Login

Beitostølen

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 38 Uliana Denisova 1983 Russia 22:11.3 22:11.3 0+1 1
2 66 Evgeniya Sedova 1986 Russia + 22.1 22:33.4 1+0 1
3 35 Selina Gasparin 1984 Switzerland + 22.9 22:34.2 0+0 0
4 37 Ekaterina Glazyrina 1987 Russia + 25.9 22:37.2 1+1 2
5 15 Tiril Eckhoff 1990 Norway + 46.5 22:57.8 0+1 1
6 9 Ji-Hee Mun 1988 South Korea + 54.2 23:05.5 0+1 1
7 36 Gabriela Koukalova 1989 Czech Republic + 59.8 23:11.1 0+0 0
8 23 Iryna Nafranovich 1984 Belarus + 01:04.1 23:15.4 1+0 1
9 50 Madara Liduma 1982 Latvia + 01:07.6 23:18.9 0+2 2
10 46 Solveig Rogstad 1982 Norway + 01:10.5 23:21.8 2+0 2
11 12 Natalia Sorokina 1982 Russia + 01:20.4 23:31.7 1+2 3
12 13 Anna Kunaeva 1985 Russia + 01:23.3 23:34.6 0+2 2
13 20 Eveli Saue 1984 Estonia + 01:27.1 23:38.4 0+1 1
14 63 Nastassia Kalina 1989 Belarus + 01:40.6 23:51.9 1+2 3
15 74 Birgitte Røksund 1985 Norway + 01:48.0 23:59.3 0+0 0
16 6 Luminita Piscoran 1988 Romania + 01:54.6 24:05.9 1+1 2
17 11 Iryna Varvynets 1992 Ukraine + 01:58.6 24:09.9 3+0 3
18 34 Iris Schwabl 1987 Austria + 01:59.3 24:10.6 0+0 0
19 71 Ane Sandaker Kvittingen 1989 Norway + 02:09.1 24:20.4 2+0 2
20 64 Vilde Ravnsborg Gurigard 1987 Norway + 02:09.2 24:20.5 0+1 1
21 32 Olga Poltoranina 1987 Kazakhstan + 02:09.9 24:21.2 1+1 2
22 44 Sarianna Repo 1988 Finland + 02:10.0 24:21.3 0+1 1
23 22 Marion Rønning Huber 1991 Norway + 02:10.5 24:21.8 1+1 2
24 3 Diana Rasimoviciute-Brice 1984 Lithuania + 02:11.6 24:22.9 1+3 4
25 77 Bente Landheim 1990 Norway + 02:12.3 24:23.6 1+2 3
26 26 Nadzeya Pisareva 1988 Belarus + 02:17.9 24:29.2 2+1 3
27 53 Kim Adolfsson 1988 Sweden + 02:18.9 24:30.2 0+1 1
28 10 Kadri Lehtla 1985 Estonia + 02:19.5 24:30.8 2+1 3
29 43 Olga Nazarova 1977 Belarus + 02:20.0 24:31.3 1+2 3
30 73 Gerda Krumina 1984 Latvia + 02:24.5 24:35.8 1+1 2
31 25 Sirli Hanni 1985 Estonia + 02:26.7 24:38.0 0+0 0
32 41 Thekla Brun-Lie 1992 Norway + 02:27.0 24:38.3 1+1 2
33 33 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 02:29.0 24:40.3 1+0 1
34 5 Romana Schrempf 1986 Austria + 02:30.2 24:41.5 2+2 4
35 8 Anna-Karin Strömstedt 1981 Sweden + 02:30.4 24:41.7 2+3 5
36 7 Amanda Lightfoot 1987 United Kingdom + 02:35.2 24:46.5 1+0 1
37 31 Elin Mattsson 1986 Sweden + 02:36.6 24:47.9 1+2 3
38 16 Kjersti Isaksen 1986 Norway + 02:37.3 24:48.6 1+0 1
39 58 Iryna Kryuko 1991 Belarus + 02:48.0 24:59.3 3+0 3
40 17 Nastassia Kinnunen 1985 Belarus + 02:48.2 24:59.5 2+3 5
