Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 31 Jean Guillaume Beatrix 1988 France 53:31.5 53:31.5 0+0+0+1 1
2 56 Petr Pashchenko 1991 Russia + 32.8 54:04.3 0+1+0+0 1
3 74 Vladimir Chepelin 1988 Belarus + 01:03.3 54:34.8 1+0+1+0 2
4 19 Håvard Bogetveit 1992 Norway + 01:06.2 54:37.7 0+0+0+1 1
5 3 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 01:41.6 55:13.1 1+0+0+2 3
6 16 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 01:42.4 55:13.9 1+1+0+1 3
7 5 Pietro Dutto 1989 Italy + 01:59.2 55:30.7 0+0+0+1 1
8 95 Philipp Horn 1994 Germany + 02:06.8 55:38.3 1+0+1+0 2
9 12 Fabien Claude 1994 France + 02:12.6 55:44.1 1+1+1+0 3
10 71 David Zobel 1996 Germany + 02:24.7 55:56.2 0+1+1+0 2
11 18 Vegard Gjermundshaug 1992 Norway + 02:38.8 56:10.3 1+1+0+1 3
12 2 Christofer Eriksson 1989 Sweden + 02:48.1 56:19.6 0+2+0+0 2
13 46 Erling Aalvik 1992 Norway + 02:54.1 56:25.6 1+0+0+2 3
14 27 Florian Graf 1988 Germany + 03:07.4 56:38.9 2+0+1+1 4
15 22 Clement Dumont 1993 France + 03:08.5 56:40.0 2+0+0+1 3
16 14 Semen Suchilov 1992 Russia + 03:15.8 56:47.3 2+1+1+0 4
17 38 Felix Leitner 1996 Austria + 03:25.5 56:57.0 2+1+1+1 5
18 34 Marius Ungureanu 1994 Romania + 03:28.0 56:59.5 0+0+1+1 2
19 52 Marco Gross 1995 Germany + 03:32.6 57:04.1 0+0+0+1 1
20 40 Carsen Campbell 1994 Canada + 03:33.0 57:04.5 1+0+0+0 1
21 45 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 03:35.9 57:07.4 0+0+1+2 3
22 59 Aristide Begue 1994 France + 03:37.2 57:08.7 0+0+0+2 2
23 32 Alexey Slepov 1986 Russia + 03:43.9 57:15.4 1+2+2+1 6
24 57 Kevin Plessnitzer 1992 Austria + 03:55.7 57:27.2 1+1+1+0 3
25 83 Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus + 04:02.5 57:34.0 0+1+0+2 3
26 28 Patrick Jakob 1996 Austria + 04:21.0 57:52.5 1+0+0+1 2
27 20 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 04:21.1 57:52.6 0+1+1+1 3
28 94 Daniel Gustafsson 1992 Sweden + 04:30.2 58:01.7 0+0+1+0 1
29 35 Raman Shynkevich 1996 Belarus + 04:32.4 58:03.9 0+1+1+0 2
30 26 Fredrik Gjesbakk 1992 Norway + 04:33.5 58:05.0 0+1+1+2 4
31 99 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 04:48.9 58:20.4 0+1+0+1 2
32 41 Eduard Latypov 1994 Russia + 04:57.0 58:28.5 0+2+3+0 5
33 17 Viktar Kryuko 1995 Belarus + 04:57.5 58:29.0 0+2+0+1 3
34 63 Aslak Nenseter 1994 Norway + 04:58.1 58:29.6 2+0+1+1 4
35 81 Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 05:06.0 58:37.5 0+2+0+2 4
36 9 Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 05:17.2 58:48.7 0+2+0+1 3
37 75 Alexey Kornev 1991 Russia + 05:24.4 58:55.9 1+1+1+2 5
38 4 Yuki Nakajima 1988 Japan + 05:44.1 59:15.6 1+2+0+1 4
39 91 Paolo Rodigari 1996 Italy + 05:45.9 59:17.4 0+1+0+0 1
40 84 Rudy Zini 1988 Italy + 05:48.1 59:19.6 1+0+0+2 3
41 37 Kristiyan Stoyanov 1998 Bulgaria + 05:50.6 59:22.1 1+1+1+0 3
42 29 Alexandr Trifonov 1986 Kazakhstan + 05:52.1 59:23.6 3+0+0+1 4
43 23 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 06:05.1 59:36.6 2+0+0+0 2
44 43 Oleksandr Zhyrnyi 1987 Ukraine + 06:08.1 59:39.6 1+2+1+0 4
45 85 Florian Hollandt 1995 Germany + 06:31.5 1:00:03.0 2+0+2+1 5
46 69 Saverio Zini 1994 Italy + 06:36.2 1:00:07.7 1+1+0+2 4
47 53 Roberts Slotins 1991 Latvia + 06:57.0 1:00:28.5 0+3+1+0 4
