Login

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 78 Irina Starykh 1987 Russia 51:09.2 51:09.2 1+0+0+0 1
2 93 Daria Virolaynen 1989 Russia + 00.3 51:09.5 0+2+0+0 2
3 31 Svetlana Sleptsova 1986 Russia + 02:56.2 54:05.4 0+1+1+2 4
4 8 Enora Latuilliere 1992 France + 02:56.7 54:05.9 1+1+0+1 3
5 69 Yuliya Zhuravok 1994 Ukraine + 03:04.0 54:13.2 1+2+0+0 3
6 45 Darya Blashko 1996 Belarus + 03:11.5 54:20.7 0+0+1+0 1
7 63 Helene Therese Hendel 1995 Germany + 03:25.6 54:34.8 2+0+0+0 2
8 65 Darya Yurkevich 1988 Belarus + 03:29.2 54:38.4 0+0+1+2 3
9 95 Elisabeth Högberg 1986 Sweden + 03:38.8 54:48.0 1+1+2+0 4
10 62 Ingela Andersson 1991 Sweden + 03:39.0 54:48.2 0+0+3+0 3
11 99 Marion Rønning Huber 1991 Norway + 03:48.2 54:57.4 1+2+0+0 3
12 61 Nadine Horchler 1986 Germany + 03:54.3 55:03.5 1+1+0+2 4
13 100 Olga Iakushova 1991 Russia + 04:00.8 55:10.0 0+4+0+1 5
14 47 Svetlana Mironova 1994 Russia + 04:14.0 55:23.2 2+1+2+1 6
15 20 Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 04:35.4 55:44.6 0+2+0+0 2
16 84 Marion Deigentesch 1995 Germany + 04:45.5 55:54.7 1+2+0+1 4
17 40 Karolin Horchler 1989 Germany + 04:50.0 55:59.2 1+1+1+1 4
18 6 Olga Alifiravets 1987 Sweden + 04:57.2 56:06.4 1+0+1+2 4
19 66 Ragnhild Femsteinevik 1995 Norway + 05:01.8 56:11.0 0+1+1+1 3
20 101 Sarah Wagner 1992 Germany + 05:59.2 57:08.4 3+1+0+1 5
21 37 Coline Varcin 1993 France + 06:08.8 57:18.0 1+1+2+2 6
22 97 Tamara Steiner 1997 Austria + 06:15.9 57:25.1 0+1+0+1 2
23 82 Christina Rieder 1993 Austria + 06:46.8 57:56.0 4+1+0+0 5
24 5 Thekla Brun-Lie 1992 Norway + 07:07.9 58:17.1 0+2+0+2 4
25 52 Ekaterina Avvakumova 1990 South Korea + 07:15.5 58:24.7 1+2+0+2 5
26 17 Mariya Panfilova 1987 Ukraine + 07:18.8 58:28.0 1+2+0+0 3
27 10 Chloe Chevalier 1995 France + 07:24.9 58:34.1 1+3+1+2 7
28 55 Sarah Beaudry 1994 Canada + 07:25.8 58:35.0 1+1+1+0 3
29 1 Anna Nikulina 1991 Russia + 07:47.4 58:56.6 2+2+0+2 6
30 16 Anna Maka 1992 Poland + 07:54.9 59:04.1 1+1+0+2 4
31 103 Tanja Bissig 1994 Switzerland + 08:08.3 59:17.5 1+0+0+2 3
32 64 Anastasia Niciporenko 1995 Moldova + 08:18.0 59:27.2 0+3+0+1 4
33 71 Nadiia Bielkina 1990 Ukraine + 08:22.0 59:31.2 0+3+3+2 8
34 102 Eunjung Ko 1996 South Korea + 08:25.8 59:35.0 0+0+1+3 4
35 89 Karoline Offigstad Knotten 1995 Norway + 08:29.8 59:39.0 1+0+1+3 5
36 34 Sigrid Bilstad Neraasen 1994 Norway + 08:30.6 59:39.8 0+3+2+2 7
