Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
30 km Classic - Krasnogorsk
Cross-Country, Eastern Europe Cup, Wednesday 26.Dec 2018, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
40
Bessmertnykh
Alexander
1986
Russia
1:17:06.2
2
28
Semikov
Ilia
1993
Russia
+ 09.2
3
29
Vitsenko
Alexey
1990
Russia
+ 01:08.5
4
21
Stupak
Nikita
1987
Russia
+ 01:23.8
5
37
Kirillov
Ivan
1996
Russia
+ 01:29.9
6
39
Poroshkin
Ilia
1995
Russia
+ 01:43.3
7
27
Timashov
Anton
1996
Russia
+ 02:08.6
8
12
Uliashev
Evgeniy
1988
Russia
+ 02:24.5
9
20
Poltoranin
Alexey
1987
Kazakhstan
+ 02:51.0
10
25
Japarov
Dmitriy
1986
Russia
+ 02:53.7
11
33
Feller
Andrey
1988
Russia
+ 02:57.1
12
11
Voranau
Aliaksandr
1990
Belarus
+ 03:27.5
13
15
Grebenko
Alexander
1994
Russia
+ 03:32.4
14
32
Nikolaev
Artem
1991
Russia
+ 03:41.9
15
35
Skobelev
Vladislav
1987
Russia
+ 03:43.0
16
22
Vaneev
Vladislav
1993
Russia
+ 03:50.0
17
26
Vokuev
Ermil
1992
Russia
+ 03:53.0
18
57
Dvoskin
Alexey
1983
Russia
+ 03:53.8
19
24
Karkin
Vladimir
1988
Russia
+ 03:57.5
20
17
Astapenka
Yury
1990
Belarus
+ 04:10.3
21
38
Ardashev
Sergey
1998
Russia
+ 04:14.4
22
42
Bykov
Anton
1998
Russia
+ 04:19.2
23
30
Glavatskikh
Konstantin
1985
Russia
+ 04:26.0
24
75
Krasnov
Andrey
1994
Russia
+ 04:30.9
25
5
Kovalev
Maxim
1989
Russia
+ 04:56.1
26
31
Utkin
Alexander
1986
Russia
+ 04:58.8
27
13
Malafiev
Andrey
1992
Russia
+ 05:12.4
28
41
Sannikov
Ilja
1992
Russia
+ 05:17.2
29
18
Dementiev
Eugeniy
1983
Russia
+ 05:18.0
30
34
Rostovtsev
Dmitriy
1993
Russia
+ 05:23.4
31
6
Ponomarev
Valeriy
1998
Russia
+ 05:38.5
32
1
Kriukov
Nikita
1985
Russia
+ 05:39.7
33
4
Vdovin
Alexander
1993
Russia
+ 06:10.5
34
66
Rochev
Daniil
1997
Russia
+ 06:14.3
35
3
Kondrashov
Dmitriy
1994
Russia
+ 06:40.5
36
49
Popov
Vitaliy
1992
Russia
+ 06:46.5
37
53
Tolkachev
Maxim
1994
Russia
+ 07:00.3
38
47
Ziuzev
Anton
1985
Russia
+ 07:09.5
39
46
Baklanov
Dmitriy
1988
Russia
+ 07:16.7
40
48
Nischakov
Andrey
1996
Russia
+ 07:16.9
41
7
Gavrilov
Yuriy
1991
Russia
+ 07:44.0
42
50
Grigoriev
Alexey
1993
Russia
+ 07:50.2
43
14
Yurkov
Sergey
1985
Russia
+ 08:07.8
44
43
Tsepkov
Evgeniy
1987
Russia
+ 09:04.8
45
51
Artemiev
Alexander
1998
Russia
+ 09:14.8
46
69
Tiunov
Konstantin
1999
Russia
+ 09:46.1
47
58
Valynko
Aliaksandr
1998
Belarus
+ 09:48.4
48
76
Sysolyatin
Maxim
1998
Russia
+ 09:52.8
49
9
Solodovnikov
Vladimir
1996
Russia
+ 09:57.3
50
71
Kuznetsov
Artem
1999
Russia
+ 10:01.5
51
62
Desiatnik
Grigoriy
1991
Russia
+ 10:09.3
52
52
Anisimov
Ivan
1987
Russia
+ 10:36.2
53
45
Azanov
Vladislav
1994
Russia
+ 10:42.1
54
85
Ploskonosov
Dmitriy
1989
Russia
+ 10:42.3
55
55
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
+ 11:17.7
56
61
Berezin
Egor
1992
Russia
+ 11:52.3
57
56
Egorov
Nikita
1998
Russia
+ 12:45.3
58
59
Dedkov
Ivan
1997
Russia
+ 12:50.0
59
77
Druzhinin
Daniil
2000
Russia
+ 13:51.3
60
70
Petrin
Dmitriy
1998
Russia
+ 14:13.2
61
64
Lamaka
Yauheni
1998
Belarus
+ 14:48.4
62
60
Tarasov
Pavel
1997
Russia
+ 15:25.2
63
82
Soloviev
Maxim
2000
Russia
+ 15:48.9
64
72
Ganushkin
Vladimir
1999
Russia
+ 16:07.7
65
84
Moiseev
Timofey
1996
Russia
+ 17:23.4
DNS
16
Semenov
Michail
1986
Belarus
DNS
19
Chervotkin
Alexey
1995
Russia
DNS
2
Petrov
Artur
1992
Russia
DNS
23
Kilivnyuk
Kirill
1998
Russia
DNS
36
Yakimushkin
Ivan
1996
Russia
DNS
44
Nazarov
Fedor
1998
Russia
DNS
54
Paltsev
Ivan
1998
Russia
DNS
63
Deryabov
Roman
2000
Russia
DNS
65
Kutuzov
Egor
1993
Russia
DNS
67
Bezmaternykh
Ivan
1997
Russia
DNS
74
Drobot
Ivan
1992
Russia
DNS
78
Smirnov
Kirill
1996
Russia
DNS
79
Yazopov
Ivan
1997
Russia
DNS
8
Kuznetsov
Andrey
1998
Russia
DNS
80
Mironov
Andrey
1998
Russia
DNS
81
Degesov
Anton
2000
Russia
DNS
87
Saveliev
Ivan
1999
Russia
DNF
10
Solodov
Ivan
1989
Russia
DNF
68
Chelobitchikov
Dmitriy
1995
Russia
DNF
73
Burd
Andrey
1995
Russia
DNF
83
Sova
Alexander
1997
Russia
DNF
86
Kolesnikov
Alexander
1999
Russia