Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship IBU Cup Junior Men Women

Date Host Discipline Link Winner Runner up Third
2020-11-14 Idre NE 10 km Sprint Result 1 S. Samuelsson 2 J. Nelin 3 O. Moravec
2020-11-15 Idre NE 15 km Individual Result 1 S. Samuelsson 2 T. Mikyska 3 J. Nelin
2020-11-28 Kontiolahti 20 km Individual Result 1 S. Lægreid 2 J. Bø 3 E. Lesser
2020-11-29 Kontiolahti 10 km Sprint Result 1 J. Bø 2 S. Samuelsson 3 M. Ponsiluoma
2020-12-03 Kontiolahti 10 km Sprint Result 1 T. Bø 2 A. Peiffer 3 J. Bø
2020-12-05 Kontiolahti 12.5 km Pursuit Result 1 S. Samuelsson 2 F. Claude 3 J. Bø
2020-12-06 Kontiolahti 4x7.5 km Relay Result 1 Norway 2 Sweden 3 Germany
2020-12-11 Hochfilzen 10 km Sprint Result 1 J. Dale 2 Q. Fillon Maillet 3 F. Claude
2020-12-12 Hochfilzen 12.5 km Pursuit Result 1 Q. Fillon Maillet 2 E. Jacquelin 3 J. Dale
2020-12-13 Hochfilzen 4x7.5 km Relay Result 1 Sweden 2 Norway 3 Germany
2020-12-17 Hochfilzen 10 km Sprint Result 1 S. Lægreid 2 J. Dale 3 J. Bø
2020-12-19 Hochfilzen 12.5 km Pursuit Result 1 S. Lægreid 2 E. Jacquelin 3 J. Bø
2020-12-20 Hochfilzen 15 km Mass Start Result 1 A. Peiffer 2 M. Ponsiluoma 3 T. Bø
2021-01-08 Oberhof 10 km Sprint Result 1 J. Bø 2 T. Bø 3 S. Lægreid
2021-01-09 Oberhof 12.5 km Pursuit Result 1 S. Lægreid 2 J. Dale 3 T. Bø
2021-01-10 Oberhof Single Mixed Relay Result 1 France 2 Sweden 3 Norway
2021-01-10 Oberhof Mixed Relay Result 1 Russia 2 Norway 3 France
2021-01-13 Oberhof 10 km Sprint Result 1 J. Bø 2 S. Lægreid 3 A. Peiffer
2021-01-14 Langdorf-Arbersee IBU 10 km Sprint Result 1 A. Andersen 2 F. Andersen 3 S. Bakken
2021-01-15 Oberhof 4x7.5 km Relay Result 1 France 2 Norway 3 Italy
2021-01-16 Langdorf-Arbersee IBU 10 km Sprint Result 1 F. Andersen 2 P. Nawrath 3 S. Bakken
2021-01-17 Oberhof 15 km Mass Start Result 1 T. Bø 2 F. Leitner 3 B. Weger
2021-01-17 Langdorf-Arbersee IBU 4x7.5 km Relay Result 1 Germany 2 Ukraine 3 France
2021-01-20 Langdorf-Arbersee IBU 15 km Individual Result 1 E. Strømsheim 2 P. Nawrath 3 A. Andersen
2021-01-22 Antholz-Anterselva 20 km Individual Result 1 A. Loginov 2 S. Lægreid 3 Q. Fillon Maillet
2021-01-22 Langdorf-Arbersee IBU 10 km Sprint Result 1 F. Andersen 2 S. Bakken 3 P. Nawrath
2021-01-23 Antholz-Anterselva 4x7.5 km Relay Result 1 France 2 Norway 3 Russia
2021-01-23 Langdorf-Arbersee IBU Single Mixed Relay Result 1 Norway 2 Italy 3 Germany
2021-01-23 Langdorf-Arbersee IBU Mixed Relay Result 1 Russia 2 France 3 Norway
2021-01-24 Antholz-Anterselva 15 km Mass Start Result 1 J. Bø 2 Q. Fillon Maillet 3 J. Fak
2021-01-27 Duszniki Zdroj EM 20 km Individual
2021-01-29 Duszniki Zdroj EM 10 km Sprint
2021-01-30 Duszniki Zdroj EM 12.5 km Pursuit
2021-01-31 Duszniki Zdroj EM Single Mixed Relay
2021-01-31 Duszniki Zdroj EM Mixed Relay
2021-02-10 Pokljuka WSC Mixed Relay
2021-02-12 Pokljuka WSC 10 km Sprint
2021-02-13 Brezno-Osrblie IBU 10 km Sprint
2021-02-14 Brezno-Osrblie IBU 12.5 km Pursuit
2021-02-14 Pokljuka WSC 12.5 km Pursuit
2021-02-17 Brezno-Osrblie IBU 15 km Individual
2021-02-17 Pokljuka WSC 20 km Individual
2021-02-18 Brezno-Osrblie IBU 4x7.5 km Relay
2021-02-18 Pokljuka WSC Single Mixed Relay
2021-02-20 Brezno-Osrblie IBU 10 km Sprint
2021-02-20 Pokljuka WSC 4x7.5 km Relay
2021-02-21 Brezno-Osrblie IBU 12.5 km Pursuit
2021-02-21 Pokljuka WSC 15 km Mass Start
2021-03-05 Nove Mesto 4x7.5 km Relay
2021-03-06 Nove Mesto 10 km Sprint
2021-03-07 Nove Mesto 12.5 km Pursuit
2021-03-10 Val Ridanna IBU 15 km Individual
2021-03-11 Val Ridanna IBU Single Mixed Relay
2021-03-11 Val Ridanna IBU Mixed Relay
2021-03-11 Nove Mesto 10 km Sprint
2021-03-13 Nove Mesto 12.5 km Pursuit
2021-03-13 Val Ridanna IBU 10 km Sprint
2021-03-14 Nove Mesto Single Mixed Relay
2021-03-14 Nove Mesto Mixed Relay
2021-03-14 Val Ridanna IBU 10 km Sprint
2021-03-19 Holmenkollen 10 km Sprint
2021-03-20 Holmenkollen 12.5 km Pursuit
2021-03-21 Holmenkollen 15 km Mass Start