Login

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 75 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden 25:34.2 25:34.2 0+1 1
2 63 Jesper Nelin 1992 Sweden + 01.1 25:35.3 0+1 1
3 67 Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 13.6 25:47.8 0+0 0
4 29 Malte Stefansson 2000 Sweden + 24.6 25:58.8 1+1 2
5 44 Tomas Mikyska 2000 Czech Republic + 31.5 26:05.7 0+0 0
6 69 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 34.5 26:08.7 0+1 1
7 73 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 01:11.9 26:46.1 2+0 2
8 39 Torstein Stenersen 1988 Sweden + 01:17.1 26:51.3 1+1 2
9 33 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 01:19.1 26:53.3 1+0 1
10 40 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 01:23.5 26:57.7 1+3 4
11 61 Vitezslav Hornig 1999 Czech Republic + 01:26.7 27:00.9 0+0 0
12 48 Emil Nykvist 1997 Sweden + 01:27.1 27:01.3 0+0 0
13 21 Tobias Arwidson 1988 Sweden + 01:35.0 27:09.2 2+1 3
14 4 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 01:36.4 27:10.6 0+2 2
15 49 Dumitru Cornel Puchianu 1989 Romania + 01:39.6 27:13.8 0+3 3
16 57 Peppe Femling 1992 Sweden + 01:44.5 27:18.7 0+3 3
17 71 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 01:45.6 27:19.8 1+3 4
18 59 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 01:45.7 27:19.9 2+2 4
19 68 Kristo Siimer 1999 Estonia + 01:47.1 27:21.3 1+0 1
20 5 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 01:49.5 27:23.7 1+0 1
21 55 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 01:50.1 27:24.3 2+0 2
22 42 Anatolii Oskin 1989 Romania + 01:52.1 27:26.3 1+0 1
23 45 Rene Zahkna 1994 Estonia + 01:52.8 27:27.0 2+1 3
24 35 George Marian Coltea 2000 Romania + 02:07.1 27:41.3 0+3 3
25 43 Oskar Brandt 1995 Sweden + 02:08.5 27:42.7 0+2 2
26 32 Raido Ränkel 1990 Estonia + 02:10.1 27:44.3 2+2 4
27 9 Florin-Catalin Buta 1998 Romania + 02:13.0 27:47.2 0+1 1
28 17 Henning Sjökvist 1998 Sweden + 02:15.5 27:49.7 1+1 2
29 51 Kalev Ermits 1992 Estonia + 02:31.8 28:06.0 3+2 5
30 27 Felix Cottet Puinel 1996 France + 02:41.7 28:15.9 1+1 2
31 37 George Buta 1993 Romania + 02:44.2 28:18.4 2+1 3
32 65 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 02:44.5 28:18.7 1+3 4
33 60 Mihail Usov 1996 Moldova + 02:56.4 28:30.6 2+1 3
34 1 Marten Aolaid 1999 Estonia + 02:57.7 28:31.9 1+1 2
35 46 Robert Heldna 1999 Estonia + 03:02.7 28:36.9 2+1 3
36 74 Mikulas Karlik 1999 Czech Republic + 03:03.9 28:38.1 3+1 4
37 38 Apostolos Angelis 1993 Greece + 03:09.4 28:43.6 0+3 3
38 6 Andrei Usov 1994 Moldova + 03:09.8 28:44.0 2+1 3
39 22 Alfred Eriksson 2001 Sweden + 03:21.2 28:55.4 1+1 2
40 31 Oskar Ohlsson 1998 Sweden + 03:22.8 28:57.0 1+3 4
41 66 Victor Olsson 1993 Sweden + 03:23.0 28:57.2 1+2 3
42 54 Adelin Miodrag Duicu 1999 Romania + 03:25.9 29:00.1 0+0 0
43 47 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 03:35.3 29:09.5 2+1 3
44 8 Hunor Gego 1996 Romania + 03:38.8 29:13.0 2+1 3
45 19 Johan Stridsman 1997 Sweden + 03:43.0 29:17.2 3+2 5
46 13 Mart Vsivtsev 1999 Estonia + 03:45.7 29:19.9 1+1 2
47 7 Cesar Beauvais 2000 Belgium + 03:48.8 29:23.0 2+1 3
48 64 Albert Askengren 1995 Sweden + 03:49.5 29:23.7 0+2 2
49 62 Victor Brandt 1999 Sweden + 04:08.6 29:42.8 2+1 3
50 58 David Nykvist 1999 Sweden + 04:09.4 29:43.6 0+1 1
51 56 Johan Bergman 1994 Sweden + 04:11.8 29:46.0 0+3 3
52 14 Hans Kristen Rootalu 1996 Estonia + 04:13.1 29:47.3 1+1 2
53 11 Juri Uha 1997 Estonia + 04:23.9 29:58.1 0+1 1
54 52 Emanuel Westberg 2001 Sweden + 04:25.7 29:59.9 1+1 2
55 25 Lucas Höiby 2001 Sweden + 04:36.9 30:11.1 0+2 2
56 16 Vincent Fountain 1991 Great Britain + 04:39.5 30:13.7 3+3 6
57 28 Hampus Bexelius 1999 Sweden + 04:45.1 30:19.3 0+0 0
58 26 Knut Vikström 2001 Sweden + 05:02.3 30:36.5 1+3 4
59 34 Robert Grumeza 2001 Romania + 05:09.6 30:43.8 3+2 5
60 23 Oscar Wiseman 2001 Great Britain + 06:14.8 31:49.0 2+1 3
61 24 Jordan Foley 1994 Great Britain + 06:39.9 32:14.1 3+3 6
62 12 Emil Rudh 1998 Sweden + 07:57.8 33:32.0 1+4 5
63 18 Nikolaos Tsourekas 1999 Greece + 07:59.4 33:33.6 2+4 6
64 30 Mathias Modin 1999 Sweden + 09:05.5 34:39.7 1+3 4
65 50 Marcus Webb 1995 Great Britain + 09:49.8 35:24.0 2+3 5
66 72 Alfie Sprake 2001 Great Britain + 10:15.1 35:49.3 1+4 5
67 2 Keith Wigley 1993 Great Britain + 11:33.7 37:07.9 2+3 5
68 36 Pontus Jansson 1994 Sweden + 12:29.6 38:03.8 4+1 5
69 15 Connor Lewis 1999 Great Britain + 13:02.1 38:36.3 3+5 8
DNS 10 Edgars Mise 1998 Latvia
DNS 20 Anton Ivarsson 2001 Sweden
DNS 3 Sebastian Jansson Saadio 1999 Sweden
DNS 41 Pavel Magazeev 1988 Russia
DNS 53 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania
DNS 70 Jonas Marecek 2001 Czech Republic

Info

What National Event
Discipline 10 km Sprint
Host Idre
Nation Sweden
Date Saturday 14.Nov 2020
Calendar 2020/2021