Sign in Sign up

Val di Fiemme

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 1 Nikita Kriukov 1985 Russia
2 13 Petter Northug 1986 Norway
3 26 Alex Harvey 1988 Canada
4 4 Emil Jönsson 1985 Sweden
5 10 Pål Golberg 1990 Norway
6 8 Eirik Brandsdal 1986 Norway
7 9 Calle Halfvarsson 1989 Sweden
8 24 Toni Ketelä 1988 Finland
9 6 Ola Vigen Hattestad 1982 Norway
10 27 Fabio Pasini 1980 Italy
11 2 Alexey Poltoranin 1987 Kazakhstan
12 23 Federico Pellegrino 1990 Italy
13 5 Dmitriy Japarov 1986 Russia
14 11 Nikolay Chebotko 1982 Kazakhstan
15 19 Teodor Peterson 1988 Sweden
16 3 Anssi Pentsinen 1986 Finland
17 14 Matias Strandvall 1985 Finland
18 16 Cyril Miranda 1985 France
19 20 Yuichi Onda 1980 Japan
20 29 Jens Eriksson 1987 Sweden
21 7 Andrew Newell 1983 USA
22 15 Mikhail Devjatiarov Jr. 1985 Russia
23 21 Axel Teichmann 1979 Germany
24 22 Hiroyuki Miyazawa 1991 Japan
25 28 Jovian Hediger 1990 Switzerland
26 12 Alexander Panzhinskiy 1989 Russia
27 17 Gianluca Cologna 1990 Switzerland
28 18 Kalle Lassila 1985 Finland
29 25 Tim Tscharnke 1989 Germany
30 30 Sun Qinghai 1988 China
31 - Ales Razym 1986 Czech Republic
32 - Maciej Kreczmer 1981 Poland
33 - Peeter Kümmel 1982 Estonia
34 - Simeon Hamilton 1987 USA
35 - Dietmar Nöckler 1988 Italy
36 - Fulvio Scola 1982 Italy
37 - Valerio Leccardi 1984 Switzerland
38 - Peter Mlynar 1988 Slovakia
39 - Anti Saarepuu 1983 Estonia
40 - Len Valjas 1988 Canada
41 - Maciej Starega 1990 Poland
42 - Yevgeniy Kochevoy 1984 Kazakhstan
43 - Sebastian Eisenlauer 1990 Germany
44 - Aleksander Wolz 1991 Germany
45 - Andrew Young 1992 Great Britain
46 - Devon Kershaw 1982 Canada
47 - Ueli Schnider 1990 Switzerland
48 - Max Hauke 1992 Austria
49 - Philip Widmer 1983 Canada
50 - Denis Volotka 1985 Kazakhstan
51 - Erik Bjornsen 1991 USA
52 - Aurelius Herburger 1990 Austria
53 - Kein Einaste 1985 Estonia
54 - Xu Wenlong 1987 China
55 - Jan Barton 1990 Czech Republic
56 - Oleksiy Shvidkiy 1986 Ukraine
57 - Raido Ränkel 1990 Estonia
58 - Alexander Lasutkin 1983 Belarus
59 - Aliaksandr Ionenkau 1986 Belarus
60 - Sebastian Gazurek 1990 Poland
61 - Nils Koons 1988 New Zealand
62 - Ondrej Horyna 1987 Czech Republic
63 - Rok Trsan 1992 Slovenia
64 - Pavel Andreiv 1983 Kyrgyzstan
65 - Dusan Kozisek 1983 Czech Republic
66 - Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine
67 - Martin Kapso 1991 Slovakia
68 - Paul Constantin Pepene 1988 Romania
69 - Bostjan Klavzar 1990 Slovenia
70 - Aliaksandr Voranau 1990 Belarus
71 - Veselin Tsinzov 1986 Bulgaria
72 - Andrej Buric 1989 Croatia
73 - Lasse Mølgaard 1986 Denmark
74 - Philip Bellingham 1991 Australia
75 - Mark Van Der Ploeg 1985 Australia
76 - Sergey Mikayelyan 1992 Armenia
77 - Martin Troels Møller 1980 Denmark
78 - Edi Dadic 1993 Croatia
79 - Callum Smith 1992 Great Britain
80 - Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine
81 - Andrej Segec 1994 Slovakia
82 - Vytautas Strolia 1992 Lithuania
83 - Kari Peters 1985 Luxembourg
84 - Pavels Ribakovs 1989 Latvia
85 - Petrica Hogiu 1991 Romania
86 - Viorel Andrei Palici 1989 Romania
87 - Alexander Standen 1990 Great Britain
88 - Lasse Hulgård 1991 Denmark
89 - Tadevos Poghosyan 1993 Armenia
90 - Aigars Kalnups 1986 Latvia
91 - Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania
92 - Sævar Birgisson 1988 Iceland
93 - Asgar Fischer Mølgaard 1983 Denmark
94 - Janis Puida 1990 Latvia
95 - Vasyl Koval 1988 Ukraine
96 - Andrew Pohl 1989 New Zealand
97 - Carlos Lannes 1979 Argentina
98 - Artur Yeghoyan 1990 Armenia
99 - Seyed Sattar Seyd 1987 Iran
100 - Tumur Dorjgotov 1989 Mongolia
101 - Alexis Gkounko 1975 Greece
102 - Victor Pinzaru 1992 Moldova
103 - Thorsten Langer 1971 Belgium
104 - Yasin Shemshaki 1988 Iran
105 - Marton Palfy 1988 Hungary
106 - Leandro Ribela 1980 Brazil
107 - Dimitiros Kappas 1989 Greece
108 - Darko Damjanovski 1981 Macedonia
109 - Apostolos Angelis 1993 Greece
110 - Csaba Cseke 1974 Hungary
111 - Stephan Langer 1976 Belgium
112 - Alireza Moghdid 1989 Iran
113 - Ivan Burgov 1986 Bulgaria
114 - Abolfazl Savei 1989 Iran
115 - Damir Jurcevic 1978 Croatia
116 - Myasnik Gharibyan 1991 Armenia
117 - Evgeni Kirilov 1983 Kyrgyzstan
118 - Kleanthis Karamichas 1988 Greece
119 - Colum O'Farrell 1977 Ireland
120 - Sveatoslav Maliutin 1992 Moldova
121 - Gjorgji Icoski 1984 Macedonia
122 - Roberto Carcelen 1970 Peru
123 - Alen Kufner 1986 Croatia
124 - Pavle Kurunoski 1991 Macedonia
125 - Liviu Dubalari 1996 Moldova
126 - Velce Georgieski 1991 Macedonia
127 - Cesar Baena 1986 Venezuela
128 - Conor Brian McLaughlin 1978 Ireland
129 - Viossi-Akpedje Madja 1986 Togo
DNS - Arvis Liepins 1990 Latvia
DNS - Hu Zhou 1989 China
DNS - Nadeem Iqbal 1983 India
DNS - Nicolae Gaiduc 1996 Moldova
DNS - Jagdish Singh 1991 India
DNS - Dachhiri Sherpa 1969 Nepal
DNS - Balazs Gond 1987 Hungary

Info

What WSC 2013
Discipline Sprint C
Host Val di Fiemme
Nation Italy
Date Thursday 21.Feb 2013
Calendar 2012/2013