Login

Eisenerz

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 132 Jakob Lange 1995 Germany 23:56.9
2 15 Simen Tiller 1995 Norway 24:56.2
3 510 Stefan Rettenegger 2002 Austria 25:29.4
4 177 Manuel Einkemmer 2001 Austria 25:14.9
5 373 Lukas Runggaldier 1987 Italy 24:46.7
6 226 Aleksander Skoglund 1999 Norway 25:07.8
7 418 Wendelin Thannheimer 1999 Germany 25:50.7
8 219 Arttu Mäkiaho 1997 Finland 25:28.7
9 551 Lars Buraas 1995 Norway 23:55.3
10 819 Thomas Rettenegger 2000 Austria 25:54.7
11 444 Fabio Obermeyr 2000 Austria 24:55.3
12 3212 David Mach 2000 Germany 25:30.8
13 2616 Jared Shumate 1999 USA 25:41.6
14 3810 Gael Blondeau 2000 France 25:29.8
15 1424 Kodai Kimura 2001 Japan 26:13.5
16 3517 Jakob Eiksund Sćthre 1999 Norway 25:49.0
17 478 Raffaele Buzzi 1995 Italy 25:20.3
18 4314 Manuel Maierhofer 1992 Italy 25:36.7
19 4019 Matteo Baud 2002 France 25:54.0
20 2527 Ben Loomis 1998 USA 26:16.4
21 341 Gašper Brecl 1999 Slovenia 27:12.6
22 3323 Kasper Moen Flatla 1999 Norway 26:09.0
23 2629 Dominik Terzer 1999 Austria 26:19.7
24 3028 Jasper Good 1996 USA 26:17.0
25 4915 Samuel Mraz 1998 Austria 25:37.6
26 245 Daimatsu Takehana 2001 Japan 27:32.3
27 1133 Rok Jelen 2000 Slovenia 26:57.8
28 2031 Florian Dagn 1999 Austria 26:46.8
29 5113 Edgar Vallet 2000 France 25:34.7
30 1932 Ernest Yahin 1991 Russia 26:52.7
31 2230 Justin Moczarski 1998 Germany 26:39.4
32 740 Nathaniel Mah 1995 Canada 27:11.9
33 4225 Mael Tyrode 2000 France 26:14.5
34 1043 Christian Deuschl 1997 Austria 27:17.8
35 2935 Luis Lehnert 2000 Germany 26:58.4
36 847 Maximilian Pfordte 1998 Germany 27:39.0
37 1544 Dmytro Mazurchuk 1999 Ukraine 27:31.3
38 1846 Guilio Bezzi 1999 Italy 27:34.8
39 5421 Max Teeling 1999 Austria 25:59.2
40 3638 Aleksandr Milanin 2000 Russia 27:09.2
41 3441 Yuya Yamamoto 2001 Japan 27:12.9
42 3939 Florian Kolb 2001 Austria 27:10.4
43 1149 Waltteri Karhumaa 2002 Finland 28:04.7
43 4533 Atte Kettunen 2000 Finland 26:57.4
45 5722 Marc Luis Rainer 1999 Austria 26:00.9
46 4736 Ozbej Jelen 2000 Slovenia 27:06.2
47 5037 Severin Reiter 2004 Austria 27:07.3
48 5826 Andreas Ilves 2000 Estonia 26:15.0
49 656 Tim Kopp 1999 Germany 28:59.4
50 3050 Grant Andrews 1997 USA 28:15.6
51 2855 Sora Yachi 2000 Japan 28:52.5
52 1660 Robert Lee 2001 Estonia 29:23.8
53 4153 Oleksandr Shumbarets 2001 Ukraine 28:46.6
53 5251 Vitaliy Hrebeniuk 2001 Ukraine 28:16.2
55 4652 Eduard Zhirnov 2001 Russia 28:37.1
56 2461 Markkus Alter 2002 Estonia 29:44.1
57 5357 Zihe Zhao 2000 China 29:00.7
58 5658 Vladimir Strugevich 2001 Russia 29:17.8
59 6054 Zhuang Liu 1999 China 28:51.3
60 5962 Ivan Pylypchuk 2001 Ukraine 30:25.9
61 6259 Ji Li 1999 China 29:20.9
62 6164 Wancheng Cai 2003 China 33:04.1
DSQ Jonas Maier 1999 Germany
DSQ 63 Markus Kagu 2002 Estonia
DSQ 48 Olli Salmela 1994 Finland
DNF Emil Ottesen 2001 Norway

Info

What Continental Cup
Discipline Mass Start HS109/10Km
Host Eisenerz
Nation Austria
Date Saturday 22.Feb 2020
Calendar 2019/2020