Login

Oberstdorf

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 35 Jarl Magnus Riiber 1997 Norway 23:01.2 23:01.2
2 131 Ilkka Herola 1995 Finland 23:01.6 + 00.4
3 112 Jens Lurås Oftebro 2000 Norway 23:02.1 + 00.9
4 83 Eric Frenzel 1988 Germany 23:07.1 + 05.9
5 27 Akito Watabe 1988 Japan 23:10.2 + 09.0
6 94 Fabian Rießle 1990 Germany 23:18.0 + 16.8
7 410 Johannes Lamparter 2001 Austria 23:29.8 + 28.6
8 617 Lukas Greiderer 1993 Austria 24:03.1 + 01:01.9
9 216 Jørgen Graabak 1991 Norway 24:15.0 + 01:13.8
10 1413 Espen Bjørnstad 1993 Norway 24:15.5 + 01:14.3
11 132 Ryota Yamamoto 1997 Japan 24:22.3 + 01:21.1
12 1223 Laurent Muhlethaler 1997 France 24:28.5 + 01:27.3
13 926 Ondřej Pažout 1998 Czech Republic 24:29.3 + 01:28.1
14 1618 Vinzenz Geiger 1997 Germany 24:35.8 + 01:34.6
15 1815 Aaron Kostner 1999 Italy 24:35.9 + 01:34.7
16 728 Yoshito Watabe 1991 Japan 24:36.6 + 01:35.4
17 249 Espen Andersen 1993 Norway 24:42.6 + 01:41.4
18 1922 Hideaki Nagai 1983 Japan 24:45.4 + 01:44.2
19 530 Kristjan Ilves 1996 Estonia 24:47.5 + 01:46.3
20 2314 Samuel Costa 1992 Italy 24:48.2 + 01:47.0
21 2020 Martin Fritz 1994 Austria 24:49.0 + 01:47.8
22 1725 Lukas Klapfer 1985 Austria 24:58.5 + 01:57.3
23 2710 Antoine Gérard 1995 France 24:58.8 + 01:57.6
24 2219 Matteo Baud 2002 France 25:00.7 + 01:59.5
25 3312 Alessandro Pittin 1990 Italy 25:28.8 + 02:27.6
26 2627 Perttu Reponen 2002 Finland 25:33.8 + 02:32.6
27 3221 Jan Vytrval 1998 Czech Republic 25:36.3 + 02:35.1
28 1539 Johannes Rydzek 1991 Germany 25:50.3 + 02:49.1
29 2534 Szczepan Kupczak 1992 Poland 25:59.8 + 02:58.6
30 388 Taylor Fletcher 1990 USA 26:15.2 + 03:14.0
31 3616 Raffaele Buzzi 1995 Italy 26:20.7 + 03:19.5
32 3036 TomᚠPortyk 1996 Czech Republic 26:31.3 + 03:30.1
33 3137 Ben Loomis 1998 USA 26:36.4 + 03:35.2
34 3435 Otto Niittykoski 2001 Finland 26:46.0 + 03:44.8
35 2843 Vid Vrhovnik 1999 Slovenia 27:08.5 + 04:07.3
36 4224 Wille Karhumaa 2000 Finland 27:25.5 + 04:24.3
37 3733 Jared Shumate 1999 USA 27:26.4 + 04:25.2
38 3541 Andrzej Szczechowicz 2000 Poland 27:27.2 + 04:26.0
39 4029 Viacheslav Barkov 1992 Russia 27:50.3 + 04:49.1
40 2948 Gašper Brecl 1999 Slovenia 28:06.4 + 05:05.2
41 3942 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 28:29.5 + 05:28.3
42 4338 Aleksandr Milanin 2000 Russia 28:33.7 + 05:32.5
43 4440 Jasper Good 1996 USA 28:47.4 + 05:46.2
44 4146 Je-Un Park 1993 South Korea 29:24.3 + 06:23.1
45 4544 Andreas Ilves 2000 Estonia 29:56.2 + 06:55.0
46 5131 Viktor Pasichnyk 1992 Ukraine 30:03.2 + 07:02.0
47 4645 Artem Galunin 1999 Russia 30:16.3 + 07:15.1
48 4947 Vitaliy Hrebeniuk 2001 Ukraine 31:24.1 + 08:22.9
49 4849 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan Lapped + Lapped
50 4750 Markuss Vinogradovs 2002 Latvia Lapped + Lapped
51 5051 Magzhan Amankeldiuly 2003 Kazakhstan Lapped + Lapped
52 5252 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan Lapped + Lapped
53 5353 Vyacheslav Bochkarev 1996 Kazakhstan Lapped + Lapped
DSQ Samir Mastiev 1993 Russia
DSQ Gael Blondeau 2000 France
DSQ Andrii Pylypchuk 2002 Ukraine

Info

What WSC 2021
Discipline Gundersen HS106/10Km
Host Oberstdorf
Nation Germany
Date Friday 26.Feb, 2021
Calendar 2020/2021