Sign in Sign up

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 86 Matvey Eliseev 1993 Russia 27:06.6 27:06.6 0+2 2
2 69 Oleksandr Zhyrnyi 1987 Ukraine + 35.3 27:41.9 1+0 1
3 118 Erling Aalvik 1992 Norway + 38.6 27:45.2 0+1 1
4 106 Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus + 49.8 27:56.4 0+2 2
5 95 Petr Pashchenko 1991 Russia + 01:10.0 28:16.6 0+3 3
6 81 Pietro Dutto 1989 Italy + 01:26.5 28:33.1 1+1 2
7 93 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 01:28.1 28:34.7 1+2 3
8 54 Johannes Kühn 1991 Germany + 01:28.2 28:34.8 0+3 3
9 112 Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 01:41.5 28:48.1 1+1 2
10 14 Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 01:43.4 28:50.0 0+0 0
11 96 Fabien Claude 1994 France + 01:44.7 28:51.3 1+4 5
12 44 Aristide Begue 1994 France + 01:47.1 28:53.7 0+1 1
13 40 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 01:48.0 28:54.6 1+0 1
14 115 Florian Graf 1988 Germany + 02:11.7 29:18.3 1+3 4
15 100 Matthias Dorfer 1993 Germany + 02:14.3 29:20.9 2+2 4
16 105 Clement Dumont 1993 France + 02:14.8 29:21.4 2+1 3
17 3 Michael Willeitner 1990 Germany + 02:15.4 29:22.0 0+1 1
18 32 Dmytro Rusinov 1990 Ukraine + 02:17.3 29:23.9 0+2 2
19 83 Viktar Kryuko 1995 Belarus + 02:19.0 29:25.6 2+1 3
20 5 Semen Suchilov 1992 Russia + 02:21.4 29:28.0 1+2 3
21 113 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 02:22.6 29:29.2 2+2 4
22 74 Steffen Bartscher 1992 Germany + 02:23.7 29:30.3 1+3 4
23 12 Emilien Jacquelin 1995 France + 02:24.0 29:30.6 1+1 2
24 30 Alexander Os 1980 Norway + 02:24.4 29:31.0 2+3 5
25 79 Martin Femsteinevik 1994 Norway + 02:25.3 29:31.9 1+4 5
26 101 Friedrich Pinter 1978 Austria + 02:26.8 29:33.4 1+4 5
27 104 Peter Brunner 1991 Austria + 02:30.3 29:36.9 0+3 3
28 43 Matthias Bischl 1988 Germany + 02:31.1 29:37.7 1+3 4
29 53 Erlend Bjøntegaard 1990 Norway + 02:33.1 29:39.7 1+4 5
30 19 Vegard Gjermundshaug 1992 Norway + 02:33.7 29:40.3 1+2 3
31 64 Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 02:34.7 29:41.3 0+2 2
32 49 Baptiste Jouty 1991 France + 02:35.7 29:42.3 1+2 3
33 114 Alexey Kornev 1991 Russia + 02:39.6 29:46.2 3+2 5
34 55 Lorenz Waeger 1991 Austria + 02:43.6 29:50.2 1+1 2
35 10 Krzysztof Plywacyk 1983 Poland + 02:45.1 29:51.7 1+0 1
36 56 Michal Sima 1992 Slovakia + 02:48.5 29:55.1 1+3 4
37 62 Christofer Eriksson 1989 Sweden + 02:49.1 29:55.7 3+1 4
38 20 Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 02:49.8 29:56.4 1+1 2
38 82 Florent Claude 1991 France + 02:49.8 29:56.4 0+3 3
40 51 Yury Shopin 1993 Russia + 02:54.9 30:01.5 2+4 6
41 45 Vitaliy Kilchytskyy 1988 Ukraine + 02:58.1 30:04.7 2+2 4
42 57 Martin Jäger 1987 Switzerland + 02:59.3 30:05.9 2+3 5
43 58 Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 03:06.8 30:13.4 2+3 5
44 76 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 03:07.5 30:14.1 4+2 6
45 38 Torstein Stenersen 1988 Sweden + 03:07.6 30:14.2 1+3 4
46 68 Ingus Deksnis 1996 Latvia + 03:08.2 30:14.8 1+2 3
47 48 David Komatz 1991 Austria + 03:09.7 30:16.3 1+4 5
48 70 Tiio Soderhielm 1984 Sweden + 03:10.4 30:17.0 1+5 6
49 52 Giuseppe Montello 1992 Italy + 03:28.0 30:34.6 1+4 5
50 31 Rafal Penar 1995 Poland + 03:33.4 30:40.0 1+1 2
51 17 Maikol Demetz 1993 Italy + 03:36.9 30:43.5 0+3 3
52 37 Fangming Cheng 1994 China + 03:38.4 30:45.0 2+3 5
53 33 Dzmitry Abasheu 1991 Belarus + 03:47.1 30:53.7 2+3 5
54 92 Yuki Nakajima 1988 Japan + 03:55.0 31:01.6 2+2 4
55 4 Tobias Eberhard 1985 Austria + 03:59.0 31:05.6 0+4 4
56 7 Marian Marcel Danila 1991 Romania + 04:01.9 31:08.5 3+0 3
57 41 Stefan Gavrila 1989 Romania + 04:01.9 31:08.5 1+3 4
58 103 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 04:06.8 31:13.4 2+3 5
