Sign in Sign up

Ulrichen

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 3 Harald Østberg Amundsen 1998 Norway 58:45.7 58:45.7
2 1 Jon Rolf Skamo Hope 1998 Norway 59:20.4 + 34.7
3 19 Jørgen Lippert 1998 Norway 59:45.8 + 01:00.1
4 8 Kirill Kilivnyuk 1998 Russia 59:50.6 + 01:04.9
5 18 Friedrich Moch 2000 Germany 59:59.9 + 01:14.2
6 5 Ivan Lyuft 1998 Kazakhstan 1:00:19.3 + 01:33.6
7 7 Martin Coradazzi 1998 Italy 1:00:23.6 + 01:37.9
8 4 Hugo Lapalus 1998 France 1:00:32.1 + 01:46.4
9 16 Sergey Ardashev 1998 Russia 1:00:45.5 + 01:59.8
10 17 Yaroslav Rybochkin 1998 Russia 1:00:48.0 + 02:02.3
11 14 Eric Rosjö 1998 Sweden 1:00:48.2 + 02:02.5
12 13 Leo Johansson 1999 Sweden 1:00:58.6 + 02:12.9
13 33 Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan 1:01:18.8 + 02:33.1
14 2 Luca Del Fabbro 1999 Italy 1:01:28.6 + 02:42.9
15 30 Gus Schumacher 2000 USA 1:01:29.3 + 02:43.6
16 11 Tom Mancini 1998 France 1:01:35.7 + 02:50.0
17 15 Florian Knopf 1999 Germany 1:01:36.6 + 02:50.9
18 28 Ben Ogden 2000 USA 1:01:36.9 + 02:51.2
19 23 Jacob Nystedt 1998 Sweden 1:01:49.3 + 03:03.6
20 10 Albert Kuchler 1998 Germany 1:01:59.1 + 03:13.4
21 34 Yaroslav Egoshin 1999 Russia 1:02:11.8 + 03:26.1
22 31 Vladimir Kozlovsky 1999 Czech Republic 1:02:14.9 + 03:29.2
23 50 Mikayel Mikayelyan 1999 Armenia 1:02:22.5 + 03:36.8
24 6 Thomas Helland Larsen 1998 Norway 1:02:27.3 + 03:41.6
25 39 Janik Riebli 1998 Switzerland 1:02:33.7 + 03:48.0
26 20 Hunter Wonders 1998 USA 1:02:41.7 + 03:56.0
27 29 Juuso Tossavainen 1998 Finland 1:02:44.5 + 03:58.8
28 40 Felix Longpre 1998 Canada 1:02:52.7 + 04:07.0
29 27 Tomas Kalivoda 1998 Czech Republic 1:03:04.4 + 04:18.7
30 42 Etienne Hebert 1998 Canada 1:03:19.0 + 04:33.3
31 61 Simone Mocellini 1998 Italy 1:03:22.2 + 04:36.5
32 22 Antoine Cyr 1998 Canada 1:03:31.1 + 04:45.4
33 9 Davide Graz 2000 Italy 1:03:31.3 + 04:45.6
34 59 Kim Zalcik 1999 Czech Republic 1:03:36.1 + 04:50.4
35 38 Fredrik Mühlbacher 1998 Austria 1:03:37.7 + 04:52.0
36 12 Andriy Orlyk 1998 Ukraine 1:03:38.8 + 04:53.1
37 37 Pierre Tichit 1998 France 1:03:41.8 + 04:56.1
38 35 Yan Kostruba 1999 Ukraine 1:03:44.1 + 04:58.4
39 44 Vili Crv 1999 Slovenia 1:03:48.6 + 05:02.9
40 45 Lassi Vuorinen 1998 Finland 1:03:51.5 + 05:05.8
41 85 Ryo Hirose 2000 Japan 1:03:58.3 + 05:12.6
42 63 Thibaut De Marre 1998 Belgium 1:04:16.6 + 05:30.9
