Sign in Sign up

Steinbach-Hallenberg

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 - Markus Weeger 1991 Germany
2 - Josef Wenzl 1984 Germany
3 - Thomas Bing 1990 Germany
4 - Marco Milde 1995 Germany
5 - Thomas Hauber 1994 Germany
6 - Thomas Wick 1991 Germany
7 - Marius Cebulla 1995 Germany
8 - Florian Notz 1992 Germany
9 - Lukas Gross 1995 Germany
10 - Kamil Bury 1995 Poland
11 - Bartlomiej Rucki 1995 Poland
12 - Felix Wetterling 1990 SC Willingen
13 - Mateusz Chowaniak 1995 Poland
14 - Jacob Vogt 1997 Germany
15 - Sebastian Marburger 1997 SK Wunderthausen
16 - Thomas Spötzl 1996 SC Oberstdorf
17 - Juri Miosga 1996 SC Sonthofen
18 - Alois Kunz Espinosa 1997 WSV Aschau
19 - Richard Leopold 1997 SK Dresden-Niedersedlitz
20 - Jakob Leismüller 1997 Germany
21 - Christian Winker 1996 Germany
22 - Felix Daudert 1997 Germany
23 - Felix Schwebe 1996 Einsiedler SV
24 - Lukas Krieger 1998 SC Fischen
25 - Nicklas Stange 1998 SWV Goldlauter
26 - Julian Smith 1996 Canada
27 - Nils Weirich 1997 TGV Schotten
28 - Sam Greer 1996 Highland Trailblazers
29 - Florian Knopf 1999 SLV Bernau
30 - Christoph Büttner 1997 SC Steinheid
31 - Benjamin Selter 1996 TV Attendorn
32 - Philipp Unger 1998 Germany
33 - Josef Fässler 1998 SC Scheidegg
34 - Vincent Waller 1996 Germany
35 - Eric Byram 1996 Black Jack Nordic
36 - Adam Zeitler 1998 TV 1862 Gefrees
37 - Gareth Williams 1997 Canada
38 - Arne Reichelt 1996 SK Dresden-Niedersedlitz
39 - Tom Heinrich 1998 TSG Sehma
40 - Jonas Frohmader 1998 WSV Weissenstadt
41 - Albert Kuchler 1998 Germany
42 - Paul Frohmader 1999 WSV Weissenstadt
43 - Patryk Borkowski 1997 Poland
44 - Marc-Pascal Kirchner 1999 SC Steinheid
45 - Chris Ole Sauerbrey 1998 Germany
46 - Franz Bergelt 1998 SV Neudorf
47 - Elias Homrighausen 1999 SK Wunderthausen
48 - Etienne Hebert 1998 Canada
49 - Malik Scheler 1998 SC Steinheid
50 - Felix Kappelsberger 1997 Germany
51 - Leonhard Dorfleitner 1998 Skiclub Partenkirchen E.V.
52 - Jonah Werner 1999 SC Aising-Pang
53 - Paul Schlegelmilch 1999 SWV Goldlauter Heidersbach
54 - Paul Schoenewald 1998 WSV Asbach
55 - Heiner Herrmann 1999 SC Gefrees
56 - Elias Wechs 1998 SC Oberstdorf
57 - Matthias Vogler 1999 SC Pfronten
58 - Julian Eder 1999 SV Finsterau
59 - Jonas Wündrich 1999 Bertsdorfer SV
60 - Moritz Bauroth 1999 SC Monte Kaolino Hirschau e.V.
61 - Philipp Richter 1999 ATSV Gebirge/Gelobtland
62 - Maximilian Vogt 1999 SV Floh-Seiligenthal E.V.
63 - Konstantin Hofmann 1999 FC Wüstenseblitz
64 - Rico Luz 1999 SV Baiersbronn
65 - Marco Rohrer 1999 SC Bubenbach
66 - Markus Heldt 1999 WSC Erzgebirge Oberwiesenthal
67 - Nick Fritzsch 1999 ATSV Gebirge/Gelobtland
68 - Florian Winker 1999 SSV Spaichingen
69 - Christian Birker 1999 SC Oberstdorf
70 - Philipp Stasswender 1999 SC Vachendorf
71 - Benedikt Ertl 1999 SC Gaissach
72 - Jonathan Epp 1998 SC Monte Kaolino Hirschau
73 - Matias Zuloaga 1997 Argentina
74 - Robert Schardt 1999 SC Inzell
75 - Timo Scheu 1998 TSG Backnang E.V.
76 - Marco Dal Farra 1998 Argentina
77 - Jona Dotzler 1999 SC Monte Kaolino Hirschau e.V.
DSQ - Janosch Brugger 1997 Germany

Info

What National Championship
Discipline Sprint F
Host Steinbach-Hallenberg
Nation Germany
Date Friday 29.Jan 2016
Calendar 2015/2016