59 116 Marius Ungureanu 1994 Romania + 04:07.0 31:13.6 1+3 4
60 94 Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 04:12.5 31:19.1 1+4 5
61 111 Victor Olsson 1993 Sweden + 04:14.3 31:20.9 2+4 6
62 66 Sami Orpana 1990 Finland + 04:14.5 31:21.1 1+4 5
63 15 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 04:18.7 31:25.3 3+1 4
64 71 Kristoffer Langøien Skjelvik 1991 Norway + 04:19.5 31:26.1 2+5 7
65 39 Damir Rastic 1988 Serbia + 04:26.6 31:33.2 1+3 4
66 80 Gheorghe Pop 1993 Romania + 04:28.0 31:34.6 1+3 4
67 107 Long Ren 1988 China + 04:32.1 31:38.7 2+2 4
68 89 Roberts Slotins 1991 Latvia + 04:38.9 31:45.5 0+4 4
69 16 Mitja Drinovec 1996 Slovenia + 04:57.5 32:04.1 2+3 5
70 61 Johan Talihärm 1994 Estonia + 05:04.4 32:11.0 2+3 5
71 65 Ryo Tsunoda 1990 Japan + 05:08.1 32:14.7 2+3 5
72 102 Henrich Lonsky 1993 Slovakia + 05:10.1 32:16.7 2+2 4
73 72 Tomasz Jakiela 1996 Poland + 05:13.6 32:20.2 2+4 6
74 25 Jan Treier 1992 Estonia + 05:15.9 32:22.5 2+3 5
75 87 Jinle Tang 1989 China + 05:16.8 32:23.4 2+3 5
76 108 Kenneth Schoepfer 1994 Switzerland + 05:18.2 32:24.8 3+0 3
77 36 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 05:22.8 32:29.4 3+5 8
78 75 Tero Seppälä 1996 Finland + 05:23.7 32:30.3 2+5 7
79 11 Mladen Plakalovic 1991 Bosnia&Herzegovina + 05:25.5 32:32.1 1+4 5
80 18 Vit Janov 1987 Czech Republic + 05:26.8 32:33.4 2+3 5
81 35 Apostolos Angelis 1993 Greece + 05:40.7 32:47.3 2+3 5
82 21 Ondrej Kosztolanyi 1995 Slovakia + 05:40.9 32:47.5 2+2 4
83 28 Mikael Koivunen 1993 Finland + 05:46.0 32:52.6 1+3 4
84 50 Zan Petrincic 1996 Slovenia + 05:46.1 32:52.7 1+4 5
85 24 Wenqiang Wang 1995 China + 05:50.2 32:56.8 2+3 5
86 99 Eno Vahtra 1990 Estonia + 05:58.6 33:05.2 2+2 4
87 73 Seonhoe Heo 1993 South Korea + 05:59.3 33:05.9 4+2 6
88 13 Till Wiestner 1994 Switzerland + 06:02.2 33:08.8 2+3 5
89 60 Vinny Fountain 1991 Great Britain + 06:10.6 33:17.2 2+3 5
90 26 Robert Sircus 1995 Great Britain + 06:11.2 33:17.8 0+2 2
91 34 Karoly Gombos 1981 Hungary + 06:12.4 33:19.0 2+3 5
92 78 Rokas Suslavicius 1990 Lithuania + 06:15.5 33:22.1 3+3 6
93 22 Dejan Krsmanovic 1986 Serbia + 06:16.9 33:23.5 2+2 4
94 6 In-Bok Lee 1984 South Korea + 06:38.0 33:44.6 2+2 4
95 84 Edin Hodzic 1986 Serbia + 06:42.0 33:48.6 4+2 6
96 42 Mehmet Ustuntas 1995 Turkey + 06:45.0 33:51.6 1+2 3
97 2 Ahmet Ustuntas 1990 Turkey + 06:56.6 34:03.2 1+3 4
98 109 Jaan Koolmeister 1992 Estonia + 07:09.0 34:15.6 3+3 6
99 47 Su-Young Lee 1989 South Korea + 07:27.4 34:34.0 3+3 6
100 1 Kleanthis Karamichas 1988 Greece + 07:34.8 34:41.4 1+4 5
101 46 Gjorgji Icoski 1984 Macedonia + 07:45.6 34:52.2 1+2 3
102 90 Alex Gleave 1989 Great Britain + 07:48.5 34:55.1 2+3 5
103 88 Dimitrios Kyriazis 1994 Greece + 07:57.6 35:04.2 3+1 4
104 29 Dejan Mumovic 1993 Bosnia&Herzegovina + 08:02.7 35:09.3 2+4 6
105 77 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina + 08:20.1 35:26.7 2+3 5
106 97 Tosho Stanoeski 1993 Macedonia + 08:56.0 36:02.6 3+3 6
107 85 Sekan Demir 1996 Turkey + 09:21.9 36:28.5 3+2 5
108 110 Sangrea Kim 1995 South Korea + 09:34.4 36:41.0 4+2 6
109 98 Kristof Lagler 1994 Hungary + 09:46.3 36:52.9 5+4 9
110 9 Asger Moelgaard 1983 Denmark + 10:18.1 37:24.7 4+4 8
111 23 Daniel Walker 1994 Australia + 11:52.1 38:58.7 4+3 7
112 27 Leandro Lutz 1982 Brazil + 12:14.9 39:21.5 3+2 5
113 59 Caio Santos Moreira 1996 Brazil + 12:18.2 39:24.8 3+3 6
DNS 117 Bartlomiej Filip 1996 Poland 0
DNS 67 Vytautas Strolia 1992 Lithuania 0
DNS 8 Junji Nagai 1981 Japan 0
DNS 91 Ivan Joller 1983 Switzerland 0
DNF 63 Thorsten Langer 1971 Belgium 2 2

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Idre
Nation Sweden
Date Sunday 29.Nov 2015
Calendar 2015/2016