Sign in Sign up

Cross-Country

Home Ranking Calendar Hall of Fame Hosts

Main events All events

Today

Date Where What
18.Nov
12:05
Gällivare 15 km C
National Event
18.Nov
10:50
Gällivare 10 km C
National Event
18.Nov
10:05
Beitostølen Sprint C
National Event
18.Nov
09:47
Saariselkä Sprint C
National Event
18.Nov
09:45
Beitostølen Sprint C
National Event
18.Nov
09:30
Saariselkä Sprint C
National Event

Upcoming

Date Where What
25.Nov Ruka - Kuusamo 10 km C
Nordic Opening
25.Nov Ruka - Kuusamo 15 km C
Nordic Opening
24.Nov Ruka - Kuusamo Sprint C
Nordic Opening
24.Nov Ruka - Kuusamo Sprint C
Nordic Opening
24.Nov Vershina Tea 10 km F
Eastern Europe Cup
24.Nov Vershina Tea 15 km F
Eastern Europe Cup
23.Nov Vershina Tea Sprint C
Eastern Europe Cup
23.Nov Vershina Tea Sprint C
Eastern Europe Cup
21.Nov Vershina Tea Sprint F
Eastern Europe Cup
21.Nov Vershina Tea Sprint F
Eastern Europe Cup
20.Nov Vershina Tea 5 km C
Eastern Europe Cup
20.Nov Vershina Tea 10 km C
Eastern Europe Cup
19.Nov Beitostølen 10 km F
National Event
19.Nov Gällivare Sprint C
National Event
19.Nov Saariselkä 10 km F
National Event
19.Nov Beitostølen 15 km F
National Event
19.Nov Saariselkä 15 km F
National Event
19.Nov Gällivare Sprint C
National Event

Latest results

Date Where What
17.Nov
12:52
Saariselkä 10 km C
National Event
1 M. Manificat
2 J. Gaillard
3 A. Jeannerod
17.Nov
12:29
Gällivare 10 km F
National Event
1 E. Belov
2 S. Ustiugov
3 D. Cologna
17.Nov
12:15
Beitostølen 15 km C
National Event
1 M. Sundby
2 J. Klæbo
3 H. Holund
17.Nov
12:11
Saariselkä 5 km C
National Event
1 T. Stadlober
2 J. Kowalczyk
3 A. Shevchenko
17.Nov
11:00
Gällivare 5 km F
National Event
1 C. Kalla
2 H. Falk
3 Y. Belorukova
17.Nov
10:45
Beitostølen 10 km C
National Event
1 M. Bjørgen
2 H. Weng
3 I. Østberg
12.Nov
10:16
Olos - Muonio 15 km F
National Event
1 A. Chervotkin
2 I. Niskanen
3 D. Spitsov
12.Nov
09:25
Bruksvallarna Sprint F
National Event
1 W. Snildalsli
2 E. Thalin
3 M. Olsson
12.Nov
09:15
Olos - Muonio 10 km F
National Event
1 A. Kyllönen
2 E. Kristoffersen
3 L. Mononen
12.Nov
09:00
Bruksvallarna Sprint F
National Event
1 P. Aune
2 E. Northug
3 A. Persson
11.Nov
12:50
Bruksvallarna 15 km F
National Event
1 C. Jespersen
2 S. Lageson
3 T. Leren
11.Nov
11:50
Bruksvallarna 10 km F
National Event
1 E. Wiken
2 L. Korsgren
3 B. Mogstad
11.Nov
10:38
Olos - Muonio 10 km C
National Event
1 A. Bolshunov
2 A. Chervotkin
3 A. Sobakarev
11.Nov
09:23
Olos - Muonio 5 km C
National Event
1 K. Pärmäkoski
2 N. Nepryaeva
3 J. Kowalczyk
10.Nov
09:26
Olos - Muonio Sprint C
National Event
1 R. Hakola
2 A. Bolshunov
3 A. Parfenov
10.Nov
09:00
Olos - Muonio Sprint C
National Event
1 A. Svendsen
2 N. Nepryaeva
3 J. Kowalczyk
9.Sep Snow Farm 10 km C Mass Start
Australia New Zealand Cup
1 J. Diggins
2 C. Patterson
3 I. Sargent
9.Sep Snow Farm 15 km C Mass Start
Australia New Zealand Cup
1 B. Lustgarten
2 A. Martin
3 K. Naruse
8.Sep Snow Farm Sprint C
Australia New Zealand Cup
1 S. Caldwell
2 I. Sargent
3 C. Patterson
8.Sep Snow Farm Sprint C
Australia New Zealand Cup
1 B. Saxton
2 B. Lustgarten
3 K. Naruse
7.Sep Snow Farm 5 km F
Australia New Zealand Cup
1 J. Diggins
2 B. Jezersek
3 S. Caldwell
7.Sep Snow Farm 10 km F
Australia New Zealand Cup
1 B. Lustgarten
2 K. Naruse
3 B. Gregg
4.Sep Termas de Chillan Sprint C
Nat. Championship
R. Bomfim
J. Agurto
L. Lima
3.Sep Termas de Chillan Sprint F
Nat. Championship
J. Mourao
B. Moura
M. Picin
3.Sep Termas de Chillan Sprint F
Nat. Championship
M. Zuloaga
J. Agurto
Y. Fernandez
20.Aug Falls Creek 10 km F
Australia New Zealand Cup
1 B. Jezersek
2 I. Pessey
3 A. Watson
20.Aug Falls Creek 15 km F
Australia New Zealand Cup
1 P. Bellingham
2 C. Watson
3 M. Havlick
19.Aug Falls Creek Sprint c
Australia New Zealand Cup
1 B. Jezersek
2 K. Paul
3 A. Watson
19.Aug Falls Creek Sprint C
Australia New Zealand Cup
1 P. Bellingham
2 C. Watson
3 M. Havlick
16.Aug Ushuaia 10 km F
Nat. Championship
M. Zuloaga
F. Cichero
L. Lutz

Quiz

Won won World Champs Gold in Sprint F in Liberec 2009 for men?
Show answer...

World Cup points

Men | Women