Sign in Sign up

Rasnov

Results Startlist

# Start Name Born Nation Time
1 3-1 Florian Dagn 1999 Austria 57:31.8 57:31.8
1 3-2 Noa Ian Mraz 1996 Austria 57:31.8 57:31.8
1 3-3 Samuel Mraz 1998 Austria 57:31.8 57:31.8
1 3-4 Bernhard Flaschberger 1996 Austria 57:31.8 57:31.8
2 5-1 Martin Hahn 1997 Germany 58:58.1 + 01:26.3
2 5-2 Tim Kopp 1999 Germany 58:58.1 + 01:26.3
2 5-3 Terence Weber 1996 Germany 58:58.1 + 01:26.3
2 5-4 Vinzenz Geiger 1997 Germany 58:58.1 + 01:26.3
3 6-1 Wille Karhumaa 2000 Finland 1:00:16.3 + 02:44.5
3 6-2 Atte Korhonen 1997 Finland 1:00:16.3 + 02:44.5
3 6-3 Mikko Hulkko 1998 Finland 1:00:16.3 + 02:44.5
3 6-4 Eero Hirvonen 1996 Finland 1:00:16.3 + 02:44.5
4 2-1 Ondrej Pazout 1998 Czech Republic 1:00:47.3 + 03:15.5
4 2-2 Lukas Danek 1997 Czech Republic 1:00:47.3 + 03:15.5
4 2-3 Tomas Portyk 1996 Czech Republic 1:00:47.3 + 03:15.5
4 2-4 David Zemek 1999 Czech Republic 1:00:47.3 + 03:15.5
5 7-1 Lars Ivar Skårset 1998 Norway 1:01:30.4 + 03:58.6
5 7-2 Petter Løset Skodjerite 1999 Norway 1:01:30.4 + 03:58.6
5 7-3 Leif Torbjørn Næsvold 1998 Norway 1:01:30.4 + 03:58.6
5 7-4 Einar Lurås Oftebro 1998 Norway 1:01:30.4 + 03:58.6
6 9-1 Jasper Good 1996 USA 1:03:05.3 + 05:33.5
6 9-2 Jared Shumate 1999 USA 1:03:05.3 + 05:33.5
6 9-3 Stephen Schumann 2000 USA 1:03:05.3 + 05:33.5
6 9-4 Ben Loomis 1998 USA 1:03:05.3 + 05:33.5
7 1-1 Hisaki Nagamine 1997 Japan 1:03:06.8 + 05:35.0
7 1-2 Yuto Nakamura 1997 Japan 1:03:06.8 + 05:35.0
7 1-3 Hidefumi Denda 1997 Japan 1:03:06.8 + 05:35.0
7 1-4 Ryota Yamamoto 1997 Japan 1:03:06.8 + 05:35.0
8 8-1 Tigran Surmalian 1997 Russia 1:04:39.5 + 07:07.7
8 8-2 Ivan Sharutin 1997 Russia 1:04:39.5 + 07:07.7
8 8-3 Vitalii Ivanov 1998 Russia 1:04:39.5 + 07:07.7
8 8-4 Alexandr Ovsyannikov 1996 Russia 1:04:39.5 + 07:07.7
9 11-1 Luca Gianmoena 1997 Italy 1:05:46.3 + 08:14.5
9 11-2 Aaron Kostner 1999 Italy 1:05:46.3 + 08:14.5
9 11-3 Mirco Sieff 1998 Italy 1:05:46.3 + 08:14.5
9 11-4 Martin Taschler 1997 Italy 1:05:46.3 + 08:14.5
10 10-1 Andreas Ilves 2000 Estonia 1:06:20.9 + 08:49.1
10 10-2 Klaus Mark Kolpakov 1999 Estonia 1:06:20.9 + 08:49.1
10 10-3 Ivo-Niklas Hermanson 2000 Estonia 1:06:20.9 + 08:49.1
10 10-4 Kristjan Ilves 1996 Estonia 1:06:20.9 + 08:49.1
11 4-1 Vid Vrhovnik 1999 Slovenia 1:06:47.2 + 09:15.4
11 4-2 Matevz Malovrh 1999 Slovenia 1:06:47.2 + 09:15.4
11 4-3 Leon Sarc 1996 Slovenia 1:06:47.2 + 09:15.4
11 4-4 Jaka Matko 1998 Slovenia 1:06:47.2 + 09:15.4

Info

What WJC 2016
Discipline Team HS100/4x5Km
Host Rasnov
Nation Romania
Date Friday 26.Feb, 2016
Calendar 2015/2016