Sign in Sign up

Otepää

No # Name Born Nation Time4 Shooting Misses
1 21e Sigrid Bilstad Neraasen 1994 Norway 1:24:20.1 1:24:20 0-1 0-1 0
1 22e Rikke Hald-Andersen 1993 Norway 1:24:20.1 1:24:20 0-2 0-0 0
1 23e Sindre Pettersen 1996 Norway 1:24:20.1 1:24:20 0-1 0-1 0
1 24e Henrik L'Abee-Lund 1986 Norway 1:24:20.1 1:24:20 0-1 0-0 0
2 41e Julia Simon 1996 France 1:24:41.5 + 21 0-1 0-0 0
2 42e Enora Latuilliere 1992 France 1:24:41.5 + 21 0-2 0-1 0
2 43e Aristide Begue 1994 France 1:24:41.5 + 21 0-0 0-1 0
2 44e Antonin Guigonnat 1991 France 1:24:41.5 + 21 0-0 0-2 0
3 61e Yuliya Zhuravok 1994 Ukraine 1:24:46.5 + 26 0-0 0-2 0
3 62e Vita Semerenko 1986 Ukraine 1:24:46.5 + 26 0-2 0-0 0
3 63e Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine 1:24:46.5 + 26 0-1 0-1 0
3 64e Andriy Dotsenko 1994 Ukraine 1:24:46.5 + 26 0-1 0-0 0
4 11e Olga Shesterikova 1990 Russia 1:24:58.3 + 38 0-0 0-0 0
4 12e Uliana Kaisheva 1994 Russia 1:24:58.3 + 38 0-0 0-0 0
4 13e Timur Makhambetov 1992 Russia 1:24:58.3 + 38 0-0 0-0 0
4 14e Alexander Povarnitsyn 1994 Russia 1:24:58.3 + 38 0-0 1-3 1
5 51e Katharina Innerhofer 1991 Austria 1:25:18.5 + 58 0-3 0-0 0
5 52e Simone Kupfner 1996 Austria 1:25:18.5 + 58 0-0 0-3 0
5 53e Peter Brunner 1991 Austria 1:25:18.5 + 58 0-0 0-1 0
5 54e David Komatz 1991 Austria 1:25:18.5 + 58 0-1 0-0 0
6 31e Karolin Horchler 1989 Germany 1:25:34.0 + 01:13 0-0 0-1 0
6 32e Helene Therese Hendel 1995 Germany 1:25:34.0 + 01:13 0-1 0-0 0
6 33e Philipp Horn 1994 Germany 1:25:34.0 + 01:13 0-1 0-1 0
6 34e David Zobel 1996 Germany 1:25:34.0 + 01:13 0-0 0-3 0
7 71e Johanna Skottheim 1994 Sweden 1:26:58.2 + 02:38 0-1 0-1 0
7 72e Olga Alifiravets 1987 Belarus 1:26:58.2 + 02:38 0-0 0-1 0
7 73e Christofer Eriksson 1989 Sweden 1:26:58.2 + 02:38 0-3 0-1 0
7 74e Peppe Femling 1992 Sweden 1:26:58.2 + 02:38 0-1 0-2 0
8 91e Susanna Katharina Meinen 1992 Switzerland 1:27:01.6 + 02:41 0-1 1-3 1
8 92e Ladina Meier-Ruge 1992 Switzerland 1:27:01.6 + 02:41 1-3 0-1 1
8 93e Martin Jäger 1987 Switzerland 1:27:01.6 + 02:41 0-1 0-0 0
8 94e Eligius Tambornino 1986 Switzerland 1:27:01.6 + 02:41 0-0 1-3 1
9 81e Kristyna Cerna 1993 Czech Republic 1:28:44.4 + 04:24 1-3 0-3 1
9 82e Veronika Zvaricova 1988 Czech Republic 1:28:44.4 + 04:24 0-0 0-1 0
9 83e Matej Krupcik 1992 Czech Republic 1:28:44.4 + 04:24 0-0 0-3 0
9 84e Tomas Krupcik 1988 Czech Republic 1:28:44.4 + 04:24 0-2 0-1 0
10 121e Alzbeta Majdisova 1993 Slovakia 1:29:53.5 + 05:33 0-1 0-0 0
10 122e Terezia Poliakova 1989 Slovakia 1:29:53.5 + 05:33 0-2 0-3 0
10 123e Simon Bartko 1996 Slovakia 1:29:53.5 + 05:33 0-1 0-2 0
10 124e Michal Sima 1992 Slovakia 1:29:53.5 + 05:33 0-1 1-3 1
11 131e Nadia Moser 1997 Canada 1:30:51.1 + 06:31 0-0 0-1 0
11 132e Leilani Tam von Burg 1995 Canada 1:30:51.1 + 06:31 0-1 0-3 0
11 133e Aidan Millar 1995 Canada 1:30:51.1 + 06:31 0-1 0-1 0
11 134e Jules Burnotte 1995 Canada 1:30:51.1 + 06:31 0-2 0-2 0
12 111e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria 1:30:57.6 + 06:37 0-2 0-3 0
12 112e Dafinka Koeva 1990 Bulgaria 1:30:57.6 + 06:37 0-2 0-3 0
12 113e Dimitar Partalov 1990 Bulgaria 1:30:57.6 + 06:37 0-2 0-1 0
12 114e Michail Kletcherov 1982 Bulgaria 1:30:57.6 + 06:37 0-1 0-3 0
13 161e Kristel Viigipuu 1990 Estonia 1:32:55.9 + 08:35 0-3 0-1 0
13 162e Grete Gaim 1993 Estonia 1:32:55.9 + 08:35 0-2 0-1 0
13 163e Kauri Koiv 1983 Estonia 1:32:55.9 + 08:35 0-0 0-3 0
13 164e Johan Talihärm 1994 Estonia 1:32:55.9 + 08:35 0-3 1-3 1
14 171e Alla Ghilenko 1992 Moldova Lapped 0-1 0-0 0
14 172e Anastasia Niciporenko 1995 Moldova Lapped 0-0 1-3 1
14 173e Nicolae Gaiduc 1996 Moldova Lapped 0-1 0-0 0
14 174e Liviu Dubalari 1996 Moldova Lapped --- --- 0
15 151e Madeleine Phaneuf 1995 USA Lapped 0-0 0-0 0
15 152e Hallie Grossman 1993 USA Lapped 2-3 1-3 3
15 153e Russell Currier 1987 USA Lapped --- --- 0
15 154e Jake Brown 1992 USA Lapped --- --- 0
16 141e Katalin Potyo 1999 Romania Lapped 0-2 0-3 0
16 142e Timea Hajdu 1999 Romania Lapped 0-2 --- 0
16 143e Denis Serban 1991 Romania Lapped --- --- 0
16 144e Hunor Gego 1996 Romania Lapped --- --- 0
DSQ 101e Venla Lehtonen 1995 Finland 0-0 0-0 0
DSQ 102e Johanna Pykäläinen 1996 Finland 3-3 1-3 4
DSQ 103e Matti Hakala 1984 Finland --- --- 0
DSQ 104e Sami Orpana 1990 Finland --- --- 0
DNS 181e Nika Blazenic 1996 Croatia
DNS 182e Anika Kozica 1997 Croatia
DNS 183e Kresimir Crnkovic 1995 Croatia
DNS 184e Filip Petrovic 1995 Croatia

Info

What IBU Cup
Discipline Mixed Relay
Host Otepää
Nation Estonia
Date Sunday 12.Mar 2017
Calendar 2016/2017