Sign in Sign up

Grand Bornand

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 7-1 Jonas Baumann 1990 Switzerland 16:11.8 16:11.8
1 7-2 Gianluca Cologna 1990 Switzerland 16:11.8 16:11.8
2 3-1 Max Hauke 1992 Austria 16:12.3 + 00.5
2 3-2 Bernhard Tritscher 1988 Austria 16:12.3 + 00.5
3 6+2 Dusan Kozisek 1983 Czech Republic 16:12.6 + 00.8
3 6-1 Martin Jaks 1986 Czech Republic 16:12.6 + 00.8
4 12-1 Nikolay Pankratov 1982 Russia 16:12.7 + 00.9
4 12-2 Ilia Chernousov 1986 Russia 16:12.7 + 00.9
5 13-1 Giovanni Gullo 1983 Italy 16:12.7 + 00.9
5 13-1 Fabio Pasini 1980 Italy 13:12.7 + -3:00.9
6 4-1 Bastien Poirrer 1988 France 16:14.3 + 02.5
6 4-2 Paul Goalabre 1991 France 16:14.3 + 02.5
7 28-1 Alexander Os 1980 Norway 16:14.8 + 03.0
7 28-2 Lars Berger 1979 Norway 16:14.8 + 03.0
8 5-1 Yevgeniy Kochevoy 1984 Kazakhstan 16:16.2 + 04.4
8 5-2 Nikolay Chebotko 1982 Kazakhstan 16:16.2 + 04.4
9 15-1 Dominik Baldauf 1992 Austria 16:17.3 + 05.5
9 15-2 Johannes Dürr 1987 Austria 16:17.3 + 05.5
10 16-1 Thomas Wick 1991 Germany 16:27.9 + 16.1
10 16-2 Samson Schairer 1992 Germany 16:27.9 + 16.1
11 9-1 Kusti Kittilä 1981 Finland Semifinal + Semifinal
11 9-2 Iivo Niskanen 1992 Finland Semifinal + Semifinal
12 17-1 Lucas Bögl 1990 Germany Semifinal + Semifinal
12 17-2 Andreas Katz 1988 Germany Semifinal + Semifinal
13 19-1 Alan Martinelli 1985 Italy Semifinal + Semifinal
13 19-2 Thomas Moriggl 1981 Italy Semifinal + Semifinal
14 2-1 Cyril Miranda 1985 France Semifinal + Semifinal
14 2-2 Roddy Darragon 1983 France Semifinal + Semifinal
15 18-1 Gennadiy Matviyenko 1988 Kazakhstan Semifinal + Semifinal
15 18-2 Yevgeniy Velichko 1987 Kazakhstan Semifinal + Semifinal
16 10-1 Simon Andersson 1991 Sweden Semifinal + Semifinal
16 10-2 Gustav Eriksson 1991 Sweden Semifinal + Semifinal
17 14-1 Sun Qinghai 1988 China Semifinal + Semifinal
17 14-2 Xu Wenlong 1987 China Semifinal + Semifinal
18 11-1 Teemu Härkönen 1983 Finland Semifinal + Semifinal
18 11-2 Juho Mikkonen 1990 Finland Semifinal + Semifinal
19 23-1 Jiri Magal 1977 Czech Republic Semifinal + Semifinal
19 23-2 Pavel Churavy 1977 Czech Republic Semifinal + Semifinal
20 8-1 David Frisk 1987 Sweden Semifinal + Semifinal
20 8-2 Robin Norum 1988 Sweden Semifinal + Semifinal
21 26-1 Hu Zhou 1989 China Semifinal + Semifinal
21 26-2 Jingdong Li 1990 China Semifinal + Semifinal
22 25-1 Seyed Sattar Seyd 1987 Iran Semifinal + Semifinal
22 25-2 Yasin Shemshaki 1988 Iran Semifinal + Semifinal
23 24-1 Carlos Lannes 1979 Argentina Semifinal + Semifinal
23 24-2 Diego Ruiz 1977 Spain Semifinal + Semifinal
24 20-1 Daniel Stoyanov 1975 Bulgaria Semifinal + Semifinal
24 20-2 Veselin Tsinzov 1986 Bulgaria Semifinal + Semifinal
25 27-1 Yaghoob Kiashemshaki 1994 Iran Semifinal + Semifinal
25 27-2 Seyed Motjaba Mirhashemi 1966 Iran Semifinal + Semifinal
26 21-1 Emil Petkov - Bulgaria Semifinal + Semifinal
26 21-2 Veselin Zembarsky 1991 Bulgaria Semifinal + Semifinal
DSQ 1-1 Curdin Perl 1984 Switzerland Semifinal
DSQ 1-2 Dario Cologna 1986 Switzerland Semifinal
DNS 22-1 Alexander Os 1980 Norway
DNS 22-2 Jon Kristian Svaland 1979 Norway

Info

What Conseil International du Sport Militaire
Discipline Team Sprint F
Host Grand Bornand
Nation France
Date Tuesday 26.Mar 2013
Calendar 2012/2013