Login

Steamboat Springs CO

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 205 Paul Gerstgraser 1995 Austria 24:34.8 24:34.8
2 302 Taylor Fletcher 1990 USA 24:36.1 + 01.3
3 273 Lars Buraas 1995 Norway 24:40.4 + 05.6
4 401 Bernhard Flaschberger 1996 Austria 24:41.3 + 06.5
5 136 Lukas Runggaldier 1987 Italy 24:41.5 + 06.7
6 264 Jared Shumate 1999 USA 24:42.1 + 07.3
7 810 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 24:42.7 + 07.9
8 177 Jasper Good 1996 USA 24:49.4 + 14.6
9 148 Aaron Kostner 1999 Italy 24:51.6 + 16.8
10 199 Ben Loomis 1998 USA 24:57.8 + 23.0
11 417 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 24:59.7 + 24.9
12 127 Ryota Yamamoto 1997 Japan 25:10.2 + 35.4
13 1216 Julian Schmid 1999 Germany 25:30.2 + 55.4
14 2412 Justin Moczarski 1998 Germany 25:31.1 + 56.3
15 324 Simon Hüttel 1999 Germany 25:31.4 + 56.6
16 3811 Jakob Lange 1995 Germany 25:41.7 + 01:06.9
17 1022 Perttu Reponen 2002 Finland 25:42.3 + 01:07.5
18 923 David Mach 2000 Germany 25:43.5 + 01:08.7
19 2515 Ben Berend 1995 USA 25:46.0 + 01:11.2
20 1818 Atte Kettunen 2000 Finland 25:49.3 + 01:14.5
21 1519 Kodai Kimura 2001 Japan 25:50.1 + 01:15.3
22 231 Hidefumi Denda 1997 Japan 25:51.5 + 01:16.7
23 3513 David Welde 1994 Germany 25:53.0 + 01:18.2
24 2121 Tim Kopp 1999 Germany 25:58.5 + 01:23.7
25 3614 Martin Hahn 1997 Germany 26:07.3 + 01:32.5
26 3120 Wille Karhumaa 2000 Finland 26:12.6 + 01:37.8
27 2326 Vitalii Ivanov 1998 Russia 26:21.9 + 01:47.1
28 1630 Grant Andrews 1997 USA 26:26.7 + 01:51.9
29 532 Christian Deuschl 1997 Austria 26:31.8 + 01:57.0
30 3229 Je-Un Park 1993 South Korea 26:44.8 + 02:10.0
31 4125 Samuel Mraz 1998 Austria 26:57.5 + 02:22.7
32 639 Hibiki Yuze 1998 Japan 27:13.5 + 02:38.7
33 1136 Jiawen Zhao 2001 China 27:15.6 + 02:40.8
34 740 Nathaniel Mah 1995 Canada 27:16.5 + 02:41.7
35 3433 Lilian Vaxelaire 1998 France 27:33.6 + 02:58.8
36 4728 Beckett Ledger 2000 USA 27:45.7 + 03:10.9
37 3635 Zihe Zhao 2000 China 27:49.5 + 03:14.7
38 2941 Olli Salmela 1994 Finland 27:53.7 + 03:18.9
39 2142 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 28:04.5 + 03:29.7
40 3938 Ivan Konoplev 1998 Russia 28:10.9 + 03:36.1
41 4534 Erik Lynch 1994 USA 28:32.8 + 03:58.0
42 4437 Lixin Zhao 1999 China 28:52.8 + 04:18.0
43 3347 Jianping Sun 1988 China 29:28.3 + 04:53.5
44 4345 Brice Ottonello 1998 France 29:39.2 + 05:04.4
45 4646 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 29:50.2 + 05:15.4
46 4944 Evan Nichols 2003 USA 30:08.2 + 05:33.4
47 4848 Noah Rolseth 2003 Canada 31:00.8 + 06:26.0
48 5243 Henry Johnstone 2001 USA 31:10.4 + 06:35.6
49 4250 Stephane Tremblay 2003 Canada 31:17.3 + 06:42.5
50 5149 Abzal Karshalov 1997 Kazakhstan 32:39.8 + 08:05.0
51 5051 Danil Glukhov 2000 Kazakhstan 33:59.1 + 09:24.3
DNF 27 Yoshihiro Kimura 1998 Japan

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS75/10Km
Host Steamboat Springs CO
Nation USA
Date Saturday 15.Dec, 2018
Calendar 2018/2019