Sign in Sign up

Saariselkä

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time Time2
1 526 Maxim Vylegzhanin 1982 Russia 28:20.8 28:20
2 517 Stanislav Volzhentsev 1985 Russia 28:23.5 + 02
3 523 Alexey Poltoranin 1987 Kazakhstan 28:24.1 + 03
4 524 Alexander Bessmertnykh 1986 Russia 28:24.4 + 03
5 527 Alexander Legkov 1983 Russia 28:25.5 + 04
6 518 Andrey Larkov 1989 Russia 28:27.8 + 06
7 525 Evgeniy Belov 1990 Russia 28:47.9 + 27
8 520 Dmitriy Japarov 1986 Russia 28:53.0 + 32
9 509 Ermil Vokuev 1992 Russia 28:55.7 + 34
10 519 Andrey Melnichenko 1992 Russia 29:01.0 + 40
11 508 Sergei Dolidovich 1973 Belarus 29:07.1 + 46
12 516 Thomas Bing 1990 Germany 29:09.5 + 48
13 502 Artem Maltsev 1993 Russia 29:12.1 + 51
14 513 Ilia Semikov 1993 Russia 29:16.5 + 55
15 511 Florian Notz 1992 Germany 29:18.7 + 57
16 514 Sergey Malyshev 1994 Kazakhstan 29:23.7 + 01:02
17 512 Veselin Tsinzov 1986 Bulgaria 29:23.9 + 01:03
18 493 Sergey Cherepanov 1986 Kazakhstan 29:33.7 + 01:12
19 501 Raido Ränkel 1990 Estonia 29:34.6 + 01:13
20 481 Anton Gafarov 1987 Russia 29:37.9 + 01:17
21 506 Karel Tammjärv 1989 Estonia 29:42.7 + 01:21
22 510 Thomas Wick 1991 Germany 29:44.9 + 01:24
23 504 Aivar Rehemaa 1982 Estonia 29:45.6 + 01:24
24 449 Raul Shakirzianov 1989 Russia 29:45.7 + 01:24
25 498 Nobuhito Kashiwabara 1988 Japan 29:49.0 + 01:28
26 488 Alexandr Malyshev 1989 Kazakhstan 29:49.5 + 01:28
27 528 Sergey Ustiugov 1992 Russia 29:50.2 + 01:29
28 515 Michail Semenov 1986 Belarus 29:51.1 + 01:30
29 496 Algo Kärp 1985 Estonia 30:08.4 + 01:47
30 495 Mikhail Kuklin 1987 Belarus 30:13.0 + 01:52
31 494 Sergey Mikayelyan 1992 Armenia 30:14.4 + 01:53
32 478 Konstantin Bortsov 1995 Kazakhstan 30:16.2 + 01:55
33 486 Aliaksandr Voranau 1990 Belarus 30:18.7 + 01:57
34 499 Takanori Ebina 1991 Japan 30:19.9 + 01:59
35 464 Denis Volotka 1985 Kazakhstan 30:20.1 + 01:59
36 503 Andreas Veerpalu 1994 Estonia 30:23.0 + 02:02
37 500 Marius Danuser 1992 Switzerland 30:23.6 + 02:02
38 491 Kaarel Kasper Korge 1996 Estonia 30:23.9 + 02:03
39 505 Kaichi Naruse 1988 Japan 30:25.8 + 02:04
40 492 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine 30:26.5 + 02:05
41 490 Yerdos Akhmadiyev 1985 Kazakhstan 30:30.4 + 02:09
42 487 Indulis Bikse 1995 Latvia 30:40.9 + 02:20
43 489 Olzhas Klimin 1996 Kazakhstan 30:43.4 + 02:22
44 476 Aliaksandr Saladkou 1992 Belarus 31:01.3 + 02:40
45 497 Alvar Johannes Alev 1993 Estonia 31:02.9 + 02:42
46 465 Aleh Chychykau 1996 Belarus 31:25.2 + 03:04
47 472 Vasilii Naumov 1995 Belarus 31:52.4 + 03:31
48 483 Jun-Ho Hwang 1993 South Korea 31:54.2 + 03:33
49 475 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania 31:54.6 + 03:33
50 467 Dzmitry Yakimenka 1994 Belarus 32:03.7 + 03:42
51 470 Christian Tvedt Bugge 1990 Norway 32:18.4 + 03:57
52 479 Yordan Chuchuganov 1996 Bulgaria 32:19.2 + 03:58
53 474 Maximilian Bie 1995 Norway 32:21.1 + 04:00
54 480 Seong-Beom Park 1989 South Korea 32:24.2 + 04:03
55 469 Martin Nassar 1993 Estonia 32:30.0 + 04:09
56 462 Teemu Pöntinen 1994 Finland 32:34.9 + 04:14
57 459 Siarhei Budahouski 1996 Belarus 32:36.2 + 04:15
58 461 Simon Fredrik Gundersen 1993 Norway 32:36.9 + 04:16
59 458 Hamza Dursun 1994 Turkey 32:40.2 + 04:19
60 466 Artsiom Paliakou 1995 Belarus 32:41.3 + 04:20
61 463 Tsimur Jumaniyazau 1993 Belarus 32:53.2 + 04:32
62 485 Yong-Jin Cho 1996 South Korea 33:02.8 + 04:41
63 482 Eun-Ho Kim 1996 South Korea 33:07.4 + 04:46
64 471 Oleg Yoltukhovskyy 1987 Ukraine 33:07.7 + 04:46
65 477 Juho Friman 1993 Finland 33:16.0 + 04:55
66 473 Kristjan Koll 1995 Estonia 33:16.8 + 04:55
67 468 Ömer Ayçiçek 1995 Turkey 33:17.5 + 04:56
68 450 Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia 33:22.6 + 05:01
69 456 Cihan Talay 1996 Turkey 33:32.7 + 05:11
70 454 Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Finland 33:52.2 + 05:31
71 444 Tadevos Poghosyan 1993 Armenia 33:54.3 + 05:33
72 460 Mikita Maslouski 1996 Belarus 34:11.1 + 05:50
73 452 Jeri Koponen 1994 Finland 34:57.6 + 06:36
74 451 Ilkka Tuomisto 1984 Finland 35:28.3 + 07:07
75 445 Batjargal Urtnasan 1989 Mongolia 37:43.8 + 09:23
76 447 Ganbold Batmunkh 1991 Mongolia 41:32.2 + 13:11
DNS 446 Stanimir Belomazhev 1988 Bulgaria
DNS 448 Uladzislau Radchanka 1989 Belarus
DNS 453 Sergey Makalov 1996 Kazakhstan
DNS 455 Uladzislau Zhvikau 1996 Belarus
DNS 457 Yauhen Bazyleu 1996 Belarus
DNS 484 Daulet Rakhimbayev 1992 Kazakhstan
DNS 507 Yury Astapenka 1990 Belarus
DNS 521 Sergey Turyshev 1985 Russia
DNS 522 Jonas Dobler 1991 Germany

Info

What National Event
Discipline 10 km C
Host Saariselkä
Nation Finland
Date Friday 18.Nov 2016
Calendar 2016/2017