Sign in Sign up

Ostrov

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1 Ekaterina Iourieva 1983 Russia 33:28.6 33:28.6 0+0+0+1 1
2 4 Evi Sachenbacher-Stehle 1980 Germany + 40.6 34:09.2 3+0+0+0 3
3 2 Valentina Nazarova 1987 Russia + 55.3 34:23.9 1+0+2+0 3
4 3 Ane Skrove Nossum 1990 Norway + 01:41.5 35:10.1 2+0+1+0 3
5 6 Elise Ringen 1989 Norway + 02:10.5 35:39.1 0+1+2+1 4
6 7 Mona Brorsson 1990 Sweden + 02:14.2 35:42.8 0+0+2+1 3
7 5 Carolin Hennecke 1986 Germany + 02:44.7 36:13.3 1+1+1+1 4
8 12 Irina Uslugina 1988 Russia + 03:16.1 36:44.7 3+0+2+0 5
9 28 Claude Godbout 1986 Canada + 03:17.5 36:46.1 1+1+1+0 3
10 27 Inna Suprun 1983 Ukraine + 03:21.7 36:50.3 0+1+1+0 2
11 14 Chardine Sloof 1992 Netherlands + 03:27.4 36:56.0 1+0+1+0 2
12 22 Barbora Tomesova 1986 Czech Republic + 03:32.4 37:01.0 0+0+1+0 1
13 20 Larisa Kuklina 1990 Russia + 03:36.0 37:04.6 0+2+1+1 4
14 17 Jacquemine Baud 1988 France + 03:42.2 37:10.8 1+0+1+0 2
15 8 Jori Mrkve 1980 Norway + 04:00.1 37:28.7 0+0+3+2 5
16 18 Hannah Dreissigacker 1986 USA + 04:03.4 37:32.0 1+0+1+3 5
17 11 Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine + 04:25.5 37:54.1 1+1+0+1 3
18 36 Vilde Ravnsborg Gurigard 1987 Norway + 04:30.7 37:59.3 1+0+1+1 3
19 21 Sarah Murphy 1988 New Zealand + 04:49.6 38:18.2 1+1+1+0 3
20 24 Hanne Tingelstad 1990 Norway + 04:50.7 38:19.3 1+1+0+1 3
21 31 Anna Nikulina 1991 Russia + 04:55.1 38:23.7 3+0+2+1 6
22 19 Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 04:57.0 38:25.6 1+1+0+2 4
23 15 Ala Talkach 1989 Belarus + 05:08.6 38:37.2 1+3+1+2 7
24 34 Anna Kistanova 1990 Kazakhstan + 05:13.5 38:42.1 0+1+1+3 5
25 35 Alla Ghilenko 1992 Moldova + 05:13.8 38:42.4 0+0+2+1 3
26 9 Aleksandra Alikina 1990 Russia + 05:17.9 38:46.5 1+3+2+2 8
27 29 Tracy Barnes 1982 USA + 05:51.6 39:20.2 1+3+1+0 5
28 30 Galina Mikryukova 1989 Kazakhstan + 06:13.6 39:42.2 1+2+1+0 4
29 10 Katharina Innerhofer 1991 Austria + 06:44.6 40:13.2 1+0+5+3 9
30 37 Baiba Bendika 1991 Latvia + 06:45.2 40:13.8 0+0+2+1 3
31 26 Emke Szcs 1985 Hungary + 06:45.9 40:14.5 1+0+2+3 6
32 40 Kateryna Tseselska 1989 Ukraine + 07:09.4 40:38.0 0+2+2+0 4
33 33 Annukka Siltakorpi 1983 Finland + 07:10.8 40:39.4 1+1+3+1 6
34 45 Kim Adolfsson 1988 Sweden + 07:11.9 40:40.5 1+0+1+0 2
35 32 Ksenia Pliaskina 1989 Belarus + 07:24.9 40:53.5 2+2+0+1 5
36 25 Maren Wangensteen 1991 Norway + 07:31.3 40:59.9 2+4+2+4 12
37 39 Katrina Howe 1986 USA + 08:00.2 41:28.8 0+0+3+1 4
38 23 Dafinka Koeva 1990 Bulgaria + 08:01.1 41:29.7 3+2+1+3 9
39 38 Lenka Slechtova 1991 Czech Republic + 08:29.3 41:57.9 0+0+2+1 3
DNS 13 Anais Chevalier 1993 France 0
DNS 16 Irina Starykh 1987 Russia 0
DNS 42 Hyesuk Hwang 1993 South Korea 0
DNS 46 Satu Rautiainen 1988 Finland 0
DNS 47 Tetiana Bielkina 1988 Ukraine 0
DNS 48 Eva Puskarcikova 1991 Czech Republic 0
DNS 49 Marju Meema 1993 Estonia 0
DNS 51 Karolina Banel 1993 Lithuania 0
DNS 54 Mirlene Picin 1980 Brazil 0
DNS 55 Lucy Glanville 1994 Australia 0
DNS 56 Jelena Novoselac 1990 Serbia 0
DNF 41 Darya Nesterchik 1991 Belarus Lapped 1+1+0+- 2
DNF 43 Kathryn Stone 1988 Canada Lapped 2+1+-+- 3
DNF 44 Daniela Kadeva 1994 Bulgaria Lapped 0+1+-+- 1
DNF 50 Emma Lunder 1991 Canada Lapped 1+1+-+- 2
DNF 52 Betina Blagoeva 1993 Bulgaria Lapped 3+-+-+- 3
DNF 53 Uiloq Slettemark 1965 Greenland Lapped 0+2+-+- 2

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Pursuit
Host Ostrov
Nation Russia
Date Saturday 12.Jan 2013
Calendar 2012/2013