Login

Calendar

Home Calendar RankingHall of Fame Hosts

Main Complete World Cup Championship COC Long-distance N.Cup Nat.Champ Men Women

Date Host Discipline Link Result
2018-07-21 Perisher Valley ANC Sprint C Result 1 C. Moore 2 K. Paul 3 D. Morton
2018-07-22 Perisher Valley ANC 10 km F Result 1 B. Jezersek 2 E. Jackson 3 P. Cridland
2018-08-18 Falls Creek ANC Sprint F Result 1 E. Champion 2 C. Wright 3 E. Jackson
2018-08-19 Falls Creek ANC 5 km C Result 1 C. Wright 2 I. Pessey 3 K. Paul
2018-09-04 Snow Farm ANC 5 km F Result 1 J. Diggins 2 S. Caldwell 3 C. Patterson
2018-09-05 Snow Farm ANC Sprint F Result 1 S. Caldwell 2 I. Sargent 3 K. Phinney
2018-09-06 Snow Farm ANC 10 km C Mass Start Result 1 J. Diggins 2 C. Patterson 3 I. Sargent
2018-11-22 Vershina Tea EEC Sprint C Result 1 O. Tsareva 2 A. Bayazitova 3 O. Kucheruk
2018-11-23 Vershina Tea EEC 5 km F Result 1 A. Nechaevskaya 2 E. Smirnova 3 M. Yakunina
2018-11-25 Vershina Tea EEC Sprint F Result 1 O. Tsareva 2 A. Grukhvina 3 A. Vlasova
2018-11-26 Vershina Tea EEC 10 km C Result 1 D. Golovan 2 M. Guschina 3 P. Kalsina
2018-12-01 Rendezvous, MT UST Sprint F Result 1 J. Kern 2 R. Frankowski 3 H. Halvorsen
2018-12-02 Rendezvous, MT UST 10 km F Result 1 R. Frankowski 2 G. Jordheim 3 R. Rorabaugh
2018-12-08 Prémanon OPA 5 km C Cancelled
2018-12-08 Vernon, BC NAC Sprint F Result 1 J. Kern 2 D. Beatty 3 L. Jortberg
2018-12-09 Vernon, BC NAC 10 km C Result 1 K. Stewart-Jones 2 R. Rorabaugh 3 J. Kern
2018-12-09 Prémanon OPA 10 km F Cancelled
2018-12-13 Canmore, AB NAC Sprint C Result 1 D. Beatty 2 K. Stewart-Jones 3 M. MacIsaac-Jones
2018-12-14 Östersund SCAN Sprint C Result 1 A. Svendsen 2 A. Kalvå 3 A. Dyvik
2018-12-15 Östersund SCAN 10 km C Cancelled
2018-12-15 Canmore, AB NAC 10 km F Result 1 D. Beatty 2 K. Stewart-Jones 3 F. Vezina
2018-12-15 Štrbské Pleso SC 7.5 km C Result 1 J. Kowalczyk 2 E. Rucka 3 A. Warlo
2018-12-16 Östersund SCAN 10 km F Result 1 A. Slind 2 L. Sömskar 3 M. Molander Kristiansen
2018-12-16 Canmore, AB NAC 15 km C Mass Start Result 1 D. Beatty 2 K. Stewart-Jones 3 H. Mehain
2018-12-16 Alpensia Resort FEC 5 km C Result 1 Y. Tanaka 2 C. Lee 3 S. Ishigaki
2018-12-16 Štrbské Pleso SC Sprint F Result 1 E. Rucka 2 B. Klementova 3 W. Kaleta
2018-12-17 Alpensia Resort FEC 5 km F Result 1 C. Lee 2 Y. Tanaka 3 S. Ishigaki
2018-12-21 Valdidentro OPA Sprint F Result 1 L. van der Graaff 2 I. Debertolis 3 V. Carl
2018-12-22 Valdidentro OPA 10 km F Result 1 E. Brocard 2 A. Picon 3 K. Hennig
2018-12-22 Krasnogorsk EEC Sprint C Result 1 N. Matveeva 2 T. Aleshina 3 P. Nekrasova
2018-12-23 Valdidentro OPA 10 km C Mass Start Result 1 A. Fräbel 2 A. Picon 3 A. Comarella
2018-12-23 Krasnogorsk EEC 10 km F Result 1 T. Aleshina 2 O. Hlopotina 3 O. Tsareva
2018-12-25 Krasnogorsk EEC Sprint F Result 1 N. Matveeva 2 O. Tsareva 3 E. Oschepkova
2018-12-26 Krasnogorsk EEC 15 km C Result 1 A. Zhambalova 2 O. Tsareva 3 Y. Kirpichenko
2018-12-26 Otoineppu FEC 5 km C Result 1 C. Kobayashi 2 K. Takizawa 3 Y. Watanabe
