Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship COC Long-distance N.Cup Nat.Champ Men Women

Date Host Discipline Link Result
2019-07-27 Falls Creek ANC Sprint C Result 1 K. Paul 2 C. Wright 3 E. Jackson
2019-07-28 Falls Creek ANC 10 km F Result 1 C. Wright 2 K. Paul 3 R. Fordham
2019-08-17 Perisher Valley ANC Sprint F Result 1 K. Paul 2 C. Wright 3 E. Jackson
2019-08-18 Perisher Valley ANC 5 km C Result 1 C. Wright 2 K. Paul 3 Z. Evans
2019-09-03 Snow Farm ANC Sprint C Result 1 J. Diggins 2 K. Paul 3 Y. Tanaka
2019-09-04 Snow Farm ANC 5 km F Result 1 J. Diggins 2 Y. Tanaka 3 J. Kern
2019-09-05 Snow Farm ANC 10 km C Mass Start Result 1 J. Diggins 2 Y. Tanaka 3 J. Kern
2019-11-12 Shchuchinsk EEC Sprint C Result 1 A. Kirillova 2 E. Shapovalova 3 H. Matsokina
2019-11-13 Shchuchinsk EEC 5 km C Result 1 A. Kirillova 2 D. Rogozina 3 N. Barakina
2019-11-14 Shchuchinsk EEC 5 km F Result 1 E. Smirnova 2 N. Dubotolkina 3 E. Shapovalova
2019-11-29 Vershina Tea EEC Sprint C Result 1 E. Shapovalova 2 H. Matsokina 3 O. Kucheruk
2019-11-30 Vershina Tea EEC 10 km F Result 1 A. Perevozchikova 2 N. Dubotolkina 3 M. Yakunina
2019-12-02 Vershina Tea EEC Sprint F Result 1 H. Matsokina 2 M. Yakunina 3 O. Kucheruk
2019-12-03 Vershina Tea EEC 10 km C Result 1 E. Shapovalova 2 L. Vasilieva 3 A. Iksanova
2019-12-06 Canmore, AB NAC Sprint F Result 1 J. Richter 2 K. Stewart-Jones 3 K. Ogden
2019-12-07 Canmore, AB NAC 5 km C Result 1 K. Ogden 2 K. Stewart-Jones 3 S. Palmer-Leger
2019-12-07 Pokljuka OPA Sprint F Result 1 K. Visnar 2 V. Fabjan 3 D. Beatty
2019-12-08 Pokljuka OPA 10 km F Result 1 E. Brocard 2 S. Pellegrini 3 F. Dolci
2019-12-08 Canmore, AB NAC 10 km F Result 1 C. Gregg 2 K. Ogden 3 K. Stewart-Jones
2019-12-13 Nakkertok, QC NAC Sprint C Result 1 K. Stewart-Jones 2 M. MacIsaac-Jones 3 K. Weaver
2019-12-13 Vuokatti SCAN Sprint F Result 1 S. Slind 2 J. Myhre 3 J. Hagström
2019-12-14 Vuokatti SCAN 20 km C Mass Start Result 1 M. Nordström 2 T. Knudsen 3 L. Sömskar
2019-12-14 Zakopane SC 5 km C Cancelled
2019-12-14 Nakkertok, QC NAC 5 km F Result 1 K. Stewart-Jones 2 L. Leclair 3 C. Browne
2019-12-14 Lake Creek, ID UST Sprint C Result 1 K. Ogden 2 S. Palmer-Leger 3 K. Miller
2019-12-15 Nakkertok, QC NAC 10 km C Result 1 K. Stewart-Jones 2 A. Theberge 3 A. Richardson
2019-12-15 Zakopane SC 10 km F Cancelled
2019-12-15 Lake Creek, ID UST 10 km F Result 1 R. Roponen 2 K. Ogden 3 S. Palmer-Leger
2019-12-15 Vuokatti SCAN 10 km F Result 1 J. Myhre 2 L. Sömskar 3 J. Harviken
2019-12-16 Alpensia Resort FEC 5 km C Result 1 A. Dubova 2 E. Lee 3 C. Lee
2019-12-17 Alpensia Resort FEC 5 km F Result 1 A. Dubova 2 E. Lee 3 C. Lee
