Login

Oberstdorf

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 4-11 Espen Bjørnstad 1993 Norway 43:57.7 43:57.7
1 4-21 Jørgen Graabak 1991 Norway 43:57.7 43:57.7
1 4-31 Jens Lurås Oftebro 2000 Norway 43:57.7 43:57.7
1 4-41 Jarl Magnus Riiber 1997 Norway 43:57.7 43:57.7
2 2-12 Terence Weber 1996 Germany 44:40.4 + 42.7
2 2-22 Fabian Rießle 1990 Germany 44:40.4 + 42.7
2 2-32 Eric Frenzel 1988 Germany 44:40.4 + 42.7
2 2-42 Vinzenz Geiger 1997 Germany 44:40.4 + 42.7
3 1-13 Johannes Lamparter 2001 Austria 44:46.8 + 49.1
3 1-23 Lukas Klapfer 1985 Austria 44:46.8 + 49.1
3 1-33 Mario Seidl 1992 Austria 44:46.8 + 49.1
3 1-43 Lukas Greiderer 1993 Austria 44:46.8 + 49.1
4 3-17 Akito Watabe 1988 Japan 46:11.1 + 02:13.4
4 3-27 Hideaki Nagai 1983 Japan 46:11.1 + 02:13.4
4 3-37 Yoshito Watabe 1991 Japan 46:11.1 + 02:13.4
4 3-47 Ryota Yamamoto 1997 Japan 46:11.1 + 02:13.4
5 5-15 Otto Niittykoski 2001 Finland 46:36.4 + 02:38.7
5 5-25 Perttu Reponen 2002 Finland 46:36.4 + 02:38.7
5 5-35 Ilkka Herola 1995 Finland 46:36.4 + 02:38.7
5 5-45 Eero Hirvonen 1996 Finland 46:36.4 + 02:38.7
6 6-14 Antoine Gérard 1995 France 46:52.1 + 02:54.4
6 6-24 Gael Blondeau 2000 France 46:52.1 + 02:54.4
6 6-34 Matteo Baud 2002 France 46:52.1 + 02:54.4
6 6-44 Laurent Muhlethaler 1997 France 46:52.1 + 02:54.4
7 7-16 Raffaele Buzzi 1995 Italy 47:23.1 + 03:25.4
7 7-26 Aaron Kostner 1999 Italy 47:23.1 + 03:25.4
7 7-36 Samuel Costa 1992 Italy 47:23.1 + 03:25.4
7 7-46 Alessandro Pittin 1990 Italy 47:23.1 + 03:25.4
8 8-18 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 48:19.0 + 04:21.3
8 8-28 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 48:19.0 + 04:21.3
8 8-38 LukᚠDaněk 1997 Czech Republic 48:19.0 + 04:21.3
8 8-48 TomᚠPortyk 1996 Czech Republic 48:19.0 + 04:21.3
9 9-19 Jared Shumate 1999 USA 49:13.8 + 05:16.1
9 9-29 Taylor Fletcher 1990 USA 49:13.8 + 05:16.1
9 9-39 Niklas Malacinski 2003 USA 49:13.8 + 05:16.1
9 9-49 Ben Loomis 1998 USA 49:13.8 + 05:16.1
10 11-110 Aleksandr Milanin 2000 Russia 52:25.4 + 08:27.7
10 11-210 Samir Mastiev 1993 Russia 52:25.4 + 08:27.7
10 11-310 Viacheslav Barkov 1992 Russia 52:25.4 + 08:27.7
10 11-410 Artem Galunin 1999 Russia 52:25.4 + 08:27.7
11 10-111 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine 52:43.7 + 08:46.0
11 10-211 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 52:43.7 + 08:46.0
11 10-311 Vitaliy Hrebeniuk 2001 Ukraine 52:43.7 + 08:46.0
11 10-411 Oleksandr Shumbarets 2001 Ukraine 52:43.7 + 08:46.0
12 12-112 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 1:01:38.1 + 17:40.4
12 12-212 Magzhan Amankeldiuly 2003 Kazakhstan 1:01:38.1 + 17:40.4
12 12-312 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 1:01:38.1 + 17:40.4
12 12-412 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan 1:01:38.1 + 17:40.4

Info

What WSC 2021
Discipline Team HS106/4x5km
Host Oberstdorf
Nation Germany
Date Sunday 28.Feb, 2021
Calendar 2020/2021