37 72 Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 08:56.8 1:00:06.0 3+0+1+1 5
38 85 Susanne Hoffmann 1994 Austria + 08:59.2 1:00:08.4 0+1+1+4 6
39 48 Ladina Meier-Ruge 1992 Switzerland + 09:02.1 1:00:11.3 1+1+3+1 6
40 104 Johanna Skottheim 1994 Sweden + 09:14.8 1:00:24.0 2+1+2+1 6
41 67 Stefani Popova 1993 Bulgaria + 09:17.8 1:00:27.0 2+1+1+2 6
42 79 Sabine Di Lallo 1994 Switzerland + 09:28.4 1:00:37.6 1+2+2+1 6
43 57 Carmen Runggaldier 1995 Italy + 09:29.0 1:00:38.2 0+1+1+3 5
44 50 Erika Jänkä 1995 Finland + 09:30.5 1:00:39.7 0+3+2+1 6
45 60 Veronika Machyniakova 1997 Slovakia + 09:35.8 1:00:45.0 0+2+0+2 4
46 23 Irene Cadurisch 1991 Switzerland + 09:41.6 1:00:50.8 2+1+1+2 6
47 81 Mariya Kruchova 1995 Ukraine + 09:47.9 1:00:57.1 1+3+1+2 7
48 74 Dominika Bielecka 1994 Poland + 09:50.6 1:00:59.8 1+1+0+4 6
49 91 Hanna Sola 1996 Belarus + 09:54.2 1:01:03.4 0+3+0+5 8
50 53 Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + 10:15.6 1:01:24.8 0+2+1+4 7
51 30 Alzbeta Majdisova 1993 Slovakia + 10:23.4 1:01:32.6 1+1+2+2 6
52 9 Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + 10:32.2 1:01:41.4 1+0+2+1 4
53 26 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 10:35.6 1:01:44.8 1+2+1+1 5
54 86 Gergana Velkova 1996 Bulgaria + 11:03.5 1:02:12.7 1+0+1+1 3
55 51 Simone Kupfner 1996 Austria + 11:11.1 1:02:20.3 2+1+1+1 5
56 7 Kotryna Vitkunaite 1996 Lithuania + 11:25.7 1:02:34.9 1+0+1+0 2
57 76 Alina Slepenko 1996 Kazakhstan + 11:30.7 1:02:39.9 0+2+0+2 4
58 83 Leilani Tam von Burg 1995 Canada + 11:31.0 1:02:40.2 2+2+0+3 7
59 33 Ji-Ae Park 1991 South Korea + 11:39.4 1:02:48.6 2+1+2+1 6
60 2 Yuliya Bryhynets 1993 Ukraine + 11:44.4 1:02:53.6 1+0+2+3 6
61 80 Polona Klemencic 1997 Slovenia + 11:59.3 1:03:08.5 2+2+2+0 6
62 88 Anna Tkadlecova 1996 Czech Republic + 12:01.3 1:03:10.5 2+3+0+2 7
63 32 Marie Heinrich 1994 Germany + 12:25.8 1:03:35.0 2+4+0+2 8
64 19 Erin Yungblut 1993 Canada + 12:31.6 1:03:40.8 2+1+1+1 5
65 43 Urska Poje 1997 Slovenia + 12:35.0 1:03:44.2 2+2+3+0 7
66 92 Auli Kiskola 1995 Finland + 12:41.6 1:03:50.8 3+1+2+4 10
67 49 Asuka Hachisuka 1992 Japan + 12:41.9 1:03:51.1 2+2+2+2 8
68 27 Alexandra Sassina 1993 Kazakhstan + 12:56.0 1:04:05.2 3+0+1+2 6
69 98 Tina Mlakar 1996 Slovenia + 12:60.0 1:04:09.2 2+2+1+1 6
70 29 Ramona Dueringer 1989 Austria + 13:15.3 1:04:24.5 0+4+1+1 6
