Login

Steamboat Springs CO

Results Startlist

# SJ-pos CC-pos Name Born Nation Time
1 112 Taylor Fletcher 1990 USA 24:59.6 24:59.6
2 223 Paul Gerstgraser 1995 Austria 25:14.9 + 15.3
3 381 Bernhard Flaschberger 1996 Austria 25:15.5 + 15.9
4 146 Lars Buraas 1995 Norway 25:16.7 + 17.1
5 175 Lukas Runggaldier 1987 Italy 25:17.6 + 18.0
6 177 Thomas Wolfgang Jöbstl 1995 Austria 25:27.0 + 27.4
7 294 Jared Shumate 1999 USA 25:33.6 + 34.0
8 511 Julian Schmid 1999 Germany 25:47.1 + 47.5
9 208 Jasper Good 1996 USA 25:47.9 + 48.3
10 1410 David Welde 1994 Germany 26:03.5 + 01:03.9
11 1012 Justin Moczarski 1998 Germany 26:16.8 + 01:17.2
12 418 Kodai Kimura 2001 Japan 26:19.1 + 01:19.5
13 1314 Ben Loomis 1998 USA 26:24.8 + 01:25.2
14 128 Ryota Yamamoto 1997 Japan 26:25.4 + 01:25.8
15 1713 Ben Berend 1995 USA 26:26.6 + 01:27.0
16 369 Jakob Lange 1995 Germany 26:42.8 + 01:43.2
17 2516 Aaron Kostner 1999 Italy 26:46.5 + 01:46.9
18 2715 Atte Kettunen 2000 Finland 26:49.0 + 01:49.4
19 823 David Mach 2000 Germany 26:56.3 + 01:56.7
20 626 Simon Hüttel 1999 Germany 27:04.1 + 02:04.5
21 727 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 27:13.2 + 02:13.6
22 3220 Wille Karhumaa 2000 Finland 27:18.2 + 02:18.6
23 2821 Martin Hahn 1997 Germany 27:18.3 + 02:18.7
24 2325 Grant Andrews 1997 USA 27:27.7 + 02:28.1
25 2624 Tim Kopp 1999 Germany 27:35.0 + 02:35.4
26 333 Christian Deuschl 1997 Austria 27:39.1 + 02:39.5
27 4019 Perttu Reponen 2002 Finland 27:44.4 + 02:44.8
28 237 Hidefumi Denda 1997 Japan 27:47.6 + 02:48.0
29 4317 Samuel Mraz 1998 Austria 27:59.3 + 02:59.7
30 1630 Vitalii Ivanov 1998 Russia 28:05.4 + 03:05.8
31 936 Hibiki Yuze 1998 Japan 28:15.8 + 03:16.2
32 2034 Zihe Zhao 2000 China 28:24.4 + 03:24.8
33 3032 Yoshihiro Kimura 1998 Japan 28:37.5 + 03:37.9
34 4822 Beckett Ledger 2000 USA 28:51.8 + 03:52.2
35 3338 Chingiz Rakparov 1995 Kazakhstan 28:59.0 + 03:59.4
36 1243 Nathaniel Mah 1995 Canada 29:05.0 + 04:05.4
37 2440 Lilian Vaxelaire 1998 France 29:09.2 + 04:09.6
38 3439 Jiawen Zhao 2001 China 29:12.3 + 04:12.7
39 3935 Brice Ottonello 1998 France 29:15.7 + 04:16.1
40 3141 Olli Salmela 1994 Finland 29:23.6 + 04:24.0
41 4531 Bennett Gamber 2001 USA 29:46.1 + 04:46.5
42 4929 Aidan Ripp 2000 USA 30:01.1 + 05:01.5
43 4242 Lixin Zhao 1999 China 30:17.0 + 05:17.4
44 4444 Eldar Orussayev 1994 Kazakhstan 30:39.5 + 05:39.9
45 3546 Stephane Tremblay 2003 Canada 31:56.2 + 06:56.6
46 4145 Jianping Sun 1988 China 32:16.1 + 07:16.5
47 4747 Noah Rolseth 2003 Canada 33:39.2 + 08:39.6
48 4648 Danil Glukhov 2000 Kazakhstan 34:46.9 + 09:47.3
DSQ Henry Johnstone 2001 USA
DSQ Je-Un Park 1993 South Korea
DSQ Abzal Karshalov 1997 Kazakhstan
DNF 37 Ivan Konoplev 1998 Russia

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS75/10Km
Host Steamboat Springs CO
Nation USA
Date Friday 14.Dec, 2018
Calendar 2018/2019