2019-12-19 St. Ulrich am Pillersee OPA Sprint F Result 1 C. Rydzek 2 L. Quintin 3 E. Latuilliere
2019-12-20 St. Ulrich am Pillersee OPA 10 km C Result 1 I. Debertolis 2 P. Novakova 3 A. Comarella
2019-12-21 St. Ulrich am Pillersee OPA 10 km F Result 1 P. Novakova 2 I. Debertolis 3 J. Ducordeau
2019-12-25 Krasnogorsk EEC 10 km C Cancelled
2019-12-26 Otoineppu FEC 5 km C Result 1 M. Ishida 2 M. Tsuchiya 3 Y. Tanaka
2019-12-26 Krasnogorsk EEC Sprint F Cancelled
2019-12-27 Otoineppu FEC 5 km F Result 1 M. Ishida 2 S. Yokohama 3 M. Kodama
2019-12-28 Krasnogorsk EEC Sprint C Cancelled
2019-12-28 Štrbské Pleso SC Sprint F Result 1 M. Kobielusz 2 K. Kaleta 3 B. Klementova
2019-12-29 Krasnogorsk EEC 15 km F Cancelled
2019-12-29 Štrbské Pleso SC 5 km C Result 1 M. Kobielusz 2 K. Kaleta 3 K. Kukuczka
2020-01-03 Nes SCAN Sprint F Result 1 A. Gjerde Alnæs 2 J. Myhre 3 T. Bångman
2020-01-04 Nes SCAN 20 km F Result 1 H. Fossesholm 2 M. Olsson 3 L. Sömskar
2020-01-04 Campra OPA Sprint C Result 1 I. Debertolis 2 A. Winkler 3 G. Laurent
2020-01-05 Campra OPA 10 km C Result 1 C. Bentz 2 I. Debertolis 3 S. Pellegrini
2020-01-05 Nes SCAN 10 km C Result 1 A. Dyvik 2 E. Settlin 3 M. Olsson
2020-01-06 Sapporo FEC 5 km C Cancelled
2020-01-07 Sapporo FEC Sprint C Cancelled
2020-01-08 Sapporo FEC 10 km F Mass Start Cancelled
2020-01-16 Minsk - Raubichi EEC Sprint F Cancelled
2020-01-17 Minsk - Raubichi EEC 5 km C Cancelled
2020-01-18 Pragelato OPA 15 km C Mass Start Result 1 D. Beatty 2 K. Stewart-Jones 3 S. Pellegrini
2020-01-19 Alpensia Resort FEC 5 km C Result 1 C. Lee 2 E. Lee 3 D. Han
2020-01-19 Pragelato OPA 5 km F Result 1 K. Stewart-Jones 2 E. Brocard 3 D. Beatty
2020-01-19 Minsk - Raubichi EEC Sprint C Cancelled
2020-01-20 Zlatibor BC 5 km C Result 1 V. Malec 2 A. Duman 3 A. Ilic
2020-01-20 Alpensia Resort FEC 5 km F Result 1 C. Lee 2 D. Han 3 E. Lee
2020-01-21 Zlatibor BC Sprint F Result 1 V. Malec 2 V. Prokhorova 3 A. Ilic
2020-01-24 Craftsbury, VT UST Sprint C Result 1 I. Sargent 2 K. Miller 3 K. Ogden
2020-01-25 Craftsbury, VT UST 5 km F Result 1 C. Gregg 2 E. Flowers 3 S. Laukli
2020-01-26 Craftsbury, VT UST 10 km C Mass Start Result 1 K. Ogden 2 K. Miller 3 A. Theberge
2020-01-30 Mont Sainte-Anne, QC NAC Sprint F Result 1 C. Browne 2 L. Leclair 3 E. Nishikawa
2020-02-01 Mont Sainte-Anne, QC NAC 10 km C Result 1 E. Nishikawa 2 C. Browne 3 A. Theberge
2020-02-01 Zakopane SC Sprint F Result 1 M. Skinder 2 I. Marcisz 3 W. Kaleta
2020-02-02 Zakopane SC 10 km C Result 1 I. Marcisz 2 M. Skinder 3 W. Kaleta
2020-02-02 Mont Sainte-Anne, QC NAC 15 km F Mass Start Result 1 E. Nishikawa 2 C. Browne 3 L. Leclair
2020-02-07 Syktyvkar EEC 10 km F Result 1 M. Chernousova 2 V. Kalinina 3 A. Perevozchikova
