Login

Ulricehamn

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 14-1 Francesco De Fabiani 1993 Italy 18:29.0 18:29.0
1 14-2 Federico Pellegrino 1990 Italy 18:29.0 18:29.0
2 3-1 Jovian Hediger 1990 Switzerland 18:30.1 + 01.1
2 3-2 Roman Furger 1990 Switzerland 18:30.1 + 01.1
3 16-1 Karl-Johan Westberg 1992 Sweden 18:30.6 + 01.6
3 16-2 Johan Häggström 1992 Sweden 18:30.6 + 01.6
4 6-1 Ludek Seller 1995 Czech Republic 18:30.6 + 01.6
4 6-2 Michal Novak 1996 Czech Republic 18:30.6 + 01.6
5 17-1 Marcus Grate 1996 Sweden 18:31.0 + 02.0
5 17-2 Oskar Svensson 1995 Sweden 18:31.0 + 02.0
6 18-1 Simeon Hamilton 1987 USA 18:32.1 + 03.1
6 18-2 Kevin Bolger 1993 USA 18:32.1 + 03.1
7 24-1 Maxim Cervinka 2000 Germany 18:32.3 + 03.3
7 24-2 Sebastian Eisenlauer 1990 Germany 18:32.3 + 03.3
8 20-1 Roman Schaad 1993 Switzerland 18:32.9 + 03.9
8 20-2 Erwan Käser 1992 Switzerland 18:32.9 + 03.9
9 1-1 Lucas Chanavat 1994 France 18:53.2 + 24.2
9 1-2 Richard Jouve 1994 France 18:53.2 + 24.2
10 22-1 Juuso Haarala 1996 Finland 18:57.0 + 28.0
10 22-2 Lauri Vuorinen 1995 Finland 18:57.0 + 28.0
11 2-1 Sindre Bjørnestad Skar 1992 Norway Semifinal + Semifinal
11 2-2 Finn Hågen Krogh 1990 Norway Semifinal + Semifinal
12 5-1 Renaud Jay 1991 France Semifinal + Semifinal
12 5-2 Valentin Chauvin 1995 France Semifinal + Semifinal
13 4-1 Thomas Helland Larsen 1998 Norway Semifinal + Semifinal
13 4-2 Pål Trøan Aune 1992 Norway Semifinal + Semifinal
14 8-1 Davide Graz 2000 Italy Semifinal + Semifinal
14 8-2 Giacomo Gabrielli 1996 Italy Semifinal + Semifinal
15 21-1 Logan Hanneman 1993 USA Semifinal + Semifinal
15 21-2 Peter Holmes 1996 USA Semifinal + Semifinal
16 9-1 Tomas Kalivoda 1998 Czech Republic Semifinal + Semifinal
16 9-2 Jan Pechousek 1997 Czech Republic Semifinal + Semifinal
17 15-1 Sergey Ustiugov 1992 Russia Semifinal + Semifinal
17 15-2 Gleb Retivykh 1991 Russia Semifinal + Semifinal
18 11-1 Alvar Johannes Alev 1993 Estonia Semifinal + Semifinal
18 11-2 Henri Roos 1998 Estonia Semifinal + Semifinal
19 23-1 Tobias Habenicht 1993 Austria Semifinal + Semifinal
19 23-2 Benjamin Moser 1997 Austria Semifinal + Semifinal
20 7-1 Philippe Boucher 1997 Canada Semifinal + Semifinal
20 7-2 Russell Kennedy 1991 Canada Semifinal + Semifinal
21 19-1 Joni Mäki 1995 Finland Semifinal + Semifinal
21 19-2 Verneri Suhonen 1997 Finland Semifinal + Semifinal
22 10-1 Vili Crv 1999 Slovenia Semifinal + Semifinal
22 10-2 Janez Lampic 1996 Slovenia Semifinal + Semifinal
23 12-1 Philip Bellingham 1991 Australia Semifinal + Semifinal
23 12-2 Seve De Campo 1998 Australia Semifinal + Semifinal
24 25-1 Dmytro Drahun 1997 Ukraine Semifinal + Semifinal
24 25-2 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine Semifinal + Semifinal
25 26-1 Lars Young Vik 2001 Australia Semifinal + Semifinal
25 26-2 Mark Pollock 1992 Australia Semifinal + Semifinal
26 13-1 Tautvydas Strolia 1995 Lithuania Semifinal + Semifinal
26 13-2 Modestas Vaiciulis 1989 Lithuania Semifinal + Semifinal

Info

What World Cup
Discipline Team Sprint F
Host Ulricehamn
Nation Sweden
Date Sunday 7.Feb 2021
Calendar 2020/2021