Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 21e Emilien Jacquelin 1995 France 1:12:35.9 1:12:35.9 0-0 0-1 0
1 22e Martin Fourcade 1988 France 1:12:35.9 1:12:35.9 0-0 0-0 0
1 23e Simon Desthieux 1991 France 1:12:35.9 1:12:35.9 0-0 0-1 0
1 24e Quentin Fillon Maillet 1992 France 1:12:35.9 1:12:35.9 0-0 0-2 0
2 11e Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 21.5 1:12:57.4 0-0 1-3 1
2 12e Johannes Dale 1997 Norway + 21.5 1:12:57.4 0-0 0-3 0
2 13e Tarjei Bø 1988 Norway + 21.5 1:12:57.4 0-1 0-2 0
2 14e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 21.5 1:12:57.4 0-2 0-1 0
3 31e Erik Lesser 1988 Germany + 36.2 1:13:12.1 0-0 0-0 0
3 32e Philipp Horn 1994 Germany + 36.2 1:13:12.1 0-0 0-1 0
3 33e Arnd Peiffer 1987 Germany + 36.2 1:13:12.1 0-0 0-1 0
3 34e Benedikt Doll 1990 Germany + 36.2 1:13:12.1 0-3 1-3 1
4 41e Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 01:44.7 1:14:20.6 0-1 0-2 0
4 42e Matvey Eliseev 1993 Russia + 01:44.7 1:14:20.6 0-2 0-0 0
4 43e Nikita Porshnev 1996 Russia + 01:44.7 1:14:20.6 0-2 0-0 0
4 44e Alexander Loginov 1992 Russia + 01:44.7 1:14:20.6 0-0 0-2 0
5 51e Miha Dovzan 1994 Slovenia + 01:45.8 1:14:21.7 0-2 0-0 0
5 52e Jakov Fak 1987 Slovenia + 01:45.8 1:14:21.7 0-2 0-1 0
5 53e Klemen Bauer 1986 Slovenia + 01:45.8 1:14:21.7 0-1 0-2 0
5 54e Rok Trsan 1992 Slovenia + 01:45.8 1:14:21.7 0-0 0-0 0
6 71e Felix Leitner 1996 Austria + 02:28.5 1:15:04.4 0-1 0-3 0
6 72e Simon Eder 1983 Austria + 02:28.5 1:15:04.4 0-1 0-1 0
6 73e Julian Eberhard 1986 Austria + 02:28.5 1:15:04.4 0-2 2-3 2
6 74e Dominik Landertinger 1988 Austria + 02:28.5 1:15:04.4 0-0 0-1 0
7 111e Lukas Hofer 1989 Italy + 02:32.0 1:15:07.9 0-1 0-3 0
7 112e Thomas Bormolini 1991 Italy + 02:32.0 1:15:07.9 0-0 0-1 0
7 113e Daniele Cappellari 1997 Italy + 02:32.0 1:15:07.9 0-2 0-0 0
7 114e Dominik Windisch 1989 Italy + 02:32.0 1:15:07.9 0-1 0-1 0
8 141e Leif Nordgren 1989 USA + 02:32.9 1:15:08.8 0-0 0-0 0
8 142e Sean Doherty 1995 USA + 02:32.9 1:15:08.8 0-0 0-2 0
8 143e Paul Schommer 1992 USA + 02:32.9 1:15:08.8 0-1 0-0 0
8 144e Jake Brown 1992 USA + 02:32.9 1:15:08.8 0-0 0-2 0
9 61e Anton Smolski 1996 Belarus + 02:40.4 1:15:16.3 0-2 0-0 0
9 62e Mikita Labastau 1997 Belarus + 02:40.4 1:15:16.3 0-2 0-0 0
9 63e Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 02:40.4 1:15:16.3 0-0 0-1 0
9 64e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 02:40.4 1:15:16.3 0-0 0-1 0
10 81e Peppe Femling 1992 Sweden + 03:28.9 1:16:04.8 2-3 0-1 2
10 82e Jesper Nelin 1992 Sweden + 03:28.9 1:16:04.8 0-1 0-2 0
10 83e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 03:28.9 1:16:04.8 0-1 0-0 0
10 84e Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 03:28.9 1:16:04.8 0-1 0-1 0
11 181e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 03:47.2 1:16:23.1 0-0 0-0 0
11 182e Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 03:47.2 1:16:23.1 0-0 0-1 0
11 183e Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 03:47.2 1:16:23.1 0-0 1-3 1
11 184e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 03:47.2 1:16:23.1 0-1 2-3 2
12 91e Artem Pryma 1987 Ukraine + 03:52.5 1:16:28.4 0-1 0-0 0
12 92e Sergey Semenov 1988 Ukraine + 03:52.5 1:16:28.4 0-2 1-3 1
12 93e Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 03:52.5 1:16:28.4 0-1 1-3 1
12 94e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 03:52.5 1:16:28.4 0-2 0-2 0
13 101e Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 03:54.8 1:16:30.7 0-0 0-1 0
13 102e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 03:54.8 1:16:30.7 0-1 0-3 0
13 103e Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 03:54.8 1:16:30.7 0-2 0-3 0
13 104e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:54.8 1:16:30.7 0-1 0-3 0
14 121e Jules Burnotte 1995 Canada + 04:02.9 1:16:38.8 0-2 0-0 0
14 122e Scott Gow 1990 Canada + 04:02.9 1:16:38.8 0-1 0-0 0
14 123e Adam Runnalls 1998 Canada + 04:02.9 1:16:38.8 0-1 2-3 2
