Sign in Sign up

Falun

Results Startlist

# Start CC-pos Name Born Nation Time
1 81 Tomaz Druml 1988 Austria 25:34.0 25:34.0
2 214 Wolfgang Boesl 1989 Germany 26:07.4 + 33.4
3 186 Nicolas Martin 1989 France 26:32.0 + 58.0
4 158 Philipp Blaurock 1991 Germany 26:40.8 + 01:06.8
5 265 Alexander Brandner 1992 Austria 26:42.0 + 01:08.0
6 1112 Matthias Hochegger 1993 Austria 26:43.0 + 01:09.0
7 284 Geoffrey Lafarge 1989 France 26:44.2 + 01:10.2
8 303 Harald Lemmerer 1991 Austria 26:48.1 + 01:14.1
9 199 Wilfried Cailleua 1989 France 26:53.5 + 01:19.5
10 1711 Johannes Wasel 1991 Germany 26:53.8 + 01:19.8
11 419 Adam Cieslar 1992 Poland 27:06.1 + 01:32.1
12 2410 David Pommer 1993 Austria 27:22.1 + 01:48.1
13 1317 Espen Bjørnstad 1993 Norway 27:22.1 + 01:48.1
14 425 Lukas Greiderer 1993 Austria 27:27.6 + 01:53.6
15 337 Brett Denney 1990 USA 27:27.7 + 01:53.7
16 1416 Samuel Guy 1990 France 27:31.8 + 01:57.8
17 821 Tobias Simon 1992 Germany 27:32.5 + 01:58.5
18 1022 Tobias Kammerlander 1986 Austria 27:41.6 + 02:07.6
19 2913 Pawel Slowiok 1992 Poland 27:42.0 + 02:08.0
20 137 Jarl Magnus Riiber 1997 Norway 27:45.2 + 02:11.2
21 482 Bernhard Flaschberger 1996 Austria 27:47.3 + 02:13.3
22 1226 Szczepan Kupczak 1992 Poland 27:57.9 + 02:23.9
23 2718 Simen Tiller 1995 Norway 28:12.2 + 02:38.2
24 1527 Arttu Maekiaho 1997 Finland 28:17.2 + 02:43.2
25 2124 Aguri Shimizu 1992 Japan 28:23.9 + 02:49.9
26 4015 Matti Herola 1993 Finland 28:27.3 + 02:53.3
27 2430 Theo Hannon 1993 France 28:45.9 + 03:11.9
28 2232 Gudmund Storlien 1990 Norway 28:49.3 + 03:15.3
29 4120 Borut Mavc 1994 Slovenia 28:52.2 + 03:18.2
30 3229 Joze Kamenik 1991 Slovenia 29:03.1 + 03:29.1
31 3823 Paul Hanf 1995 Germany 29:05.5 + 03:31.5
32 2335 Andrzej Gasienica 1993 Poland 29:09.4 + 03:35.4
33 2038 Ales Vodsedalek 1985 Czech Republic 29:12.9 + 03:38.9
34 745 Ville Heikkinen 1995 Finland 29:23.1 + 03:49.1
35 3731 Wesley Savill 1989 Canada 29:23.8 + 03:49.8
36 647 Niyaz Nabeev 1989 Russia 29:32.7 + 03:58.7
37 3936 Samir Mastiev 1993 Russia 29:49.8 + 04:15.8
38 4533 Damir Khinsertdinov 1987 Russia 29:50.3 + 04:16.3
39 3639 Leevi Mutru 1995 Finland 30:04.7 + 04:30.7
40 4341 Martin Zeman 1993 Czech Republic 30:17.1 + 04:43.1
41 5028 Petr Kutal 1988 Czech Republic 30:22.6 + 04:48.6
42 3146 Johannes Firn 1990 Germany 30:40.1 + 05:06.1
43 5134 Alexey Seregin 1991 Russia 30:40.7 + 05:06.7
44 3543 Ben Berend 1995 USA 30:45.2 + 05:11.2
45 4442 Matej Drinovec 1991 Slovenia 30:49.4 + 05:15.4
46 4940 Matic Plaznik 1990 Slovenia 31:01.1 + 05:27.1
47 4644 Lukas Rypl 1991 Czech Republic 31:36.4 + 06:02.4
48 3448 Aleck Gantick 1994 USA 31:38.4 + 06:04.4
DNF 3 Harald Johnas Riiber 1995 Norway
DNF 42 Stephan Baetz 1993 Germany
DNF 47 Adam Loomis 1992 USA

Info

What Continental Cup
Discipline Gundersen HS134/10Km
Host Falun
Nation Sweden
Date Sunday 9.Mar, 2014
Calendar 2013/2014