Sign in Sign up

Soldier Hollow UT

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 8 Olga Medvedtseva 1975 Russia 31:07.7 31:07.7 1+0+0+0 1
2 1 Kati Wilhelm 1976 Germany + 05.3 31:13.0 3+0+1+0 4
3 11 Irina Nikoultchina 1974 Bulgaria + 08.1 31:15.8 0+0+0+2 2
4 4 Liv Grete Skjelbreid 1974 Norway + 10.6 31:18.3 1+1+0+2 4
5 6 Galina Koukleva 1972 Russia + 24.0 31:31.7 1+1+0+1 3
6 3 Magdalena Forsberg 1967 Sweden + 26.3 31:34.0 0+1+0+2 3
7 12 Katrin Apel 1973 Germany + 40.2 31:47.9 1+0+1+1 3
8 10 Andreja Koblar 1971 Slovenia + 54.2 32:01.9 0+0+0+1 1
9 2 Uschi Disl 1970 Germany + 01:13.5 32:21.2 2+2+0+3 7
10 15 Ekaterina Dafovska 1975 Bulgaria + 01:14.9 32:22.6 0+1+1+0 2
11 14 Olga Nazarova 1977 Belarus + 01:16.8 32:24.5 0+1+0+0 1
12 17 Pavlina Filipova 1975 Bulgaria + 01:27.4 32:35.1 0+0+2+0 2
13 25 Andrea Henkel 1977 Germany + 01:27.7 32:35.4 0+0+1+0 1
14 5 Florence Baverel-Robert 1974 France + 01:32.1 32:39.8 1+0+0+2 3
15 19 Svetlana Ishmouratova 1972 Russia + 01:42.6 32:50.3 0+0+2+1 3
16 16 Gunn Margit Andreassen 1973 Norway + 01:49.1 32:56.8 0+0+1+1 2
17 7 Sandrine Bailly 1979 France + 01:49.5 32:57.2 2+0+0+2 4
18 13 Martina Halinarova 1973 Slovakia + 02:18.7 33:26.4 0+0+2+0 2
19 18 Anna Bogaliy-Titovets 1979 Russia + 02:32.3 33:40.0 0+0+1+2 3
20 24 Sanna-Leena Perunka 1976 Finland + 02:36.8 33:44.5 0+0+0+1 1
21 21 Sona Mihokova 1971 Slovakia + 02:49.7 33:57.4 1+0+2+0 3
22 39 Katerina Holubcova 1976 Czech Republic + 02:57.0 34:04.7 1+1+0+0 2
23 29 Tamami Tanaka 1975 Japan + 03:00.0 34:07.7 0+2+0+0 2
24 30 Hiromi Suga 1973 Japan + 03:11.1 34:18.8 0+0+0+1 1
25 34 Eva Hakova 1969 Czech Republic + 03:12.4 34:20.1 0+1+0+1 2
26 31 Tetyana Vodopyanova 1973 Ukraine + 03:15.3 34:23.0 0+1+2+1 4
27 9 Corinne Niogret 1972 France + 03:27.6 34:35.3 1+2+0+0 3
28 44 Evguenia Koutsepalova 1978 Belarus + 03:32.4 34:40.1 0+0+1+1 2
29 26 Lucija Larisi 1975 Slovenia + 03:32.5 34:40.2 1+1+0+2 4
30 33 Elena Khrustaleva 1980 Kazakhstan + 03:33.8 34:41.5 0+1+0+1 2
31 22 Irena Cesnekova 1972 Czech Republic + 03:34.0 34:41.7 1+1+1+0 3
32 27 Andreja Mali 1977 Slovenia + 03:38.6 34:46.3 0+0+2+1 3
33 23 Delphyne Burlet 1966 France + 03:40.7 34:48.4 0+0+3+0 3
34 32 Magda Rezlerova 1982 Czech Republic + 03:55.2 35:02.9 1+1+1+1 4
35 35 Anna Murinova 1973 Slovakia + 04:06.9 35:14.6 1+1+0+1 3
36 28 Ryoko Takahashi 1973 Japan + 04:12.9 35:20.6 0+1+2+0 3
37 37 Outi Kettunen 1978 Finland + 04:40.9 35:48.6 1+0+2+1 4
38 46 Michela Ponza 1979 Italy + 04:47.0 35:54.7 0+1+2+1 4
39 38 Ann Elen Skjelbreid 1971 Norway + 04:48.9 35:56.6 1+1+2+2 6
40 53 Gro Marit Istad Kristiansen 1978 Norway + 05:06.2 36:13.9 1+1+1+1 4
41 45 Mami Shindo 1975 Japan + 05:20.9 36:28.6 1+0+1+1 3
42 36 Saskia Santer 1977 Italy + 05:34.1 36:41.8 1+2+2+2 7
43 43 Anna Stera-Kustusz 1974 Poland + 05:51.6 36:59.3 0+1+2+1 4
44 20 Shumei Yu 1977 China + 05:54.9 37:02.6 1+2+3+0 6
45 49 Kara Salmela 1972 USA + 05:60.0 37:07.7 2+0+1+2 5
46 52 Katja Holanti 1974 Finland + 06:34.0 37:41.7 2+1+2+1 6
47 50 Andrea Nahrgang 1978 USA + 07:00.8 38:08.5 0+1+1+1 3
48 51 Valentina Ciurina 1978 Moldova + 07:12.0 38:19.7 2+1+2+0 5
DNS 40 Nathalie Santer 1972 Italy 0
DNS 41 Iva Karagiozova 1971 Bulgaria 0
DNS 42 Xianying Liu 1977 China 0
DNS 47 Nina Lemesh 1973 Ukraine 0
DNS 48 Olena Petrova 1972 Ukraine 0
DNS 56 Yingchao Kong 1982 China 0
DNS 57 Ribo Sun 1976 China 0
DNS 59 Olena Zubrilova 1973 Ukraine 0
DNF 54 Anita Hakala 1971 Finland Lapped 2+2+3+- 7
DNF 55 Dana Plotogea 1981 Romania Lapped 2+0+3+- 5
DNF 58 Anzela Brice 1970 Latvia Lapped 0+0+3+- 3
DNF 60 Rachel Steer 1978 USA Lapped 2+4+-+- 6

Info

What OWG 2002
Discipline 10 km Pursuit
Host Soldier Hollow UT
Nation USA
Date Saturday 16.Feb 2002
Calendar 2001/2002