Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 16 Marco Morgenstern 1972 Germany 26:57.7 26:57.7 0+0 0
2 32 Paolo Longo 1977 Italy + 13.6 27:11.3 0+1 1
3 24 Gaël Poiree 1978 France + 19.6 27:17.3 0+0 0
4 34 Jörn Wollschläger 1978 Germany + 29.4 27:27.1 2+0 2
5 48 Yann Debayle 1981 France + 32.0 27:29.7 0+1 1
6 17 Sven Kretzschmar 1979 Germany + 36.9 27:34.6 0+1 1
7 18 Julien Ughetto 1981 France + 40.7 27:38.4 0+2 2
8 45 Curdin Eichholzer 1980 Switzerland + 41.9 27:39.6 0+1 1
9 49 Sergio Bonaldi 1978 Italy + 46.8 27:44.5 1+1 2
10 52 Stefan Zingerle 1981 Italy + 47.9 27:45.6 1+0 1
11 46 Alexandre Aubert 1979 France + 50.0 27:47.7 2+1 3
12 22 Jaroslav Soukup 1982 Czech Republic + 53.7 27:51.4 1+0 1
13 51 Simon Fourcade 1984 France + 55.5 27:53.2 0+1 1
14 35 Devis Da Canal 1976 Italy + 55.7 27:53.4 1+0 1
15 43 Vitalii Pertzev 1982 Belarus + 01:00.3 27:58.0 1+1 2
16 25 Carsten Pump 1976 Germany + 01:06.2 28:03.9 3+2 5
17 27 Evgeni Stepanov 1980 Belarus + 01:06.6 28:04.3 0+0 0
18 36 Matthias Simmen 1972 Switzerland + 01:08.1 28:05.8 1+2 3
19 15 Klaus Höllrigl 1980 Italy + 01:10.6 28:08.3 1+2 3
20 23 Dmitri Yaroshenko 1976 Russia + 01:13.5 28:11.2 2+1 3
21 44 Alexei Soloviev 1981 Russia + 01:15.0 28:12.7 0+0 0
22 13 Lois Habert 1983 France + 01:15.5 28:13.2 1+1 2
23 30 Lionel Grebot 1978 France + 01:16.3 28:14.0 0+2 2
24 26 Simon Hallenbarter 1979 Switzerland + 01:33.2 28:30.9 3+0 3
25 5 Christian Hofer 1979 Italy + 01:37.9 28:35.6 2+1 3
26 12 Alexander Nuss 1982 Austria + 01:45.2 28:42.9 1+0 1
27 3 Hans Stöckl 1981 Germany + 01:53.9 28:51.6 2+0 2
28 53 Jesko Fischer 1975 Germany + 01:54.1 28:51.8 1+1 2
29 11 Takeshi Mizobuchi 1980 Japan + 02:05.3 29:03.0 1+2 3
30 28 Simon Eder 1983 Austria + 02:12.0 29:09.7 3+0 3
31 29 Roland Zwahlen 1977 Switzerland + 02:16.8 29:14.5 1+3 4
32 2 Mario Denoth 1980 Switzerland + 02:23.3 29:21.0 1+3 4
33 9 Friedrich Pinter 1978 Austria + 02:31.6 29:29.3 2+5 7
34 7 Ales Lejsek 1982 Czech Republic + 02:32.0 29:29.7 1+1 2
35 41 Daniel Niederberger 1973 Switzerland + 02:40.2 29:37.9 3+1 4
36 20 Hans Peter Foidl 1978 Austria + 02:44.5 29:42.2 2+3 5
37 4 Jürg Kunz 1982 Switzerland + 03:10.4 30:08.1 2+2 4
38 10 Imre Tagscherer 1972 Hungary + 03:10.5 30:08.2 1+0 1
39 8 Damien Marcel 1983 France + 03:17.7 30:15.4 2+3 5
40 38 Martin Tremml 1982 Germany + 03:41.3 30:39.0 2+1 3
41 6 Carl Carrier 1972 Great Britain + 04:51.0 31:48.7 1+1 2
42 19 Benjamin Kamilewicz 1976 USA + 05:03.6 32:01.3 2+1 3
43 42 Daniel Huber 1978 Austria + 05:31.5 32:29.2 4+3 7
44 39 Bojan Samardzija 1985 Bosnia&Herzegovina + 06:01.0 32:58.7 4+1 5
45 1 Bojan Minic 1979 Bosnia&Herzegovina + 06:08.5 33:06.2 1+1 2
46 21 Csaba Cseke 1974 Hungary + 06:13.5 33:11.2 1+4 5
47 33 Lance Hodgkins 1977 Great Britain + 06:16.0 33:13.7 2+1 3
48 47 Simon Heard 1979 Great Britain + 06:40.6 33:38.3 1+3 4
49 31 Miro Cosic 1983 Bosnia&Herzegovina + 07:04.6 34:02.3 2+3 5
50 14 Aleksandar Milenkovic 1967 Serbia + 07:05.4 34:03.1 3+5 8
51 40 Matyas Hollo 1977 Hungary + 07:19.8 34:17.5 3+3 6
52 50 Brian Letourneau 1980 USA + 07:54.3 34:52.0 1+2 3
53 37 Nikola Jeremic 1986 Serbia + 11:05.7 38:03.4 2+3 5

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 6.Mar 2004
Calendar 2003/2004