Login

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 55 Elisabeth Högberg 1986 Sweden 23:13.3 23:13.3 0+1 1
2 41 Nadine Horchler 1986 Germany + 45.9 23:59.2 1+0 1
3 28 Nadiia Bielkina 1990 Ukraine + 53.2 24:06.5 0+0 0
4 30 Anastasiia Porshneva 1994 Russia + 55.7 24:09.0 1+1 2
5 26 Luise Kummer 1993 Germany + 01:02.3 24:15.6 0+1 1
6 33 Ragnhild Femsteinevik 1995 Norway + 01:03.7 24:17.0 2+0 2
7 34 Svetlana Mironova 1994 Russia + 01:05.7 24:19.0 1+2 3
8 25 Inna Kastsiuchenka 1995 Belarus + 01:07.3 24:20.6 0+1 1
9 79 Ekaterina Moshkova 1996 Russia + 01:08.6 24:21.9 1+0 1
10 45 Janina Hettich 1996 Germany + 01:08.9 24:22.2 0+1 1
11 75 Anna Weidel 1996 Germany + 01:11.1 24:24.4 0+0 0
12 4 Natalia Gerbulova 1995 Russia + 01:19.2 24:32.5 0+3 3
13 52 Ingela Andersson 1991 Sweden + 01:22.0 24:35.3 1+1 2
14 48 Johanna Skottheim 1994 Sweden + 01:26.2 24:39.5 1+1 2
15 53 Sarah Beaudry 1994 Canada + 01:27.4 24:40.7 0+1 1
16 9 Lou Jeanmonnot Laurent 1998 France + 01:32.7 24:46.0 1+0 1
17 27 Christina Rieder 1993 Austria + 01:36.6 24:49.9 0+0 0
18 44 Olga Abramova 1988 Ukraine + 01:37.5 24:50.8 1+0 1
19 2 Mariya Kruchova 1995 Ukraine + 01:41.3 24:54.6 0+1 1
20 13 Irina Kazakevich 1997 Russia + 01:51.7 25:05.0 1+2 3
21 46 Caroline Colombo 1996 France + 01:53.4 25:06.7 1+1 2
22 32 Susanna Meinen 1992 Switzerland + 01:54.3 25:07.6 1+2 3
23 78 Annie Lind 1997 Sweden + 01:56.6 25:09.9 0+1 1
24 66 Elvira Öberg 1999 Sweden + 01:59.3 25:12.6 0+2 2
25 1 Laura Toivanen 1988 Finland + 02:00.8 25:14.1 0+2 2
26 24 Karoline Erdal 1997 Norway + 02:01.7 25:15.0 1+1 2
27 17 Emma Lunder 1991 Canada + 02:02.3 25:15.6 2+1 3
28 5 Irina Kruchinkina 1995 Belarus + 02:02.9 25:16.2 1+3 4
29 50 Chloe Chevalier 1995 France + 02:05.7 25:19.0 1+1 2
30 31 Milena Todorova 1998 Bulgaria + 02:07.5 25:20.8 0+2 2
31 77 Hilde Fosse 1999 Norway + 02:13.8 25:27.1 0+2 2
32 43 Karoline Offigstad Knotten 1995 Norway + 02:15.1 25:28.4 1+2 3
33 51 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 02:20.2 25:33.5 1+1 2
34 37 Lea Einfalt 1994 Slovenia + 02:30.6 25:43.9 3+0 3
35 67 Leisan Biktasheva 1993 Russia + 02:32.2 25:45.5 2+2 4
36 15 Marie Heinrich 1994 Germany + 02:34.5 25:47.8 1+2 3
37 63 Christin Maier 1996 Germany + 02:37.2 25:50.5 2+0 2
38 65 Yuanmeng Chu 1999 China + 02:39.3 25:52.6 0+1 1
39 72 Ramona Dueringer 1989 Austria + 02:40.1 25:53.4 0+1 1
40 68 Anna Kryvonos 1997 Ukraine + 02:43.7 25:57.0 1+0 1
41 12 Iana Bondar 1991 Ukraine + 02:47.2 26:00.5 4+1 5
