Sign in Sign up

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 48 Alexander Loginov 1992 Russia 58:05.2 58:05.2 2+2+0+0 4
2 74 Jeremy Finello 1992 Switzerland + 01:12.2 59:17.4 1+1+0+0 2
3 95 Michail Kletcherov 1982 Bulgaria + 02:08.4 1:00:13.6 1+1+0+1 3
4 50 Oleksandr Zhyrnyi 1987 Ukraine + 02:29.1 1:00:34.3 0+1+0+1 2
4 54 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 02:29.1 1:00:34.3 0+1+1+1 3
6 25 Kristoffer Langøien Skjelvik 1991 Norway + 03:04.2 1:01:09.4 0+2+1+2 5
7 81 Alexey Volkov 1988 Russia + 03:08.8 1:01:14.0 1+1+2+1 5
8 15 Emilien Jacquelin 1995 France + 03:10.4 1:01:15.6 0+0+1+0 1
9 27 Antonin Guigonnat 1991 France + 03:20.9 1:01:26.1 0+2+1+1 4
10 8 Philipp Nawrath 1993 Germany + 03:24.6 1:01:29.8 0+1+2+1 4
11 51 Yury Shopin 1993 Russia + 03:57.0 1:02:02.2 1+1+2+1 5
12 26 Andreas Plaickner 1993 Italy + 04:03.5 1:02:08.7 0+0+0+1 1
13 60 Tobias Arwidson 1988 Sweden + 04:04.3 1:02:09.5 1+0+1+0 2
14 77 Mikko Loukkaanhuhta 1995 Finland + 04:09.0 1:02:14.2 0+2+0+0 2
15 115 Haakon Svaland 1993 Norway + 04:19.7 1:02:24.9 1+3+0+1 5
16 116 Dmytro Rusinov 1990 Ukraine + 04:26.8 1:02:32.0 0+1+0+2 3
17 117 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 04:30.9 1:02:36.1 0+1+1+2 4
18 119 Lucas Fratzscher 1994 Germany + 04:32.9 1:02:38.1 2+1+0+1 4
19 6 Martin Femsteinevik 1994 Norway + 04:48.3 1:02:53.5 1+1+0+2 4
20 122 Timur Khamitgatin 1993 Kazakhstan + 04:59.7 1:03:04.9 0+2+0+0 2
21 57 Florian Graf 1988 Germany + 05:17.1 1:03:22.3 0+3+0+1 4
22 39 Tero Seppälä 1996 Finland + 05:25.2 1:03:30.4 0+2+1+2 5
23 1 Aristide Begue 1994 France + 05:35.9 1:03:41.1 0+1+2+2 5
24 93 Lukas Kristejn 1989 Czech Republic + 05:47.0 1:03:52.2 1+1+1+4 7
25 10 Paul Schommer 1992 USA + 05:58.7 1:04:03.9 0+2+1+2 5
26 28 Denys Nasyko 1995 Ukraine + 06:02.1 1:04:07.3 1+2+0+2 5
27 61 Vitaliy Trush 1996 Ukraine + 06:04.6 1:04:09.8 0+2+1+2 5
28 100 Rudy Zini 1988 Italy + 06:10.9 1:04:16.1 3+1+0+1 5
29 85 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 06:11.1 1:04:16.3 1+3+1+0 5
30 45 Roman Rees 1993 Germany + 06:19.2 1:04:24.4 1+2+2+0 5
31 18 Carsen Campbell 1994 Canada + 06:24.2 1:04:29.4 0+2+0+1 3
32 82 Denis Serban 1991 Romania + 06:31.7 1:04:36.9 0+0+1+2 3
33 109 Petr Pashchenko 1991 Russia + 06:35.9 1:04:41.1 2+2+0+2 6
34 92 Takuto Terabayashi 1994 Japan + 06:38.4 1:04:43.6 1+1+0+2 4
35 90 Nikolaus Leitinger 1993 Austria + 06:39.7 1:04:44.9 2+1+2+1 6
36 55 Lorenz Waeger 1991 Austria + 06:40.2 1:04:45.4 0+2+2+2 6
37 108 Jakob Ellingson 1994 USA + 06:41.6 1:04:46.8 2+1+1+0 4
38 36 Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 06:44.1 1:04:49.3 0+2+1+4 7
39 71 Øystein Ulekleiv 1993 Norway + 06:46.6 1:04:51.8 2+2+2+1 7
40 38 Roman Yeremin 1997 Kazakhstan + 06:49.8 1:04:55.0 1+1+3+2 7
