Login

Oberstdorf

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 17 Johannes Lamparter 2001 Austria 23:11.1 23:11.1
2 38 Jarl Magnus Riiber 1997 Norway 23:48.2 + 37.1
3 214 Akito Watabe 1988 Japan 23:56.9 + 45.8
4 135 Eric Frenzel 1988 Germany 25:08.8 + 01:57.7
5 109 Fabian Rießle 1990 Germany 25:09.0 + 01:57.9
6 191 Ilkka Herola 1995 Finland 25:10.1 + 01:59.0
7 183 Jens Lurĺs Oftebro 2000 Norway 25:15.4 + 02:04.3
8 911 Espen Andersen 1993 Norway 25:21.6 + 02:10.5
9 817 Laurent Muhlethaler 1997 France 25:38.2 + 02:27.1
10 438 Ryota Yamamoto 1997 Japan 25:42.6 + 02:31.5
11 718 Kristjan Ilves 1996 Estonia 25:47.3 + 02:36.2
12 525 Mario Seidl 1992 Austria 25:50.5 + 02:39.4
13 1710 Lukas Greiderer 1993 Austria 25:59.7 + 02:48.6
14 292 Jřrgen Graabak 1991 Norway 26:05.5 + 02:54.4
15 254 Vinzenz Geiger 1997 Germany 26:12.0 + 03:00.9
16 1320 Matteo Baud 2002 France 26:23.7 + 03:12.6
17 2112 Johannes Rydzek 1991 Germany 26:27.0 + 03:15.9
18 306 Eero Hirvonen 1996 Finland 26:34.4 + 03:23.3
19 1519 Manuel Faißt 1993 Germany 26:34.8 + 03:23.7
20 2015 Perttu Reponen 2002 Finland 26:37.2 + 03:26.1
21 1233 Hideaki Nagai 1983 Japan 27:02.1 + 03:51.0
22 2716 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 27:10.8 + 03:59.7
23 1631 Yoshito Watabe 1991 Japan 27:12.6 + 04:01.5
24 2226 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 27:15.0 + 04:03.9
25 644 Gašper Brecl 1999 Slovenia 27:24.5 + 04:13.4
26 2329 Lukas Klapfer 1985 Austria 27:24.7 + 04:13.6
27 1142 Szczepan Kupczak 1992 Poland 27:30.6 + 04:19.5
28 3413 Taylor Fletcher 1990 USA 27:40.7 + 04:29.6
29 3221 Antoine Gérard 1995 France 27:48.2 + 04:37.1
30 2627 Otto Niittykoski 2001 Finland 27:49.0 + 04:37.9
31 2830 Ben Loomis 1998 USA 28:03.5 + 04:52.4
32 2432 Tomáš Portyk 1996 Czech Republic 28:04.8 + 04:53.7
33 3134 Vid Vrhovnik 1999 Slovenia 28:23.3 + 05:12.2
34 3337 Gael Blondeau 2000 France 28:59.6 + 05:48.5
35 3622 Jared Shumate 1999 USA 29:00.6 + 05:49.5
36 3724 Lukáš Daněk 1997 Czech Republic 29:17.7 + 06:06.6
37 3828 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 29:42.1 + 06:31.0
38 4023 Viacheslav Barkov 1992 Russia 29:58.0 + 06:46.9
39 3545 Andrzej Szczechowicz 2000 Poland 30:41.2 + 07:30.1
40 3943 Je-Un Park 1993 South Korea 31:01.6 + 07:50.5
41 4140 Jasper Good 1996 USA 31:13.6 + 08:02.5
42 4535 Andreas Ilves 2000 Estonia 31:49.9 + 08:38.8
43 4636 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine 32:10.4 + 08:59.3
44 4839 Samir Mastiev 1993 Russia 32:38.3 + 09:27.2
45 4246 Aleksandr Milanin 2000 Russia 32:55.0 + 09:43.9
46 4447 Oleksandr Shumbarets 2001 Ukraine 33:21.8 + 10:10.7
47 4348 Eduard Zhirnov 2001 Russia 33:32.4 + 10:21.3
48 5041 Vitaliy Hrebeniuk 2001 Ukraine 33:46.2 + 10:35.1
49 4749 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan Lapped + Lapped
50 4950 Magzhan Amankeldiuly 2003 Kazakhstan Lapped + Lapped
51 5151 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan Lapped + Lapped
52 5252 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan Lapped + Lapped

Info

What WSC 2021
Discipline Gundersen HS137/10Km
Host Oberstdorf
Nation Germany
Date Thursday 4.Mar, 2021
Calendar 2020/2021