2018-12-27 Otoineppu FEC 5 km F Result 1 M. Kodama 2 Y. Watanabe 3 S. Yokohama
2018-12-29 Štrbské Pleso SC 5 km F Result 1 I. Marcisz 2 I. Lukonina 3 B. Klementova
2018-12-30 Štrbské Pleso SC 5 km C Result 1 J. Kowalczyk 2 I. Marcisz 3 M. Skinder
2019-01-04 Nové Město OPA Sprint C Result 1 A. Fräbel 2 F. Wieser 3 D. Steiner
2019-01-04 Vuokatti SCAN Sprint F Result 1 J. Hagström 2 M. Lundgren 3 A. Kalvå
2019-01-05 Vuokatti SCAN 10 km C Result 1 F. Karlsson 2 A. Kalvå 3 Y. Kirpichenko
2019-01-05 Nové Město OPA 10 km F Result 1 A. Fräbel 2 A. Comarella 3 S. Krehl
2019-01-06 Nové Město OPA 15 km C Mass Start Result 1 A. Fräbel 2 A. Comarella 3 L. Hiernickel
2019-01-06 Vuokatti SCAN 20 km F Mass Start Result 1 F. Karlsson 2 A. Kalvå 3 E. Piippo
2019-01-06 Sapporo FEC 5 km C Result 1 K. Takizawa 2 M. Kodama 3 Y. Watanabe
2019-01-07 Sapporo FEC Sprint F Result 1 Y. Watanabe 2 Y. Tanaka 3 M. Kodama
2019-01-08 Sapporo FEC 10 km F Result 1 M. Kodama 2 M. Tsuchiya 3 Y. Tanaka
2019-01-10 Minsk - Raubichi EEC Sprint C Result 1 A. Kirillova 2 O. Tsareva 3 A. Moskalenko
2019-01-11 Minsk - Raubichi EEC 5 km C Result 1 A. Zhambalova 2 O. Tsareva 3 P. Seronosova
2019-01-12 Ravna Gora BC 5 km C Cancelled
2019-01-13 Minsk - Raubichi EEC 10 km F Result 1 A. Zhambalova 2 O. Tsareva 3 A. Perevozchikova
2019-01-13 Ravna Gora BC Sprint F Cancelled
2019-01-16 Alpensia Resort FEC 5 km C Result 1 Y. Tanaka 2 C. Lee 3 D. Han
2019-01-17 Alpensia Resort FEC 5 km F Result 1 C. Lee 2 Y. Tanaka 3 K. Takizawa
2019-01-18 Sherbrooke, QC NAC Sprint F Result 1 M. MacIsaac-Jones 2 K. Stewart-Jones 3 L. Leclair
2019-01-19 Sherbrooke, QC NAC 10 km C Result 1 K. Stewart-Jones 2 C. Browne 3 Z. Williams
2019-01-20 Sherbrooke, QC NAC 20 km F Mass Start Result 1 K. Stewart-Jones 2 C. Browne 3 Z. Williams
2019-01-25 Lake Placid, NY UST 5 km F Result 1 J. Yeaton 2 S. Caldwell 3 K. Ogden
2019-01-26 Lake Placid, NY UST Sprint C Result 1 S. Caldwell 2 J. Yeaton 3 K. Phinney
2019-01-27 Lake Placid, NY UST 10 km C Mass Start Result 1 K. Miller 2 J. Yeaton 3 K. Ogden
2019-02-01 Duntroon, ON NAC Sprint C Result 1 Z. Williams 2 L. Leclair 3 M. Serratore
2019-02-02 Duntroon, ON NAC 10 km C Result 1 Z. Williams 2 M. Serratore 3 L. Leclair
2019-02-02 Zakopane SC 5 km C Result 1 J. Kowalczyk 2 I. Marcisz 3 U. Letocha
2019-02-02 Pigadia - Naousa BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 M. Ntanou 3 S. Kusmuk
2019-02-03 Zakopane SC 10 km F Result 1 I. Marcisz 2 U. Letocha 3 W. Kaleta
2019-02-03 Duntroon, ON NAC 15 km F Pursuit Result 1 L. Leclair 2 Z. Williams 3 A. Richardson
2019-02-03 Pigadia - Naousa BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 M. Ntanou 3 A. Ilic
2019-02-08 Krasnogorsk EEC 10 km C Result 1 A. Zhambalova 2 D. Golovan 3 A. Vlasova
2019-02-08 Planica OPA Sprint F Result 1 I. Debertolis 2 E. Brocard 3 L. Scardoni
2019-02-09 Planica OPA 10 km C Result 1 L. Scardoni 2 S. Pellegrini 3 N. Herrmann
2019-02-09 Sjenica BC 5 km F Result 1 S. Kusmuk 2 M. Drndic 3 G. Nimpiti