41 106 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 06:52.5 1:04:57.7 2+0+3+1 6
42 78 Pietro Dutto 1989 Italy + 07:01.7 1:05:06.9 3+1+2+0 6
43 107 Marius Norø Ingebrigtsen 1991 Norway + 07:04.3 1:05:09.5 0+2+1+3 6
44 52 Fabian Hoerl 1992 Austria + 07:08.6 1:05:13.8 0+3+0+3 6
45 49 Vladislav Vitenko 1995 Kazakhstan + 07:10.7 1:05:15.9 1+2+0+3 6
46 68 Clement Dumont 1993 France + 07:33.8 1:05:39.0 2+0+4+0 6
47 30 Rokas Suslavicius 1990 Lithuania + 07:34.7 1:05:39.9 0+1+1+0 2
48 113 Bernhard Leitinger 1990 Austria + 07:38.2 1:05:43.4 2+2+1+0 5
49 102 Hunor Gego 1996 Romania + 07:41.6 1:05:46.8 1+1+1+2 5
50 120 Raman Malukha 1995 Belarus + 07:48.9 1:05:54.1 1+3+0+1 5
51 67 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 07:50.6 1:05:55.8 2+2+0+1 5
52 98 Ivan Joller 1983 Switzerland + 07:52.7 1:05:57.9 1+2+1+3 7
53 13 Matej Krupcik 1992 Czech Republic + 07:54.9 1:06:00.1 1+2+1+1 5
54 37 Tiio Soderhielm 1984 Sweden + 08:08.6 1:06:13.8 2+2+1+4 9
55 103 Yonggyu Kim 1993 South Korea + 08:13.0 1:06:18.2 1+1+2+2 6
56 33 Simon Bartko 1996 Slovakia + 08:26.1 1:06:31.3 0+2+2+3 7
57 14 Gheorghe Pop 1993 Romania + 08:28.4 1:06:33.6 4+2+1+0 7
58 118 Xavier Guidetti 1994 Italy + 08:35.1 1:06:40.3 0+2+3+1 6
59 12 Timur Makhambetov 1992 Russia + 08:47.9 1:06:53.1 4+1+3+1 9
60 96 Matthew Neumann 1989 Canada + 09:08.3 1:07:13.5 2+3+0+1 6
61 59 Tarvi Sikk 1995 Estonia + 09:55.1 1:08:00.3 2+1+0+1 4
62 66 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 09:55.7 1:08:00.9 0+0+1+3 4
63 87 Baptiste Jouty 1991 France + 09:57.6 1:08:02.8 1+1+4+1 7
64 123 Alex Howe 1989 USA + 09:58.3 1:08:03.5 2+2+3+1 8
65 126 Jan Burian 1995 Czech Republic + 10:12.0 1:08:17.2 0+3+0+2 5
66 125 Alexander Starodubets 1993 South Korea + 10:22.7 1:08:27.9 1+3+1+1 6
67 3 Yuki Nakajima 1988 Japan + 10:29.0 1:08:34.2 0+1+3+3 7
68 22 Philipp Horn 1994 Germany + 11:15.5 1:09:20.7 2+2+3+2 9
69 47 Tomas Vojik 1993 Czech Republic + 11:23.0 1:09:28.2 3+2+2+2 9
70 56 Matthew Hudec 1994 Canada + 11:31.4 1:09:36.6 0+2+3+2 7
71 73 Je-Uk Jun 1987 South Korea + 11:32.9 1:09:38.1 2+3+3+0 8
72 58 Dimitar Partalov 1990 Bulgaria + 11:37.1 1:09:42.3 2+1+3+1 7
73 114 Aidan Millar 1995 Canada + 11:47.8 1:09:53.0 2+2+2+2 8
74 99 Yauheni Lipai 1994 Belarus + 11:54.8 1:10:00.0 2+4+2+1 9
75 124 Tomasz Jurczak 1995 Poland + 12:20.3 1:10:25.5 2+2+3+1 8
76 76 Zans Andrejevs 1993 Latvia + 12:40.3 1:10:45.5 1+3+2+2 8
77 111 Maksim Varabei 1995 Belarus + 13:14.8 1:11:20.0 3+4+4+2 13
78 121 Till Wiestner 1994 Switzerland + 13:17.0 1:11:22.2 0+1+4+3 8
79 84 Tomasz Zieba 1995 Poland + 13:23.3 1:11:28.5 1+2+1+3 7
80 9 Patrick Jakob 1996 Austria + 13:32.8 1:11:38.0 4+3+2+1 10
81 19 Dzenis Avdic 1995 Serbia + 13:33.3 1:11:38.5 1+3+3+1 8
