Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 30 Martin Fourcade 1988 France 49:43.1 49:43.1 0+0+0+1 1
2 54 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway + 57.0 50:40.1 1+0+0+1 2
3 5 Dominik Landertinger 1988 Austria + 01:22.1 51:05.2 0+0+0+1 1
4 23 Jakov Fak 1987 Slovenia + 01:30.2 51:13.3 0+1+0+0 1
5 44 Benjamin Weger 1989 Switzerland + 02:25.5 52:08.6 0+1+1+0 2
6 21 Tarjei Bø 1988 Norway + 02:33.6 52:16.7 0+1+0+2 3
7 51 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 02:34.6 52:17.7 1+1+2+0 4
8 33 Leif Nordgren 1989 USA + 03:04.3 52:47.4 0+0+0+0 0
9 31 Johannes Dale 1997 Norway + 03:20.1 53:03.2 1+2+0+1 4
10 35 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 03:35.3 53:18.4 0+1+1+0 2
11 43 Nikita Porshnev 1996 Russia + 03:53.3 53:36.4 1+0+1+0 2
12 47 Benedikt Doll 1990 Germany + 03:54.7 53:37.8 1+0+2+1 4
13 41 Lukas Hofer 1989 Italy + 03:55.1 53:38.2 1+0+1+2 4
14 16 Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 03:59.9 53:43.0 1+2+0+0 3
15 7 Alexander Loginov 1992 Russia + 04:06.9 53:50.0 1+0+1+3 5
16 18 Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 04:07.0 53:50.1 0+1+0+2 3
17 96 Peppe Femling 1992 Sweden + 04:09.7 53:52.8 1+0+0+1 2
18 2 Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 04:13.1 53:56.2 0+1+1+0 2
19 14 Fabien Claude 1994 France + 04:14.1 53:57.2 2+1+0+1 4
20 49 Christian Gow 1993 Canada + 04:16.7 53:59.8 1+0+1+2 4
21 74 Philipp Horn 1994 Germany + 04:23.0 54:06.1 2+1+1+0 4
22 77 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + 04:32.4 54:15.5 1+0+0+3 4
23 75 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 04:35.2 54:18.3 0+1+1+1 3
24 3 Sean Doherty 1995 USA + 04:37.3 54:20.4 0+2+0+1 3
25 32 Florent Claude 1991 Belgium + 04:52.2 54:35.3 0+0+1+1 2
26 52 Johannes Kühn 1991 Germany + 04:54.3 54:37.4 2+1+0+2 5
27 26 Felix Leitner 1996 Austria + 04:59.5 54:42.6 0+2+2+1 5
28 59 Jules Burnotte 1995 Canada + 04:59.6 54:42.7 2+0+0+1 3
29 64 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 05:06.4 54:49.5 1+1+1+1 4
30 34 Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 05:11.9 54:55.0 0+0+0+1 1
31 8 Sergey Semenov 1988 Ukraine + 05:14.3 54:57.4 2+1+1+0 4
32 66 George Buta 1993 Romania + 05:16.7 54:59.8 0+0+1+1 2
33 13 Klemen Bauer 1986 Slovenia + 05:17.7 55:00.8 0+2+1+1 4
34 55 Anton Smolski 1996 Belarus + 05:19.4 55:02.5 2+0+0+1 3
35 24 Rene Zahkna 1994 Estonia + 05:30.4 55:13.5 1+0+0+0 1
36 17 Artem Pryma 1987 Ukraine + 05:34.1 55:17.2 0+1+2+1 4
37 28 Lukasz Szczurek 1988 Poland + 05:35.0 55:18.1 1+0+0+2 3
38 1 Thierry Langer 1991 Belgium + 05:58.6 55:41.7 0+2+1+0 3
39 60 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 05:59.7 55:42.8 0+2+0+0 2
40 89 Simon Eder 1983 Austria + 06:03.1 55:46.2 0+3+1+0 4
41 11 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 06:11.5 55:54.6 0+3+1+0 4
42 9 Jesper Nelin 1992 Sweden + 06:12.2 55:55.3 0+2+0+3 5
43 73 Eduard Latypov 1994 Russia + 06:14.9 55:58.0 1+2+1+0 4
44 65 Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 06:29.9 56:13.0 2+0+1+1 4
45 36 Mikito Tachizaki 1988 Japan + 06:32.8 56:15.9 0+1+1+1 3
46 78 Jake Brown 1992 USA + 06:37.1 56:20.2 0+1+1+2 4
47 83 Philipp Nawrath 1993 Germany + 06:39.8 56:22.9 1+2+1+1 5
48 67 Thomas Bormolini 1991 Italy + 06:40.7 56:23.8 0+2+2+0 4
48 98 Paul Schommer 1992 USA + 06:40.7 56:23.8 0+2+0+1 3
50 45 Arnd Peiffer 1987 Germany + 06:49.3 56:32.4 0+2+0+4 6
51 4 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 06:51.3 56:34.4 1+2+1+2 6
52 80 Rok Trsan 1992 Slovenia + 06:55.5 56:38.6 0+0+1+2 3
53 81 Raman Yaliotnau 1993 Belarus + 07:03.9 56:47.0 1+2+0+2 5
54 29 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 07:07.3 56:50.4 1+2+2+2 7