71 13 Emily Dreissigacker 1988 USA + 13:26.1 1:04:35.3 2+1+2+2 7
72 15 Rikke Hald-Andersen 1993 Norway + 13:33.1 1:04:42.3 2+4+2+4 12
73 21 Rieke de Maeyer 1992 Belgium + 13:58.5 1:05:07.7 1+0+2+1 4
74 28 Ludmila Horka 1992 Czech Republic + 14:18.8 1:05:28.0 4+4+4+2 14
75 46 Karolina Piton 1987 Poland + 14:28.2 1:05:37.4 3+2+3+1 9
76 90 Hyesuk Hwang 1993 South Korea + 14:49.1 1:05:58.3 2+2+2+1 7
77 36 Kirari Tanaka 1997 Japan + 15:12.5 1:06:21.7 3+0+3+4 10
78 87 Snejana Tiseeva 1996 Moldova + 15:20.1 1:06:29.3 0+4+1+3 8
79 59 Siena May Rose Ellingson 1996 USA + 15:38.5 1:06:47.7 1+1+1+2 5
80 12 Dejana Kosarac 1994 Bosnia&Herzegovina + 16:30.5 1:07:39.7 1+1+0+2 4
81 14 Anika Kozica 1997 Croatia + 16:38.9 1:07:48.1 2+1+1+4 8
82 42 Gabriela Almeida Neres 1996 Brazil + 17:24.2 1:08:33.4 1+0+0+3 4
83 3 Jillian Wei-Lin Colebourn 1995 Australia + 17:26.7 1:08:35.9 0+1+1+2 4
84 11 Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + 18:06.2 1:09:15.4 1+3+4+4 12
85 73 Anna Netikova 1996 Slovakia + 18:22.6 1:09:31.8 1+2+1+3 7
86 77 Hallie Grossman 1993 USA + 18:30.1 1:09:39.3 4+3+3+4 14
87 24 Uiloq Slettemark 1965 Greenland + 18:39.6 1:09:48.8 1+3+2+3 9
88 22 Mirlene Picin 1980 Brazil + 19:37.9 1:10:47.1 2+0+3+2 7
89 39 Sanja Kusmuk 1996 Bosnia&Herzegovina + 21:06.5 1:12:15.7 1+3+1+2 7
90 75 Bruna de Moura 1994 Brazil + 23:03.0 1:14:12.2 1+3+0+3 7
91 56 Sabrina Howell 1997 Australia + 23:22.5 1:14:31.7 2+0+2+2 6
92 35 Maida Drndic 1999 Serbia + 23:49.9 1:14:59.1 4+3+4+3 14
93 94 Snezana Borovcanin 1992 Bosnia&Herzegovina + 26:40.2 1:17:49.4 2+3+2+5 12
94 4 Maria Cecilia Dominguez 1981 Argentina + 26:59.8 1:18:09.0 4+3+1+3 11
95 44 Ariunzul Enkhabayar 1997 Mongolia + 28:21.5 1:19:30.7 4+2+3+3 12
96 38 Uranbaigali Otgondavaa 1995 Mongolia + 33:27.1 1:24:36.3 4+3+5+3 15
97 70 Joana Gabriela Gualmes 1994 Argentina + 33:34.0 1:24:43.2 2+1+1+0 4
98 25 Maria Danou 1990 Greece + 34:48.0 1:25:57.2 4+4+4+4 16
DNS 54 Jessica Jislova 1994 Czech Republic
DNS 96 Yana Pustovalova 1995 Ukraine
DNF 18 Zilan Oztunc 1998 Turkey 2+1+2+5 10
DNF 41 Zanna Juskane 1989 Latvia 5+-+-+- 5
DNF 58 Georgia Nimpiti 1997 Greece 5+-+-+- 5
DNF 68 Karla Starcevic 1997 Croatia 5+2+-+- 7

Info

What IBU Cup
Discipline 15 km Individual
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 14.Jan 2017
Calendar 2016/2017