82 110 Timur Kuts 1995 Kazakhstan + 13:39.0 1:11:44.2 3+2+3+3 11
83 70 Michal Kubaliak 1993 Slovakia + 13:56.9 1:12:02.1 3+3+4+1 11
84 86 Teemu Huhtala 1995 Finland + 14:05.5 1:12:10.7 2+3+1+3 9
85 53 Kazuya Inomata 1985 Japan + 14:12.6 1:12:17.8 5+2+1+1 9
86 23 Vladislavs Nedaivodins 1996 Latvia + 14:21.3 1:12:26.5 1+2+3+3 9
87 62 Dejan Krsmanovic 1986 Serbia + 14:22.8 1:12:28.0 2+2+4+2 10
88 41 Max Durtschi 1991 USA + 14:32.3 1:12:37.5 2+2+1+5 10
89 32 Seonhoe Heo 1993 South Korea + 15:06.6 1:13:11.8 2+3+3+2 10
90 40 Filip Petrovic 1995 Croatia + 15:22.9 1:13:28.1 3+1+3+2 9
91 46 Maikol Demetz 1993 Italy + 15:25.6 1:13:30.8 5+2+3+3 13
92 97 Ondrej Kosztolanyi 1995 Slovakia + 15:34.8 1:13:40.0 2+3+1+3 9
93 5 Vladimir Oryashkov 1996 Bulgaria + 15:48.6 1:13:53.8 2+3+1+3 9
94 29 Mehmet Ustuntas 1995 Turkey + 16:03.7 1:14:08.9 3+2+1+0 6
95 104 Halil Ibrahim Yilmaz 1997 Turkey + 16:23.1 1:14:28.3 1+3+3+2 9
96 34 Guzman Sanz Calleja 1984 Spain + 17:19.8 1:15:25.0 2+3+4+2 11
97 105 Ajlan Rastic 1993 Serbia + 17:22.9 1:15:28.1 4+2+1+4 11
98 83 Liviu Dubalari 1996 Moldova + 17:56.0 1:16:01.2 4+1+3+2 10
99 24 Dimitrios Kyriazis 1994 Greece + 18:02.0 1:16:07.2 0+2+0+3 5
100 72 Deivid Demkov 1996 Lithuania + 19:22.0 1:17:27.2 1+0+4+5 10
101 21 David Panyik 1995 Hungary + 19:23.6 1:17:28.8 1+2+2+1 6
102 42 Jose Damian Barcos 1981 Argentina + 21:08.6 1:19:13.8 1+2+0+1 4
103 2 Ognjen Skipina 1997 Bosnia&Herzegovina + 21:43.8 1:19:49.0 2+2+1+2 7
104 69 Zana Oztunc 1997 Turkey + 22:02.7 1:20:07.9 3+4+3+3 13
105 91 Barkhuu Erdenechmeg 1986 Mongolia + 22:11.9 1:20:17.1 4+2+2+4 12
106 7 Axel Ciuffo 1988 Argentina + 25:46.2 1:23:51.4 3+2+2+2 9
107 44 Caio Santos Moreira 1996 Brazil + 28:55.3 1:27:00.5 0+4+1+2 7
108 75 Bat-Erdene Battuvshin 1997 Mongolia + 29:13.7 1:27:18.9 3+3+4+2 12
109 4 Munkh-Erdene Enkhbayar 1995 Mongolia + 29:27.4 1:27:32.6 2+3+3+3 11
DNS 11 Martin Jäger 1987 Switzerland
DNS 112 Henrich Lonsky 1993 Slovakia
DNS 17 Darko Damjanovski 1981 Macedonia
DNS 20 Andreas Dahlø Wærnes 1990 Norway
DNS 31 Lukasz Szczurek 1988 Poland
DNS 35 Viktar Kryuko 1995 Belarus
DNS 43 Dejan Mumovic 1993 Bosnia&Herzegovina
DNS 63 Mitja Drinovec 1996 Slovenia
DNS 79 Aliaksandr Darozhka 1991 Belarus
DNS 89 Dominic Reiter 1995 Germany
DNF 101 Artiom Serdiukov 1996 Lithuania 3+2+-+- 5
DNF 16 Johan Talihärm 1994 Estonia 1+-+-+- 1
DNF 64 Tomislav Ceskovic 1997 Croatia 5+-+-+- 5
DNF 65 Daniel Walker 1994 Australia 1+4+-+- 5
DNF 80 Kleanthis Karamichas 1988 Greece 4+-+-+- 4
DNF 88 Ingus Deksnis 1996 Latvia 3+1+-+- 4
DNF 94 Jan Treier 1992 Estonia 1+3+-+- 4

Info

What IBU Cup
Discipline 20 km Individual
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 14.Jan 2017
Calendar 2016/2017