Sign in Sign up

Štrbské Pleso

Result Startlist

Pos # Name Born Nation Time
1 14 Andrey Larkov 1989 Russia
2 2 Anton Gafarov 1987 Russia
3 9 Raul Shakirzianov 1989 Russia
4 1 Maciej Starega 1990 Poland
5 16 Aurelius Herburger 1990 Austria
6 10 Lucas Chanavat 1994 France
7 3 Luis Stadlober 1991 Austria
8 5 Philip Bellingham 1991 Australia
9 7 Ravil Valiakhmetov 1989 Russia
10 8 Andrey Feller 1988 Russia
11 12 Roman Ragozin 1993 Kazakhstan
12 18 Loic Guigonnet 1992 France
13 6 Hiroyuki Miyazawa 1991 Japan
14 21 Daulet Rakhimbayev 1992 Kazakhstan
15 24 Max Olex 1989 Germany
16 4 Konrad Motor 1993 Poland
17 11 Yevgeniy Bondarenko 1991 Kazakhstan
18 23 Jørgen Grav 1992 Norway
19 26 Andrej Segec 1994 Slovakia
20 29 Oleksii Krasovskyi 1994 Ukraine
21 13 Ilia Semikov 1993 Russia
22 15 Ruslan Perekhoda 1987 Ukraine
23 19 Daniel Maka 1992 Czech Republic
24 27 Takatsugu Uda 1991 Japan
25 30 Callum Watson 1989 Australia
26 17 Jan Antolec 1990 Poland
27 20 Sun Qinghai 1988 China
28 22 Mateusz Ligocki 1991 Poland
29 25 Tomoki Sato 1993 Japan
30 28 Mark Starostin 1990 Kazakhstan
31 - Oleg Yoltukhovskyy 1987 Ukraine
32 - Kentaro Ishikawa 1994 Japan
33 - Philipp Spiess 1994 Switzerland
34 - Erik Urgela 1993 Slovakia
35 - Martin Kapso 1991 Slovakia
36 - Philipp Bachl 1989 Austria
37 - Petter Reistad 1994 Norway
38 - Rudolf Michalovsky 1992 Slovakia
39 - Gilberto Panisi 1994 Italy
40 - Johannes Pfab 1990 Germany
41 - Reto Hammer 1992 Switzerland
42 - Erik Lippestad Thorstensen 1994 Norway
43 - Arnaud Du Pasquier 1992 Switzerland
44 - Jackson Bursill 1993 Australia
45 - Kostyantyn Yaremenko 1994 Ukraine
46 - Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania
47 - Hamza Dursun 1994 Turkey
48 - Vegard Antonsen 1994 Norway
49 - David Brunn 1991 Slovakia
50 - Pavel Maruha 1990 Belarus
51 - Andreas Weishäupl 1992 Germany
52 - Milan Szabo 1990 Hungary
53 - Jincai Shang 1993 China
54 - Ivan Marchyshak 1996 Ukraine
55 - Emanuele Becchis 1993 Italy
56 - Mattis Jaama 1992 Estonia
57 - Dario Giovine 1992 Italy
58 - Mart Kevin Polluste 1994 Estonia
59 - Nikita Tkachenko 1992 Kazakhstan
60 - Tautvydas Strolia 1995 Lithuania
61 - Aku Nikander 1990 Finland
62 - Martin Nassar 1993 Estonia
63 - Dalong Zhao 1989 China
64 - Jun-Ho Hwang 1993 South Korea
65 - Petter Solberg 1994 Norway
66 - Bold Byambadorj 1991 Mongolia
67 - Tae-Bok Ha 1992 South Korea
68 - Eun-Ho Kim 1996 South Korea
69 - Jaunius Drusys 1995 Lithuania
70 - Savas Ates 1995 Turkey
71 - Kyle Bochanski 1991 USA
72 - Amarsanaa Baasansuren 1994 Mongolia
73 - Min-Uk Kim 1993 South Korea
74 - Ben Noren 1991 USA
75 - Pietro Mosconi 1993 Italy
76 - Andriy Marchenko 1994 Ukraine
77 - Gantulga Otgondavaa 1994 Mongolia
78 - Achbadrakh Batmunkh 1994 Mongolia
79 - Taylor Vignaroli 1993 USA
80 - Sam Wiswell 1994 USA
81 - Ho-Jin Lee 1995 South Korea
82 - Yong-Jin Cho 1996 South Korea
83 - Sindre Solvang 1993 USA
DNS - Nathaniel Hough 1992 USA

Info

What Universiade
Discipline Sprint F
Host Štrbské Pleso
Nation Slovakia
Date Sunday 25.Jan 2015
Calendar 2014/2015