55 72 Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 07:10.1 56:53.2 0+1+0+2 3
56 46 Fangming Cheng 1994 China + 07:13.0 56:56.1 1+1+2+1 5
57 68 Jinle Tang 1989 China + 07:15.8 56:58.9 1+1+0+1 3
58 27 Timofei Lapshin 1988 Russia + 07:20.1 57:03.2 1+1+1+2 5
59 37 Simon Desthieux 1991 France + 07:21.5 57:04.6 3+1+1+1 6
60 92 Thierry Chenal 1992 Italy + 07:26.5 57:09.6 0+1+3+0 4
61 86 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 07:28.8 57:11.9 1+0+0+2 3
62 62 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 07:35.3 57:18.4 0+2+2+2 6
63 39 Cornel Puchianu 1989 Romania + 07:41.0 57:24.1 0+3+0+2 5
64 97 Miha Dovzan 1994 Slovenia + 07:48.9 57:32.0 0+3+0+1 4
65 70 Kosuke Ozaki 1992 Japan + 08:03.2 57:46.3 1+2+0+1 4
66 85 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 08:09.0 57:52.1 0+1+3+1 5
67 82 Simon Bartko 1996 Slovakia + 08:09.6 57:52.7 0+2+1+3 6
68 90 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 08:11.1 57:54.2 1+1+0+2 4
69 79 Anton Sinapov 1993 Bulgaria + 08:13.2 57:56.3 0+3+2+1 6
70 6 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 08:20.6 58:03.7 1+3+1+1 6
71 19 Martin Otcenas 1987 Slovakia + 08:30.9 58:14.0 2+1+2+0 5
72 57 Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + 08:53.8 58:36.9 1+0+2+2 5
73 58 Damir Rastic 1988 Serbia + 08:55.5 58:38.6 0+2+1+2 5
74 95 Tomas Kaukenas 1990 Lithuania + 09:06.1 58:49.2 2+1+0+1 4
75 10 Dominik Windisch 1989 Italy + 09:07.7 58:50.8 2+3+1+2 8
76 87 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia + 09:11.2 58:54.3 0+2+1+2 5
77 103 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 09:24.3 59:07.4 2+3+0+1 6
78 102 Michal Sima 1992 Slovakia + 09:29.3 59:12.4 0+2+2+1 5
79 99 Maksim Varabei 1995 Belarus + 09:49.8 59:32.9 0+3+1+2 6
80 15 Scott Gow 1990 Canada + 09:50.8 59:33.9 1+2+2+3 8
81 12 Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 10:02.0 59:45.1 3+2+1+1 7
82 56 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 10:27.2 1:00:10.3 2+0+0+2 4
83 38 Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + 10:29.7 1:00:12.8 1+2+4+1 8
84 91 Kristo Siimer 1999 Estonia + 10:32.6 1:00:15.7 0+1+2+2 5
85 69 Dujin Choi 1995 South Korea + 10:33.6 1:00:16.7 1+2+0+1 4
86 84 Kalev Ermits 1992 Estonia + 10:59.2 1:00:42.3 2+3+1+2 8
87 50 Tero Seppälä 1996 Finland + 11:04.7 1:00:47.8 3+2+2+2 9
88 22 Apostolos Angelis 1993 Greece + 11:10.7 1:00:53.8 2+2+0+4 8
89 88 Michal Slesingr 1983 Czech Republic + 11:25.4 1:01:08.5 0+3+3+1 7
90 94 Denis Serban 1991 Romania + 11:39.5 1:01:22.6 0+2+0+3 5
91 53 Roberts Slotins 1991 Latvia + 11:48.1 1:01:31.2 1+3+0+2 6
92 105 Shohei Kodama 1981 Japan + 11:53.9 1:01:37.0 2+2+1+0 5
93 76 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 12:46.6 1:02:29.7 1+0+4+2 7
94 20 Stavre Jada 1998 Macedonia + 13:12.2 1:02:55.3 1+0+3+1 5
95 101 Jaakko Ranta 1997 Finland + 13:20.8 1:03:03.9 4+1+2+0 7
96 42 Zana Oztunc 1997 Turkey + 14:55.5 1:04:38.6 4+1+1+1 7
97 104 Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + 16:19.6 1:06:02.7 3+2+3+3 11
98 100 Aidan Millar 1995 Canada + 16:25.4 1:06:08.5 1+3+4+2 10
99 71 Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan + 17:32.6 1:07:15.7 4+3+3+3 13
100 40 Milos Colic 1999 Bosnia&Herzegovina + 17:54.4 1:07:37.5 2+2+3+3 10
101 63 David Panyik 1995 Hungary + 18:11.7 1:07:54.8 3+1+0+4 8
102 48 Vinny Fountain 1991 United Kingdom + 18:58.8 1:08:41.9 2+3+4+2 11
103 25 Soma Gyallai 1997 Hungary + 19:24.8 1:09:07.9 1+3+3+3 10
DNS 93 Mario Dolder 1990 Switzerland
DNF 61 Julian Eberhard 1986 Austria 1+4+0+3 8

Info

What WSC 2020
Discipline 20 km Individual
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Wednesday 19.Feb 2020
Calendar 2019/2020