.8 2+1+3+2 8
37 109 Robert Heldna 1999 Estonia + 07:23.9 47:12.6 1+4+2+0 7
38 124 Florin-Catalin Buta 1998 Romania + 07:35.4 47:24.1 0+3+1+3 7
39 130 Oskar Ohlsson 1998 Sweden + 07:35.6 47:24.3 2+3+2+3 10
40 119 David Nykvist 1999 Sweden + 07:36.0 47:24.7 2+1+2+0 5
41 134 George Marian Coltea 2000 Romania + 07:41.0 47:29.7 3+3+2+2 10
42 126 Albert Askengren 1995 Sweden + 07:49.5 47:38.2 1+2+1+3 7
43 125 Raido Ränkel 1990 Estonia + 08:00.6 47:49.3 3+4+2+2 11
44 118 Knut Vikström 2001 Sweden + 08:08.4 47:57.1 1+3+0+3 7
45 151 Lucas Höiby 2001 Sweden + 08:15.9 48:04.6 1+2+0+2 5
46 127 Apostolos Angelis 1993 Greece + 08:34.9 48:23.6 1+4+2+4 11
47 143 Johan Bergman 1994 Sweden + 08:38.8 48:27.5 1+2+2+4 9
48 163 Hunor Gego 1996 Romania + 08:46.9 48:35.6 0+4+1+3 8
49 105 Hans Kristen Rootalu 1996 Estonia + 08:47.7 48:36.4 0+3+1+3 7
50 111 Juri Uha 1997 Estonia + 08:48.2 48:36.9 2+1+1+3 7
51 145 Alfred Eriksson 2001 Sweden + 08:52.9 48:41.6 4+3+2+0 9
52 120 Marten Aolaid 1999 Estonia + 09:18.2 49:06.9 2+3+2+2 9
53 104 Johan Stridsman 1997 Sweden + 09:23.8 49:12.5 2+5+2+2 11
54 128 Nikolaos Tsourekas 1999 Greece + 09:45.7 49:34.4 2+3+0+1 6
55 115 Vincent Fountain 1991 Great Britain + 09:47.9 49:36.6 2+4+2+1 9
56 161 Victor Olsson 1993 Sweden + 09:48.7 49:37.4 3+4+3+1 11
57 167 Robert Grumeza 2001 Romania + 10:04.0 49:52.7 0+4+3+2 9
58 113 Emil Rudh 1998 Sweden + 11:08.4 50:57.1 1+3+0+4 8
59 102 Oscar Wiseman 2001 Great Britain + 11:09.9 50:58.6 0+1+2+4 7
60 123 Hampus Bexelius 1999 Sweden + 11:55.0 51:43.7 3+1+1+2 7
61 147 Marcus Webb 1995 Great Britain + 14:01.2 53:49.9 2+3+1+2 8
62 103 Alfie Sprake 2001 Great Britain + 17:29.5 57:18.2 2+3+4+5 14
63 141 Pontus Jansson 1994 Sweden + 19:04.2 58:52.9 1+4+4+2 11
64 157 Connor Lewis 1999 Great Britain + 19:54.0 59:42.7 3+4+3+3 13
101 122 Keith Wigley 1993 Great Britain + -38:42.8 2:31.5 5-3 9-6 14
DNS 108 Jonas Marecek 2001 Czech Republic
DNS 110 Cesar Beauvais 2000 Belgium
DNS 112 Anton Ivarsson 2001 Sweden
DNS 121 Mathias Modin 1999 Sweden
DNS 140 Pavel Magazeev 1988 Russia
DNS 152 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania
DNS 171 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium
DNS 173 Felix Cottet Puinel 1996 France
DNF 165 Jordan Foley 1994 Great Britain

Info

What National Event
Discipline 15 km Individual
Host Idre
Nation Sweden
Date Sunday 15.Nov 2020
Calendar 2020/2021