2019-02-10 Planica OPA 15 km F Mass Start Result 1 I. Debertolis 2 L. Chamiot Maitral 3 E. Brocard
2019-02-10 Sjenica BC 5 km F Result 1 S. Kusmuk 2 M. Drndic 3 G. Nimpiti
2019-02-10 Krasnogorsk EEC Sprint F Result 1 A. Vlasova 2 M. Davydenkova 3 O. Tsareva
2019-02-13 Mavrovo BC 5 km F Cancelled
2019-02-14 Mavrovo BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 V. Todorovska 3 M. Tsakiri
2019-02-15 Minneapolis, MN UST Sprint F Result 1 A. Sonnesyn 2 R. Rorabaugh 3 E. Flowers
2019-02-16 Minneapolis, MN UST 15 km C Mass Start Result 1 K. Miller 2 A. Sonnesyn 3 E. Guiney
2019-02-17 Minneapolis, MN UST 5 km F Result 1 N. Schneider 2 A. Sonnesyn 3 A. Jarzin
2019-02-23 Syktyvkar EEC 10 km C Result 1 E. Shapovalova 2 L. Ryasina 3 L. Vasilieva
2019-02-24 Syktyvkar EEC Sprint F Result 1 A. Bayazitova 2 H. Matsokina 3 E. Oschepkova
2019-02-27 Syktyvkar EEC Duathlon 7.5+7.5 km Result 1 S. Plotnikova 2 G. Kaluger 3 S. Kuznetsova
2019-03-01 Madona SCAN Sprint F Result 1 M. Lundgren 2 L. Svahn 3 E. Ribom
2019-03-02 Le Brassus OPA 10 km F Result 1 L. Chamiot Maitral 2 C. Bentz 3 H. Swirbul
2019-03-02 Madona SCAN 5 km C Result 1 J. Hagström 2 L. Vinsa 3 E. Rönnlund
2019-03-02 Ravna Gora BC 5 km C Result 1 N. Jagecic 2 G. Skender 3 A. Ilic
2019-03-02 Shiramine FEC Sprint C Result 1 Y. Tanaka 2 C. Kojima 3 Y. Otsuka
2019-03-03 Madona SCAN 10 km F Handicap Result 1 A. Kalvå 2 M. Lundgren 3 L. Vinsa
2019-03-03 Le Brassus OPA 15 km C Pursuit Result 1 J. Belger 2 H. Swirbul 3 L. Chamiot Maitral
2019-03-03 Ravna Gora BC 5 km F Result 1 N. Jagecic 2 V. Todorovska 3 S. Kusmuk
2019-03-03 Scandinavian Cup Final SCAN Stage Race Result 1 M. Lundgren 2 E. Ribom 3 J. Hagström
2019-03-03 Shiramine FEC Sprint F Result 1 Y. Tanaka 2 Y. Otsuka 3 C. Kojima
2019-03-09 Dvorišta - Pale BC 5 km F Result 1 V. Malec 2 V. Todorovska 3 S. Kusmuk
2019-03-09 Wisła SC Sprint C Result 1 A. Prochazkova 2 M. Skinder 3 I. Marcisz
2019-03-10 Dvorišta - Pale BC 10 km F Result 1 V. Malec 2 N. Jagecic 3 S. Kusmuk
2019-03-10 Wisła SC 10 km F Result 1 I. Marcisz 2 A. Prochazkova 3 M. Kobielusz
2019-03-15 Oberwiesenthal OPA Sprint F Result 1 K. Janatova 2 I. Debertolis 3 P. Hyncicova
2019-03-16 Oberwiesenthal OPA 10 km C Mass Start Result 1 A. Fräbel 2 K. Razymova 3 L. Unterweger
2019-03-17 Oberwiesenthal OPA 10 km F Pursuit Result 1 K. Razymova 2 A. Fräbel 3 H. Swirbul
2019-03-17 Borovets BC 5 km C Cancelled
2019-03-18 Borovets BC 5 km F Cancelled
2019-03-23 Gerede - Bolu BC 5 km C Result 1 V. Malec 2 V. Prokhorova 3 Z. Malkoc
2019-03-23 Kremnica - Skalka SC 5 km C Result 1 J. Kowalczyk 2 I. Marcisz 3 E. Rucka
2019-03-24 Gerede - Bolu BC 10 km F Result 1 V. Malec 2 V. Prokhorova 3 A. Duman
2019-03-24 Kremnica - Skalka SC 10 km F Mass Start Result 1 I. Marcisz 2 A. Prochazkova 3 U. Letocha
2019-03-29 Presque Isle, ME UST Sprint F Result 1 S. Maubet Bjornsen 2 I. Sargent 3 J. Kern
2019-03-30 Presque Isle, ME UST 10 km C Mass Start Result 1 S. Maubet Bjornsen 2 R. Brennan 3 D. Beatty