43 26 Gustaf Berglund 1998 Sweden 1:04:32.0 + 05:46.3
44 32 Maurus Lozza 1998 Switzerland 1:04:38.2 + 05:52.5
45 21 Hyuga Otaki 1998 Japan 1:04:41.5 + 05:55.8
46 51 Avelino Näpflin 2000 Switzerland 1:04:41.8 + 05:56.1
47 64 Blaz Persa 1999 Slovenia 1:04:42.9 + 05:57.2
48 25 Mateusz Haratyk 1998 Poland 1:04:45.8 + 06:00.1
49 58 Tsimur Laskin 1999 Belarus 1:04:59.2 + 06:13.5
50 24 Josef Fässler 1998 Germany 1:05:12.8 + 06:27.1
51 65 Daniel Wallinger 1999 Austria 1:05:13.7 + 06:28.0
52 47 Leo Rantahalvari 1999 Finland 1:05:30.1 + 06:44.4
53 72 Martin Penchev 1998 Bulgaria 1:05:50.2 + 07:04.5
54 41 Reed Godfrey 1998 Canada 1:06:04.1 + 07:18.4
55 55 Martin Himma 1999 Estonia 1:06:26.1 + 07:40.4
56 49 Miro Karppanen 1998 Finland 1:06:37.3 + 07:51.6
57 67 Uladzislau Hrybau 1999 Belarus 1:06:40.2 + 07:54.5
58 62 Alexandr Vorobyov 1998 Kazakhstan 1:06:45.0 + 07:59.3
59 48 Yusei Tonozuka 2000 Japan 1:07:00.7 + 08:15.0
60 74 Karl Schulz 1998 USA 1:07:16.0 + 08:30.3
61 79 Yauheni Lamaka 1998 Belarus 1:07:24.0 + 08:38.3
62 53 Chunyu Zhang 1998 China 1:07:25.6 + 08:39.9
63 68 Christopher Kalev 1999 Estonia 1:07:26.1 + 08:40.4
64 69 Liam Burton 1998 Australia 1:07:55.8 + 09:10.1
65 73 Oleksandr Nikonovych 1999 Ukraine 1:08:17.7 + 09:32.0
66 70 Henri Roos 1998 Estonia 1:08:38.7 + 09:53.0
67 46 Jules Chappaz 1999 France 1:08:39.3 + 09:53.6
68 75 Seve De Campo 1998 Australia 1:08:54.3 + 10:08.6
69 71 Lukas Mrkonjic 1999 Austria 1:08:56.3 + 10:10.6
70 66 Simeon Ognyanov 1999 Bulgaria 1:08:56.7 + 10:11.0
71 84 Hamish Wolfe 1998 Great Britain 1:08:57.5 + 10:11.8
72 36 Cyril Fähndrich 1999 Switzerland 1:09:06.4 + 10:20.7
73 83 Illia Yermolaiev 2000 Ukraine 1:09:06.5 + 10:20.8
74 76 Azuolas Bajoravicius 1999 Lithuania 1:09:54.4 + 11:08.7
75 56 Jiri Manek 1998 Czech Republic 1:09:55.8 + 11:10.1
76 54 Koya Yumoto 2001 Japan 1:10:12.0 + 11:26.3
77 77 Jan Mikus 1998 Slovakia Lapped + Lapped
78 52 Mingliang Zhu 1998 China Lapped + Lapped
DNF 43 Nikita Gridin 2000 Kazakhstan
DNF 57 Nikolay Viyachev 1998 Bulgaria
DNF 60 Michal Skowron 1998 Poland
DNF 78 Risto Vaher 1998 Estonia
DNF 80 Valentin Dirtu-Lunic 2000 Romania
DNF 81 Aliaksandr Valynko 1998 Belarus
DNF 82 Vasile Rusu 1999 Romania

Info

What WJC 2018
Discipline Duathlon 10+10km
Host Ulrichen
Nation Switzerland
Date Thursday 1.Feb 2018
Calendar 2017/2018