Login

Erzurum

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 8 Artem Pryma 1987 Ukraine 28:25.3 28:25.3 0+0 0
2 18 Sergey Semenov 1988 Ukraine + 06.4 28:31.7 0+0 0
3 16 Evgeniy Garanichev 1988 Russia + 13.6 28:38.9 1+0 1
4 34 Oleg Berezhnoy 1984 Ukraine + 24.9 28:50.2 0+0 0
5 26 Krasimir Anev 1987 Bulgaria + 27.5 28:52.8 0+0 0
6 22 Evgeny Abramenko 1987 Belarus + 48.4 29:13.7 0+1 1
7 25 Sergey Klyachin 1986 Russia + 58.5 29:23.8 0+1 1
8 46 Stanislav Bazeev 1987 Russia + 01:01.0 29:26.3 0+1 1
9 31 Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 01:11.3 29:36.6 0+2 2
10 41 Maksim Yeliseyeu 1988 Belarus + 01:20.1 29:45.4 0+1 1
11 36 Matej Kazar 1983 Slovakia + 01:21.8 29:47.1 1+1 2
12 51 Anton Yunak 1985 Ukraine + 01:27.9 29:53.2 0+1 1
13 28 Vit Janov 1987 Czech Republic + 01:39.9 30:05.2 1+0 1
14 13 Vladimir Alenishko 1989 Belarus + 01:44.7 30:10.0 0+2 2
15 20 Alexey Trusov 1983 Russia + 01:47.6 30:12.9 2+2 4
16 5 Yuri Liadov 1987 Belarus + 01:49.8 30:15.1 0+1 1
17 11 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 01:54.4 30:19.7 0+2 2
18 30 Pietro Dutto 1989 Italy + 02:05.6 30:30.9 1+1 2
19 4 Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 02:17.0 30:42.3 2+2 4
20 45 Andrey Turgenev 1989 Russia + 02:18.8 30:44.1 2+0 2
21 2 Andriy Vozniak 1989 Ukraine + 02:37.8 31:03.1 0+2 2
22 38 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 02:44.2 31:09.5 0+2 2
23 10 Sebastian Witek 1986 Poland + 03:02.0 31:27.3 0+2 2
24 27 Lukasz Witek 1985 Poland + 03:08.5 31:33.8 2+2 4
25 48 Vitaliy Kozhushko 1987 Ukraine + 03:18.1 31:43.4 1+1 2
26 17 Grzegorz Bril 1986 Poland + 03:26.7 31:52.0 1+3 4
27 39 Lukasz Slonina 1989 Poland + 03:35.7 32:01.0 0+2 2
28 37 Ahmet Ustuntas 1990 Turkey + 04:17.0 32:42.3 0+1 1
29 7 Hyo-Peom Park 1986 South Korea + 04:43.1 33:08.4 1+2 3
30 43 Jon Skinstad 1987 Canada + 04:44.8 33:10.1 2+2 4
31 9 Orhangazi Civil 1992 Turkey + 05:02.7 33:28.0 0+3 3
32 19 Nikola Jeremic 1986 Serbia + 05:19.5 33:44.8 1+1 2
33 49 Ugur Akman 1992 Turkey + 05:28.0 33:53.3 0+1 1
34 3 Mikael Persson 1989 Sweden + 05:51.4 34:16.7 4+1 5
35 1 Edin Hodzic 1986 Serbia + 06:07.0 34:32.3 3+2 5
36 33 Sungrack Son 1991 South Korea + 06:14.2 34:39.5 1+2 3
37 29 Mujdat Boz 1991 Turkey + 06:23.1 34:48.4 1+2 3
38 15 Recep Efe 1990 Turkey + 06:23.8 34:49.1 2+2 4
39 12 Kai Skinstad 1988 Canada + 06:50.5 35:15.8 1+2 3
40 35 Johnathan Forward 1986 Canada + 06:50.9 35:16.2 0+2 2
41 21 Masaki Shimada 1987 Japan + 07:35.7 36:01.0 5+2 7
42 50 Ekrem Yildirim 1989 Turkey + 08:00.2 36:25.5 0+3 3
43 47 Jaime Robb 1984 Canada + 08:36.1 37:01.4 0+2 2
44 14 Brandon Adams - USA + 11:03.1 39:28.4 0+2 2
45 23 Neil Burbidge - Australia + 11:15.8 39:41.1 2+3 5
46 6 Giles Richardson 1991 Australia + 13:59.2 42:24.5 1+3 4
47 42 Steven Carroll - USA + 16:30.2 44:55.5 1+2 3
48 40 Hamish McLean 1988 Australia + 16:53.2 45:18.5 0+2 2
DNS 32 Erik Forsgren 1987 Sweden 0
DNS 44 Dusan Simocko 1983 Slovakia 0
DNF 24 Brandon Pulst - USA -+- 0

Info

What Universiade
Discipline 10 km Sprint
Host Erzurum
Nation Turkey
Date Tuesday 1.Feb 2011
Calendar 2010/2011