42 23 Ludmila Horka 1992 Czech Republic + 02:50.4 26:03.7 1+4 5
43 62 Lotte Lie 1995 Belgium + 02:54.2 26:07.5 1+1 2
44 22 Fanqi Meng 1998 China + 02:57.7 26:11.0 2+0 2
45 61 Nina Zadravec 1998 Slovenia + 03:04.2 26:17.5 3+1 4
46 71 Sanna Markkanen 1990 Finland + 03:04.3 26:17.6 1+2 3
47 38 Eniko Marton 1999 Romania + 03:04.4 26:17.7 0+1 1
48 69 Tereza Vinklarkova 1998 Czech Republic + 03:05.3 26:18.6 0+0 0
49 70 Myrtille Begue 1997 France + 03:14.5 26:27.8 2+3 5
50 39 Meril Beilmann 1995 Estonia + 03:18.4 26:31.7 4+0 4
51 40 Ji-Ae Park 1991 South Korea + 03:18.5 26:31.8 1+1 2
52 36 Zhaohan Zhang 1995 China + 03:19.9 26:33.2 2+2 4
53 49 Anna Tkadlecova 1996 Czech Republic + 03:21.6 26:34.9 2+0 2
54 18 Felicia Lindqvist 1995 Sweden + 03:24.2 26:37.5 3+1 4
55 59 Simone Kupfner 1996 Austria + 03:24.5 26:37.8 2+3 5
56 20 Tais Vozelj 1999 Slovenia + 03:31.5 26:44.8 0+3 3
57 11 Seon-Su Kim 1989 South Korea + 03:44.3 26:57.6 2+2 4
58 74 Ying Qu 1996 China + 03:44.4 26:57.7 0+2 2
59 16 Flurina Volken 1993 Switzerland + 03:46.2 26:59.5 2+3 5
60 73 Erika Jänkä 1995 Finland + 03:59.8 27:13.1 3+1 4
61 60 Lyubomira Pehlivanska 1999 Bulgaria + 04:07.1 27:20.4 2+1 3
62 54 Jenny Enodd 1996 Norway + 04:10.3 27:23.6 3+3 6
63 7 Fabienne Hartweger 1992 Austria + 04:14.2 27:27.5 2+4 6
64 56 Hyesuk Hwang 1993 South Korea + 04:44.1 27:57.4 2+2 4
65 21 Susan Külm 1996 Estonia + 04:46.7 28:00.0 2+1 3
66 58 Aryna Yabarava 1998 Belarus + 04:49.6 28:02.9 1+3 4
67 57 Kadri Lehtla 1985 Estonia + 05:11.6 28:24.9 4+0 4
68 76 Valeriya Dmytrenko 1997 Ukraine + 05:15.9 28:29.2 1+3 4
69 47 Ukaleq Astri Slettemark 2001 Greenland + 05:40.1 28:53.4 1+2 3
70 6 Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + 05:41.1 28:54.4 4+2 6
71 35 Raminta Dindaite 2000 Lithuania + 05:42.9 28:56.2 0+1 1
72 3 Maida Drndic 1999 Serbia + 05:50.5 29:03.8 2+1 3
73 19 Ana Jesipionok 1999 Lithuania + 05:57.8 29:11.1 2+2 4
74 42 Ieva Puce 1999 Latvia + 06:10.1 29:23.4 3+2 5
75 14 Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + 06:33.3 29:46.6 3+2 5
76 10 Sanja Kusmuk 1996 Bosnia&Herzegovina + 06:47.1 30:00.4 3+2 5
77 80 Mariya Abe 1999 South Korea + 07:04.0 30:17.3 4+2 6
78 64 Timea Hajdu 1999 Romania + 07:29.0 30:42.3 3+2 5
79 8 Annija Keita Sabule 1997 Latvia + 07:30.7 30:44.0 2+2 4
80 29 Anja Ilic 1998 Serbia + 09:47.0 33:00.3 3+4 7

Info

What IBU Cup
Discipline 7.5 km Sprint
Host Idre
Nation Sweden
Date Saturday 1.Dec 2018
Calendar 2018/2019