Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Classic - Syktyvkar
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Sunday 9.Feb 2020, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Vokuev
Ermil
1992
Russia
2
2
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
3
4
Kanev
Sergey
1998
Russia
4
7
Bezmaternykh
Ivan
1997
Russia
5
22
Volzhentsev
Stanislav
1985
Russia
6
6
Lytnev
Sergey
1996
Russia
7
5
Kirillov
Ivan
1996
Russia
8
17
Anisimov
Ivan
1987
Russia
9
3
Smirnov
Mikhail
1986
Russia
10
26
Singopin
Nikita
1995
Russia
11
8
Petrov
Artur
1992
Russia
12
10
Vlasov
Andrey
1986
Russia
13
12
Parfenov
Andrey
1987
Russia
14
21
Bashkeev
Nikita
1998
Russia
15
23
Solodovnikov
Vladimir
1996
Russia
16
9
Feller
Andrey
1988
Russia
17
14
Frolov
Vladimir
1994
Russia
18
15
Dedkov
Ivan
1997
Russia
19
18
Matveev
Grigoriy
1999
Russia
20
20
Safiullin
Rifat
1991
Russia
21
19
Nikolaev
Artem
1991
Russia
22
25
Kharichev
Daniil
2000
Russia
23
27
Zubtsov
Maxim
1995
Russia
24
28
Lemanov
Jakov
1989
Russia
25
30
Pryanichnikov
Daniil
1997
Russia
26
11
Potutkin
Vitaliy
2001
Russia
27
13
Egorov
Nikita
1998
Russia
28
16
Grigoriev
Alexey
1993
Russia
29
24
Petrov
Pavel
1995
Russia
30
29
Nutrikhin
Timofey
2001
Russia
31
-
Chibis
Alexander
2000
Russia
32
-
Kataev
Denis
1992
Russia
33
-
Chuprov
Alexander
1997
Russia
34
-
Pisarev
Nikita
2002
Russia
35
-
Mikheev
Roman
2000
Russia
36
-
Sokolov
Grigoriy
1996
Russia
36
-
Oskorbin
Nikita
2002
Russia
38
-
Malafiev
Andrey
1992
Russia
39
-
Mamadzhanyan
Emmanuel
2001
Russia
40
-
Misharin
Ivan
1997
Russia
41
-
Nutrikhin
Andrey
2000
Russia
42
-
Kharlamov
Anton
1997
Russia
43
-
Ignatov
Alexander
2002
Russia
44
-
Sosnin
Mikhail
1990
Russia
45
-
Shatagin
Anton
1987
Russia
46
-
Semyashkin
Semen
1999
Russia
47
-
Kotov
Efim
2000
Russia
48
-
Misharin
Dmitriy
2000
Russia
49
-
Korotkov
Anton
1998
Russia
50
-
Kurata
Andrey
2002
Russia
51
-
Kanev
Alexey
2000
Russia
52
-
Kopeykin
Alexey
2001
Russia
53
-
Saveliev
Ivan
1999
Russia
54
-
Smetanin
Alexander
2001
Russia
55
-
Kondrashov
Dmitriy
1994
Russia
56
-
Tartynskiy
Maxim
1999
Russia
57
-
Tkachenko
Alexander
2002
Russia
58
-
Khokhlov
Dmitriy
2001
Russia
59
-
Rezanov
Igor
2000
Russia
60
-
Bobretsov
Sergey
2001
Russia
61
-
Kopeykin
Artem
2003
Russia
62
-
Osipov
Danila
2003
Russia
63
-
Epishin
Georgiy
2001
Russia
64
-
Gegelev
Vyacheslav
2000
Russia
65
-
Saltykov
Evgeniy
2000
Russia
66
-
Kuskov
Vasiliy
2000
Russia
67
-
Rybakov
Maxim
1991
Russia
68
-
Kozhokar
Maxim
2001
Russia
69
-
Khromov
Egor
1999
Russia
DNS
-
Chernousov
Alexey
1984
Russia
DNS
-
Smolianin
Andrey
1986
Russia
DNS
-
Ziuzev
Anton
1985
Russia
DNS
-
Safonov
Ivan
1990
Russia
DNS
-
Vaneev
Vladislav
1993
Russia
DNS
-
Chelobitchikov
Dmitriy
1995
Russia
DNS
-
Garder
Maxim
1997
Russia
DNS
-
Khudyakov
Semen
1999
Russia
DNS
-
Turkin
Albert
1998
Russia
DNS
-
Soloviev
Ruslan
2001
Russia