Login

Almaty

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 2 Dmitriy Rostovtsev 1993 Russia 26:12.5 26:12.5
2 1 Valeriy Gontar 1993 Russia 26:27.2 + 14.7
3 4 Sergey Mikayelyan 1992 Armenia 27:04.5 + 52.0
4 5 Vitaliy Pukhkalo 1992 Kazakhstan 27:16.6 + 01:04.1
5 3 Alexandre Pouye 1993 France 27:27.5 + 01:15.0
6 15 Naoto Baba 1996 Japan 27:34.4 + 01:21.9
7 12 Rinat Mukhin 1994 Kazakhstan 27:34.8 + 01:22.3
8 14 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan 27:56.2 + 01:43.7
9 7 Kirill Vichuzhanin 1992 Russia 27:57.8 + 01:45.3
10 9 Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan 27:58.6 + 01:46.1
11 6 Miroslav Rypl 1992 Czech Republic 28:10.3 + 01:57.8
12 10 Egor Berezin 1992 Russia 28:16.9 + 02:04.4
13 13 Louis Schwartz 1995 France 28:30.0 + 02:17.5
14 19 Loic Guigonnet 1992 France 28:31.3 + 02:18.8
15 25 Jakub Gräf 1991 Czech Republic 28:46.1 + 02:33.6
16 17 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus 29:03.9 + 02:51.4
17 18 Roman Tarasov 1993 Russia 29:04.0 + 02:51.5
18 29 Mickael Philipot 1993 France 29:10.9 + 02:58.4
19 8 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan 29:29.9 + 03:17.4
20 30 Toni Escher 1990 Germany 29:43.9 + 03:31.4
21 28 Tomoki Sato 1993 Japan 29:49.0 + 03:36.5
22 23 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan 29:50.0 + 03:37.5
23 21 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine 29:51.4 + 03:38.9
24 11 Jakub Psenicka 1991 Czech Republic 30:00.1 + 03:47.6
25 33 Josua Strübel 1995 Germany 30:01.9 + 03:49.4
26 35 Hikari Fujinoki 1993 Japan 30:18.6 + 04:06.1
27 26 Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine 30:24.1 + 04:11.6
28 22 Miroslav Sulek 1993 Slovakia 30:42.9 + 04:30.4
29 16 Jakub Antos 1994 Czech Republic 30:47.5 + 04:35.0
30 32 Kjetil Andre Bjerkrheim 1993 Norway 30:55.5 + 04:43.0
31 45 Takahiro Suzuki 1993 Japan 30:58.9 + 04:46.4
32 37 Andriy Marchenko 1994 Ukraine 31:01.0 + 04:48.5
33 27 Yuriy Gavrilov 1991 Russia 31:02.5 + 04:50.0
34 34 Akihito Uda 1995 Japan 31:03.8 + 04:51.3
35 36 Andrzej Pradziad 1994 Poland 31:20.1 + 05:07.6
36 38 Christian Winker 1996 Germany 31:26.6 + 05:14.1
37 39 Jørgen Grav 1992 Norway 31:26.9 + 05:14.4
38 56 Andreas Weishäupl 1992 Germany 31:38.2 + 05:25.7
39 47 Vladyslav Kopylov 1995 Ukraine 31:38.5 + 05:26.0
40 58 William Dumas 1996 Canada 31:38.5 + 05:26.0
41 55 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus 31:38.6 + 05:26.1
42 48 Oleksandr Chelenko 1995 Ukraine 31:38.9 + 05:26.4
43 31 Reto Hammer 1992 Switzerland 32:00.3 + 05:47.8
44 24 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 32:02.2 + 05:49.7
45 40 Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia 32:03.9 + 05:51.4
46 43 Bartlomiej Rucki 1995 Poland 32:13.0 + 06:00.5
47 51 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania 32:13.2 + 06:00.7
48 57 Carrington Pomeroy 1993 Canada 32:13.7 + 06:01.2
49 63 Christian Friedrich 1997 Germany 32:14.9 + 06:02.4
50 66 Aleh Chychykau 1996 Belarus 32:16.7 + 06:04.2
51 71 Kacper Antolec 1996 Poland 32:29.9 + 06:17.4
52 53 Conor Thompson 1994 Canada 32:45.8 + 06:33.3
53 52 Hamza Dursun 1994 Turkey 32:45.9 + 06:33.4
54 65 Philippe Nicollier 1994 Switzerland 32:46.1 + 06:33.6
55 44 Mason Vincent 1995 USA 32:49.1 + 06:36.6
56 41 Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia 32:59.6 + 06:47.1
57 54 Vladyslav Litvin 1997 Ukraine 33:05.9 + 06:53.4
58 59 Gavin Shields 1994 Canada 33:07.1 + 06:54.6
59 64 Nick Montgomery 1993 Australia 33:08.1 + 06:55.6
60 67 Emanuele Becchis 1993 Italy 33:17.9 + 07:05.4
61 68 Ömer Ayçiçek 1995 Turkey 33:18.7 + 07:06.2
62 49 Jordan Cascagnette 1991 Canada 33:37.3 + 07:24.8
63 73 Will Timmons 1995 USA 33:42.4 + 07:29.9
64 60 Fabian Alraun 1991 Germany 33:52.6 + 07:40.1
65 69 Jonas Riseth 1994 Norway 34:05.5 + 07:53.0
66 62 Han Nie 1995 China 34:52.1 + 08:39.6
67 72 Alessandro Carlet 1995 Italy 34:52.3 + 08:39.8
68 77 Alexis Morin 1993 Canada 34:56.6 + 08:44.1
69 50 Ole Hulbak 1994 Norway 35:07.3 + 08:54.8
70 61 Dawid Bril 1994 Poland 35:40.4 + 09:27.9
71 80 Sam Wiswell 1994 USA 35:40.4 + 09:27.9
72 75 Geon-Yong Lee 1993 South Korea 35:44.9 + 09:32.4
73 74 Amarsanaa Baasansuren 1994 Mongolia 36:34.1 + 10:21.6
74 82 Mitchell Hollman 1996 USA 36:37.6 + 10:25.1
75 78 Yunpengfei Du 1995 China 36:50.1 + 10:37.6
76 79 Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia 38:03.2 + 11:50.7
77 83 Ho-Jin Lee 1995 South Korea 38:05.8 + 11:53.3
78 84 Kevin Geisen 1996 USA 38:20.1 + 12:07.6
79 85 Cameron Moore 1997 USA 39:02.5 + 12:50.0
80 81 Yeon-Ki Hong 1997 South Korea 41:23.5 + 15:11.0
81 87 Tariel Zharkymbaev 1996 Kyrgyzstan 41:49.7 + 15:37.2
DNS 20 Adam Fellner 1993 Czech Republic
DNS 42 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
DNS 46 Simon Hammer 1994 Switzerland
DNS 70 Young-Chan Cho 1995 South Korea
DNS 76 Bendik Bang Pederson 1992 Norway
DNF 86 Nejc Stanek 1994 Slovenia

Info

What Universiade
Discipline 10 km F Handicap
Host Almaty
Nation Kazakhstan
Date Tuesday 31.Jan 2017
Calendar 2016/2017