14 124e Christian Gow 1993 Canada + 04:02.9 1:16:38.8 0-1 0-1 0
15 131e Mario Dolder 1990 Switzerland + 04:35.5 1:17:11.4 1-3 0-1 1
15 132e Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 04:35.5 1:17:11.4 0-1 1-3 1
15 133e Jeremy Finello 1992 Switzerland + 04:35.5 1:17:11.4 0-1 0-0 0
15 134e Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + 04:35.5 1:17:11.4 0-1 0-0 0
16 161e Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 04:56.7 1:17:32.6 0-1 0-2 0
16 162e Grzegorz Guzik 1991 Poland + 04:56.7 1:17:32.6 0-2 0-2 0
16 163e Lukasz Szczurek 1988 Poland + 04:56.7 1:17:32.6 0-1 0-1 0
16 164e Marcin Szwajnos 1997 Poland + 04:56.7 1:17:32.6 0-2 0-0 0
17 211e Martin Otcenas 1987 Slovakia + 05:08.0 1:17:43.9 0-0 0-1 0
17 212e Simon Bartko 1996 Slovakia + 05:08.0 1:17:43.9 0-0 2-3 2
17 213e Michal Sima 1992 Slovakia + 05:08.0 1:17:43.9 0-1 0-1 0
17 214e Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 05:08.0 1:17:43.9 0-1 0-3 0
18 201e Fangming Cheng 1994 China + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
18 202e Xingyuan Yan 1996 China + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
18 203e Jinle Tang 1989 China + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
18 204e Xuezhi Li 1991 China + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
19 261e Florent Claude 1991 Belgium + Lapped Lapped 1-3 0-1 1
19 262e Thierry Langer 1991 Belgium + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
19 263e Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
19 264e Pjotr Dielen 2000 Belgium + Lapped Lapped 0-2 0-3 0
20 271e Mikito Tachizaki 1988 Japan + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
20 272e Kosuke Ozaki 1992 Japan + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
20 273e Shohei Kodama 1981 Japan + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
20 274e Kazuki Baisho 1995 Japan + Lapped Lapped --- --- 0
21 171e Rene Zahkna 1994 Estonia + Lapped Lapped 1-3 0-1 1
21 172e Kalev Ermits 1992 Estonia + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
21 173e Kristo Siimer 1999 Estonia + Lapped Lapped 0-3 0-0 0
21 174e Raido Ränkel 1990 Estonia + Lapped Lapped --- --- 0
22 241e Edgars Mise 1998 Latvia + Lapped Lapped 0-3 1-3 1
22 242e Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
22 243e Roberts Slotins 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
22 244e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + Lapped Lapped --- --- 0
23 221e George Buta 1993 Romania + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
23 222e Cornel Puchianu 1989 Romania + Lapped Lapped 0-2 0-3 0
23 223e George Marian Coltea 2000 Romania + Lapped Lapped 1-3 0-1 1
23 224e Denis Serban 1991 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
24 191e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
24 192e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + Lapped Lapped 0-3 0-1 0
24 193e Linas Banys 1998 Lithuania + Lapped Lapped 0-3 0-2 0
24 194e Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0
25 231e Vladislav Kireyev 2000 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
25 232e Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
25 233e Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 2-3 2
25 234e Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
26 151e Jaakko Ranta 1997 Finland + Lapped Lapped 2-3 0-2 2
26 152e Olli Hiidensalo 1991 Finland + Lapped Lapped 0-2 0-1 0
26 153e Tero Seppälä 1996 Finland + Lapped Lapped 2-3 0-2 2
26 154e Tuukka Invenius 1997 Finland + Lapped Lapped --- --- 0
27 251e Timofei Lapshin 1988 Russia + Lapped Lapped 0-2 0-2 0
27 252e Dujin Choi 1995 South Korea + Lapped Lapped 1-3 0-0 1
27 253e Suyoung Lee 1989 South Korea + Lapped Lapped 0-0 --- 0
27 254e Sangrea Kim 1995 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0

Info

What WSC 2020
Discipline 4x7.5 km Relay
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Saturday 22.Feb 2020
Calendar 2019/2020