Sign in Sign up

Lygna

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 101-1 Tuva Bakkemo 1999 Gjøvik Skiklubb 21:50.5 21:50.5
1 101-2 Ingvild Flugstad Østberg 1990 Gjøvik Skiklubb 21:50.5 21:50.5
2 105-1 Martine Engebretsen 1998 IL Heming 21:55.3 + 04.8
2 105-2 Astrid Uhrenholdt Jacobsen 1987 IL Heming 21:55.3 + 04.8
3 102-1 Kari Øyre Slind 1991 Oppdal IL 22:05.3 + 14.8
3 102-2 Silje Øyre Slind 1988 Oppdal IL 22:05.3 + 14.8
4 107-1 Maren Wangensteen 1991 Øystre Slidre IL 22:25.1 + 34.6
4 107-2 Mari Eide 1989 Øystre Slidre IL 22:25.1 + 34.6
5 106-1 Anniken Jørgensen 1992 IL Varden 22:30.9 + 40.4
5 106-2 Kathrine Rolsted Harsem 1989 IL Varden 22:30.9 + 40.4
6 110-1 Barbro Kvåle Trømborg 1992 Konnerud IL 22:33.3 + 42.8
6 110-2 Kristine Stavås Skistad 1999 Konnerud IL 22:33.3 + 42.8
7 108-1 Elena Rise Johnsen 2000 Asker Skiklubb 22:39.2 + 48.7
7 108-2 Hedda Østberg Amundsen 1998 Asker Skiklubb 22:39.2 + 48.7
8 109-1 Hanne Wilberg Rofstad 2000 Byåsen IL 22:40.2 + 49.7
8 109-2 Julie Myhre 1996 Byåsen IL 22:40.2 + 49.7
9 113-1 Marthe Bjørnsgaard 1993 Lillehammer Skiklub 22:45.5 + 55.0
9 113-2 Magni Smedås 1995 Lillehammer Skiklub 22:45.5 + 55.0
10 111-1 Elise Antonsen - Gjerdrum IL 23:45.4 + 01:54.9
10 111-2 Maiken Caspersen Falla 1990 Gjerdrum IL 23:45.4 + 01:54.9
11 119-1 Mari Nordlunde 1998 Follebu Skiklub 23:56.8 + 02:06.3
11 119-2 Marte Nordlunde 1996 Follebu Skiklub 23:56.8 + 02:06.3
12 112-1 Berthe Annette Svenkerud 1985 Lillehammer Skiklub 24:04.9 + 02:14.4
12 112-2 Annika Taylor 1993 Lillehammer Skiklub 24:04.9 + 02:14.4
13 123-1 Sigrid Leseth Føyen 2001 Kjelsås IL 24:06.1 + 02:15.6
13 123-2 Kristin Maltun Helland - Kjelsås IL 24:06.1 + 02:15.6
14 115-1 Alise Einmo 1998 Surnadal IL 24:11.4 + 02:20.9
14 115-2 Malin Einmo 2000 Surnadal IL 24:11.4 + 02:20.9
15 116-1 Vilde Elisabet Flatland 1998 Heddal IL 24:50.0 + 02:59.5
15 116-2 Hanna Kristine Larsen 1999 Heddal IL 24:50.0 + 02:59.5
16 117-1 Nichole Bathe 1995 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifinal
16 117-2 Pauline Forren 1997 Lillehammer Skiklub Semifinal + Semifinal
17 121-1 Thea Maurtvedt 1999 Bækkelaget SK Semifinal + Semifinal
17 121-2 Tina Knutsmoen 1998 Bækkelaget SK Semifinal + Semifinal
18 118-1 Karianne Moe 1997 Høybråten og Stovner IL Semifinal + Semifinal
18 118-2 Ida Bratlie 1998 Høybråten og Stovner IL Semifinal + Semifinal
19 122-1 Anikken Gjerde Alnæs 1994 Rustad IL Semifinal + Semifinal
19 122-2 Sille Hustvedt - Rustad IL Semifinal + Semifinal
20 129-1 Henriette Nilssen - Gjelleråsen IL Semifinal + Semifinal
20 129-2 Synne Selberg - Gjelleråsen IL Semifinal + Semifinal
21 130-1 Janne Ballangrud Seierstad - Raufoss IL Semifinal + Semifinal
21 130-2 Tuva Johnsen - Raufoss IL Semifinal + Semifinal
22 120-1 Dorthe Ballangrud Seierstad 1999 Raufoss IL Semifinal + Semifinal
22 120-2 Synne Børresen Bollingmo - Raufoss IL Semifinal + Semifinal
23 114-1 Johanne Hauge Harviken 1997 Strandbygda IL Semifinal + Semifinal
23 114-2 Carina Sveen - Strandbygda IL Semifinal + Semifinal
24 128-1 Siri Vestengen - Nittedal IL Semifinal + Semifinal
24 128-2 Maria Vestengen - Nittedal IL Semifinal + Semifinal
DNS 103-1 Amalie Håkonsen Ous 1996 Nes Ski
DNS 103-2 Tiril Udnes Weng 1996 Nes Ski
DNS 104-1 Martine Ek Hagen 1991 Bul IL
DNS 104-2 Heidi Weng 1991 Bul IL
DNS 124-1 Kristrun Gudnadottir 1997 Lyn Ski
DNS 124-2 Kristen Bourne 1995 Lyn Ski
DNS 125-1 Susann Fedreheim Lyngnes 2000 Hamar SK
DNS 125-2 Hanne Nilsen 2000 Hamar SK
DNS 126-1 Marthe Klausen 1997 Konnerud IL
DNS 126-2 Caroline Madsen 1995 Konnerud IL
DNS 127-1 Pia Stangebye 2000 Lyn Ski
DNS 127-2 Elisabeth Hofgaard Thorstensen 1999 Lyn Ski

Info

What National Championship
Discipline Team Sprint C
Host Lygna
Nation Norway
Date Thursday 28.Mar 2019
Calendar 2018/2019