2020-02-07 Piancavallo - Aviano OPA Sprint F Result 1 K. Janatova 2 A. Winkler 3 S. Krehl
2020-02-08 Piancavallo - Aviano OPA 10 km C Result 1 V. Carl 2 K. Janatova 3 S. Pellegrini
2020-02-08 Štrbské Pleso SC 10 km C Result 1 M. Kobielusz 2 K. Sivokova 3 B. Klementova
2020-02-08 Pigadia - Naousa BC 5 km F Cancelled
2020-02-09 Pigadia - Naousa BC 5 km F Cancelled
2020-02-09 Piancavallo - Aviano OPA 7.5 km F Result 1 E. Brocard 2 I. Debertolis 3 S. Pellegrini
2020-02-09 Syktyvkar EEC Sprint C Result 1 E. Shapovalova 2 O. Tsareva 3 L. Vasilieva
2020-02-09 Štrbské Pleso SC Sprint F Result 1 B. Klementova 2 M. Kobielusz 3 M. Danielova
2020-02-16 Minneapolis, MN UST Sprint F Result 1 R. Rorabaugh 2 E. Flowers 3 A. Pryce
2020-02-17 Minneapolis, MN UST 5 km C Result 1 K. Miller 2 R. Rorabaugh 3 E. Guiney
2020-02-19 Hayward, WI UST Sprint C Result 1 N. Bathe 2 K. Miller 3 R. Rorabaugh
2020-02-23 Moscow EEC Sprint F Result 1 A. Moskalenko 2 L. Vasilieva 3 A. Vlasova
2020-02-25 Mavrovo BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 M. Drndic 3 S. Kusmuk
2020-02-26 Kononovskaya EEC 10 km F Result 1 E. Smirnova 2 A. Perevozchikova 3 M. Chernousova
2020-02-26 Mavrovo BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 A. Duman 3 S. Kusmuk
2020-02-27 Kononovskaya EEC Sprint C Result 1 E. Shapovalova 2 O. Kucheruk 3 L. Vasilieva
2020-02-29 Dvorišta - Pale BC 5 km F Result 1 A. Klemencic 2 V. Malec 3 M. Drndic
2020-03-01 Dvorišta - Pale BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 A. Klemencic 3 M. Drndic
2020-03-01 Kononovskaya EEC Duathlon 7.5+7.5 km Result 1 A. Rygalina 2 L. Vasilieva 3 L. Kvaratskhelia
2020-03-07 Pokljuka BC Sprint F Result 1 V. Fabjan 2 V. Malec 3 K. Kaasiku
2020-03-08 Pokljuka BC 5 km C Result 1 K. Kaasiku 2 A. Mandeljc 3 A. Klemencic
2020-03-12 Gerede - Bolu BC 5 km C Result 1 K. Kaasiku 2 K. Kaasiku 3 V. Prokhorova
2020-03-13 Gerede - Bolu BC 5 km F Result 1 K. Kaasiku 2 K. Kaasiku 3 A. Duman
2020-03-13 Harstad SCAN Sprint C Cancelled
2020-03-14 Harstad SCAN 10 km C Cancelled
2020-03-15 Harstad SCAN 10 km F Handicap Cancelled
2020-03-15 Scandinavian Cup Final SCAN Stage Race Cancelled
2020-03-15 Zakopane SC Sprint F Cancelled
2020-03-16 Zakopane SC 5 km F Cancelled
2020-03-20 Zwiesel OPA 2.5 km C Cancelled
2020-03-21 Kremnica - Skalka SC 5 km C Cancelled
2020-03-21 Zwiesel OPA 5 km F Mass Start Cancelled
2020-03-21 Shiramine FEC Sprint F Cancelled
2020-03-22 Shiramine FEC 10 km C Cancelled
2020-03-22 Zwiesel OPA 10 km C Handicap Cancelled
2020-03-22 Kremnica - Skalka SC 10 km F Mass Start Cancelled
2020-03-22 Alpen Cup Mini Tour OPA Stage Race Cancelled