48 15 Jaakko Ranta 1997 Finland + 07:02.5 1:00:34.0 0+0+2+1 3
49 10 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 07:34.2 1:01:05.7 2+2+0+1 5
50 98 Hunor Gego 1996 Romania + 07:39.4 1:01:10.9 1+2+0+0 3
51 11 Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 07:41.3 1:01:12.8 2+3+0+1 6
52 79 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 07:46.2 1:01:17.7 1+1+1+1 4
53 44 Fredrik Rørvik 1994 Norway + 07:50.6 1:01:22.1 1+5+1+0 7
54 80 Ted Armgren 1988 Sweden + 08:11.8 1:01:43.3 0+3+0+2 5
55 66 Aidan Millar 1995 Canada + 08:42.3 1:02:13.8 1+1+0+1 3
56 33 Nirando Bacchetta 1996 Switzerland + 08:49.0 1:02:20.5 0+1+2+0 3
57 51 Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + 09:00.9 1:02:32.4 1+2+2+2 7
58 73 Tarvi Sikk 1995 Estonia + 09:01.4 1:02:32.9 2+1+0+1 4
59 60 Harald Lemmerer 1991 Austria + 09:07.6 1:02:39.1 2+1+0+4 7
60 54 Oskar Brandt 1995 Sweden + 09:15.5 1:02:47.0 1+1+0+3 5
61 30 Xingyuan Yan 1996 China + 09:26.0 1:02:57.5 1+1+1+1 4
61 47 Tomasz Jakiela 1996 Poland + 09:26.0 1:02:57.5 3+2+1+0 6
63 8 Michael Willeitner 1990 Germany + 09:28.6 1:03:00.1 2+0+4+2 8
64 36 Mateusz Janik 1995 Poland + 09:46.0 1:03:17.5 0+2+1+1 4
65 96 Hristiyan Georgiev 1997 Bulgaria + 10:01.4 1:03:32.9 0+2+1+1 4
66 58 Michal Sima 1992 Slovakia + 10:06.2 1:03:37.7 2+1+0+3 6
67 62 Shohei Kodama 1981 Japan + 10:19.7 1:03:51.2 1+2+2+0 5
68 77 Halil Ibrahim Yilmaz 1997 Turkey + 10:26.8 1:03:58.3 0+1+0+0 1
69 72 Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + 10:32.7 1:04:04.2 2+1+0+1 4
70 87 Matej Baloga 1997 Slovakia + 10:55.2 1:04:26.7 1+2+1+4 8
71 97 Maksym Ivko 1995 Ukraine + 11:06.1 1:04:37.6 2+3+2+1 8
72 55 Denis Serban 1991 Romania + 11:34.9 1:05:06.4 0+2+1+4 7
73 82 Matthew Hudec 1994 Canada + 12:20.3 1:05:51.8 4+0+0+2 6
74 21 Zana Oztunc 1997 Turkey + 12:39.5 1:06:11.0 4+2+0+3 9
75 49 David Panyik 1995 Hungary + 12:58.0 1:06:29.5 1+0+3+0 4
76 64 Dzenis Avdic 1995 Serbia + 12:58.3 1:06:29.8 4+0+1+0 5
77 1 Liviu Dubalari 1996 Moldova + 13:21.1 1:06:52.6 0+2+1+2 5
78 67 Vili Sormunen 1996 Finland + 13:48.3 1:07:19.8 1+1+3+3 8
79 13 Ajlan Rastic 1993 Serbia + 13:50.6 1:07:22.1 3+2+0+1 6
80 42 Johan Talihärm 1994 Estonia + 15:00.5 1:08:32.0 2+3+4+2 11
81 90 Borislav Yavriyski 1998 Bulgaria + 15:12.6 1:08:44.1 2+2+0+2 6
82 7 Soma Gyallai 1997 Hungary + 16:59.8 1:10:31.3 3+2+3+0 8
83 61 Gantulga Otgondavaa 1994 Mongolia + 18:05.9 1:11:37.4 2+1+4+2 9
84 76 Zsolt Reznicsek 1987 Hungary + 20:47.5 1:14:19.0 1+2+2+0 5
85 70 Rafael Caliz Gallardo 1991 Spain + 30:18.1 1:23:49.6 3+2+1+3 9
DNS 24 Rokas Suslavicius 1990 Lithuania
DNS 39 Anders Emil Schiellerup 1996 Denmark
DNS 48 Zhenyu Zhu 1999 China
DNS 50 Deivid Demkov 1996 Lithuania
DNS 6 Damon Morton 1996 Australia
DNS 78 Vitaliy Trush 1996 Ukraine
DNS 86 Dmitry Malyshko 1987 Russia
DNS 88 Lorenz Waeger 1991 Austria
DNS 89 Wei Wang 1998 China
DNS 92 Dzmitry Lazouski 1998 Belarus
DNS 93 Sven Grossegger 1987 Austria
DNF 25 Yonggyu Kim 1993 South Korea 4+1+-+- 5
DNF 65 Nicolae Gaiduc 1996 Moldova 1+1+-+- 2
DNF 68 Mehmet Ustuntas 1995 Turkey -+-+-+- 0

Info

What IBU Cup
Discipline 20 km Individual
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Thursday 11.Jan 2018
Calendar 2017/2018