Alpine
Biathlon
Cross-Country
Nor.Combined
Ski Jumping
Speed Skating
Fantasy
Home
Events & Results
Ranking
Hall of Fame
Sprint Free - Krasnoyarsk
Cross-Country, Universiade, Wednesday 6.Mar 2019, Russia
History
Results
Startlist
Show more
Pos
BiB
Name
Born
Nation
Time
1
1
Terentev
Aleksandr
1999
Russia
2
6
Dyussenov
Asset
1997
Kazakhstan
3
3
Sobakarev
Andrey
1996
Russia
4
4
Kirillov
Ivan
1996
Russia
5
2
Cerny
Ondrej
1999
Czechia
6
7
Yakimushkin
Ivan
1996
Russia
7
22
Stocek
Fabian
1994
Czechia
8
26
Skinstad
Mårten Soleng
1997
Norway
9
11
Lyuft
Ivan
1998
Kazakhstan
10
23
Kazarinov
Egor
1997
Russia
11
8
Bortsov
Konstantin
1995
Kazakhstan
12
16
Mikayelyan
Mikayel
1999
Armenia
13
10
Chanloung
Mark
1995
Thailand
14
17
Schwartz
Louis
1995
France
15
29
Klimin
Olzhas
1996
Kazakhstan
16
9
Sarkkinen
Joonas
1994
Finland
17
13
Antolec
Kacper
1996
Poland
18
15
Yamashita
Haruki
1999
Japan
19
21
Pirneskoski
Santeri
1998
Finland
20
27
Moosmann
Tobias
1997
Austria
21
5
Mocellini
Simone
1998
Italy
22
12
Spötzl
Thomas
1996
Germany
23
18
Baklid
Jørgen
1999
Norway
24
24
Skowron
Michal
1998
Poland
25
30
Kim
Eun-Ho
1996
South Korea
26
14
Föttinger
Michael
1997
Austria
27
19
Maycock
Alexander
1999
Canada
28
20
Gridin
Nikita
2000
Kazakhstan
29
25
Vinkanharju
Waltteri
1995
Finland
30
28
Poroshkin
Ilia
1995
Russia
31
-
Dursun
Hamza
1994
Turkey
32
-
Otaki
Hyuga
1998
Japan
33
-
Ikonen
Joel
1994
Finland
34
-
Bazyleu
Yauhen
1996
Belarus
35
-
Ferrari
Francesco
1994
Italy
36
-
Vigo del Arco
Marti
1997
Spain
37
-
Combey
Paul
1997
France
38
-
Uda
Akihito
1995
Japan
39
-
Hammer
Simon
1994
Switzerland
40
-
Haratyk
Mateusz
1998
Poland
41
-
Damian
Dawid
2000
Poland
42
-
Faanes
Andreas
1996
Norway
43
-
Tichit
Pierre
1998
France
44
-
Segec
Andrej
1994
Slovakia
45
-
Koristek
Jan
1996
Slovakia
46
-
Tanaka
Masato
1995
Japan
47
-
Paliakou
Artsiom
1995
Belarus
48
-
Rabakukk
Karl Erik
1997
Estonia
49
-
xxx
xxx
-
FIS
50
-
Bashmakov
Nail
1995
Kazakhstan
51
-
Nicollier
Philippe
1994
Switzerland
52
-
Kirkham
Aidan
1998
Canada
53
-
Siegel
Andrew
1998
USA
54
-
Vincent
Mason
1995
USA
55
-
Sigaud
Pierrick
1998
France
56
-
Hollman
Mitchell
1996
USA
57
-
Lamaka
Yauheni
1998
Belarus
58
-
Cigler
Matjaz
1999
Canada
59
-
Shields
Gavin
1994
Canada
60
-
Winker
Florian
1999
Germany
61
-
Fahey
Aaron
1996
Canada
62
-
Ayçiçek
Ömer
1995
Turkey
63
-
Chychykau
Aleh
1996
Belarus
64
-
Yakimenka
Dzmitry
1994
Belarus
65
-
Kaiser
Sven-Erik Markus
1994
Norway
65
-
Soninbayar
Duurenbayar
1996
Mongolia
67
-
Kim
Dong-Hyun
1998
South Korea
68
-
Walker
David
1997
Canada
69
-
Batmunkh
Achbadrakh
1994
Mongolia
70
-
Byun
Ji-Yeong
1998
South Korea
71
-
Li
Yufan
2000
China
72
-
Hill
Derek
1996
USA
73
-
Yang
Xin
1997
China
74
-
Willoughby
Trevor
1996
USA
75
-
Potokar
Sebastjan
1997
Slovenia
76
-
James
Andrew
1994
USA
77
-
Dashdondog
Munkhgerel
1999
Mongolia
78
-
Sha
Zhonghui
1998
China
79
-
Wang
Shuhang
1998
China
DNS
-
Strübel
Josua
1995
Germany
DNS
-
Winker
Christian
1996
Germany
DNS
-
Alraun
Tobias
1997
Germany
DNS
-
Kim
Min-Woo
1998
South Korea