41 39 Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + 02:54.6 25:05.9 0+0 0
41 70 Ingela Andersson 1991 Sweden + 02:54.6 25:05.9 0+2 2
43 54 Kristel Viigipuu 1990 Estonia + 03:03.9 25:15.2 0+2 2
44 30 Aliona Sabaliauskiene 1989 Lithuania + 03:07.8 25:19.1 0+2 2
45 62 Ramona Dueringer 1989 Austria + 03:10.6 25:21.9 1+2 3
46 42 Chardine Sloof 1992 Netherlands + 03:11.1 25:22.4 1+3 4
47 48 Lea Johanidesova 1989 Czech Republic + 03:13.4 25:24.7 0+1 1
48 60 Seora Kim 1993 South Korea + 03:22.1 25:33.4 0+2 2
49 18 Annukka Siltakorpi 1983 Finland + 03:23.6 25:34.9 2+1 3
50 56 Ane Skrove Nossum 1990 Norway + 03:28.2 25:39.5 1+2 3
51 55 Laura Toivanen 1988 Finland + 03:31.4 25:42.7 0+3 3
52 78 Kerstin Muschet 1988 Austria + 03:33.4 25:44.7 1+4 5
53 49 Xue Dong 1986 China + 03:35.5 25:46.8 0+2 2
54 52 Anne Mørkve 1986 Norway + 03:37.1 25:48.4 0+2 2
55 47 Elise Ringen 1989 Norway + 03:40.3 25:51.6 1+2 3
56 57 Adele Walker 1976 United Kingdom + 03:42.0 25:53.3 3+0 3
57 68 Maija Holopainen 1978 Finland + 03:45.9 25:57.2 0+0 0
58 2 Kateryna Tseselska 1989 Ukraine + 04:02.3 26:13.6 3+4 7
59 24 In-Hee Jo 1989 South Korea + 04:08.4 26:19.7 0+2 2
60 67 Darya Nesterchik 1991 Belarus + 04:19.3 26:30.6 1+1 2
61 27 Zanna Juskane 1989 Latvia + 04:26.9 26:38.2 3+1 4
62 69 Natalija Kocergina 1985 Lithuania + 05:12.4 27:23.7 2+2 4
63 28 Olwen Thorn 1984 United Kingdom + 05:19.8 27:31.1 2+2 4
64 45 Yue Wang 1991 China + 05:19.9 27:31.2 2+3 5
65 61 Marija Kaznacenko 1993 Lithuania + 05:20.2 27:31.5 1+5 6
66 19 Alexandra Camenscic 1988 Moldova + 05:23.7 27:35.0 3+1 4
67 65 Anastasiya Merkushyna 1995 Ukraine + 05:27.0 27:38.3 2+4 6
68 21 Fay Potton 1976 United Kingdom + 05:29.7 27:41.0 2+2 4
69 1 Anete Brice 1991 Latvia + 05:36.0 27:47.3 2+3 5
70 29 Nerys Jones 1984 United Kingdom + 05:49.4 28:00.7 3+2 5
71 76 Kyungnam Kim 1993 South Korea + 06:13.2 28:24.5 3+1 4
72 72 Elisabeth Juudas 1988 Estonia + 06:53.4 29:04.7 3+4 7
73 40 Iulia Poleshchykova 1990 Ukraine + 06:54.8 29:06.1 3+2 5
74 75 Roxy Masters 1989 United Kingdom + 07:47.9 29:59.2 2+1 3
75 59 Olga Poleshchykova 1990 Ukraine + 08:09.0 30:20.3 3+3 6
76 51 Jamielee McCreadie 1987 United Kingdom + 08:34.6 30:45.9 4+4 8
77 14 Mirlene Picin 1980 Brazil + 08:50.0 31:01.3 2+2 4
78 4 Rosana Kiroska 1991 Macedonia + 11:02.2 33:13.5 4+5 9

Info

What IBU Cup
Discipline 7.5 km Sprint
Host Beitostølen
Nation Norway
Date Saturday 27.Nov 2010
Calendar 2010/2011