Login

Antholz-Anterselva

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1 Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 31:24.4 31:24.4 0+0+1+1 2
2 3 Sturla Holm Lægreid 1997 Norway + 40.2 32:04.6 0+0+0+0 0
3 2 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 01:02.1 32:26.5 1+1+0+0 2
4 4 Roman Rees 1993 Germany + 01:34.3 32:58.7 1+0+0+0 1
5 15 Johannes Dale 1997 Norway + 02:00.8 33:25.2 0+0+0+1 1
6 5 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway + 02:17.8 33:42.2 1+1+2+0 4
7 11 Niklas Hartweg 2000 Switzerland + 02:21.8 33:46.2 0+0+0+1 1
8 16 Sebastian Stalder 1998 Switzerland + 02:22.8 33:47.2 0+0+1+0 1
9 8 Simon Eder 1983 Austria + 02:26.5 33:50.9 0+1+0+0 1
10 12 Benedikt Doll 1990 Germany + 02:33.0 33:57.4 0+0+1+2 3
11 14 Tarjei Bø 1988 Norway + 02:33.8 33:58.2 0+0+3+0 3
12 7 Tommaso Giacomel 2000 Italy + 02:37.3 34:01.7 1+1+0+2 4
13 20 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 02:45.4 34:09.8 2+1+0+1 4
14 6 Emilien Jacquelin 1995 France + 02:57.3 34:21.7 2+0+1+2 5
15 29 Jakov Fak 1987 Slovenia + 02:58.8 34:23.2 0+0+0+1 1
16 9 Justus Strelow 1996 Germany + 03:06.1 34:30.5 0+0+1+1 2
17 18 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:10.7 34:35.1 0+1+0+2 3
18 30 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 03:13.2 34:37.6 1+0+1+1 3
19 26 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 03:15.4 34:39.8 0+1+0+1 2
20 33 David Zobel 1996 Germany + 03:15.5 34:39.9 1+0+0+0 1
21 21 Andrejs Rastorgujevs 1988 Latvia + 03:38.6 35:03.0 0+0+2+1 3
22 17 Christian Gow 1993 Canada + 03:41.5 35:05.9 2+1+0+1 4
23 10 Fabien Claude 1994 France + 03:43.7 35:08.1 3+0+0+3 6
24 31 Artem Pryma 1987 Ukraine + 03:47.0 35:11.4 0+1+0+0 1
25 54 Johannes Kühn 1991 Germany + 03:52.7 35:17.1 0+1+1+1 3
26 25 Jesper Nelin 1992 Sweden + 04:01.3 35:25.7 0+3+0+1 4
27 36 Dominic Unterweger 1999 Austria + 04:03.5 35:27.9 0+0+1+1 2
28 13 Adam Runnalls 1998 Canada + 04:04.0 35:28.4 1+2+1+0 4
29 48 Didier Bionaz 2000 Italy + 04:04.0 35:28.4 0+0+1+2 3
30 40 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 04:05.9 35:30.3 0+0+0+1 1
31 35 Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 04:08.3 35:32.7 1+0+0+1 2
32 38 Miha Dovzan 1994 Slovenia + 04:12.6 35:37.0 0+0+1+1 2
33 37 Campbell Wright 2002 New Zealand + 04:17.0 35:41.4 0+0+2+2 4
34 39 Philipp Nawrath 1993 Germany + 04:19.7 35:44.1 0+0+2+2 4
35 43 Oscar Lombardot 2000 France + 04:20.9 35:45.3 1+1+1+0 3
36 23 Tero Seppälä 1996 Finland + 04:21.3 35:45.7 1+1+2+2 6
37 28 Paul Schommer 1992 USA + 04:22.9 35:47.3 0+1+0+2 3
38 27 Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 04:29.5 35:53.9 0+0+1+0 1
39 41 Anton Dudchenko 1996 Ukraine + 04:30.7 35:55.1 0+2+1+0 3
40 24 Florent Claude 1991 Belgium + 04:35.7 36:00.1 1+1+0+2 4
41 34 Alex Cisar 2000 Slovenia + 04:44.8 36:09.2 1+0+1+1 3
42 46 Filip Fjeld Andersen 1999 Norway + 04:52.9 36:17.3 0+1+1+3 5
43 57 Rene Zahkna 1994 Estonia + 04:55.9 36:20.3 0+1+1+1 3
44 42 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 05:01.7 36:26.1 2+1+0+1 4
45 32 Tuomas Harjula 1998 Finland + 05:09.2 36:33.6 0+0+1+1 2
46 51 Adam Vaclavik 1994 Czech Republic + 05:31.2 36:55.6 1+1+3+1 6
47 19 Antonin Guigonnat 1991 France + 05:36.4 37:00.8 3+2+1+2 8
48 49 Heikki Laitinen 1994 Finland + 05:40.5 37:04.9 0+1+0+3 4
49 45 David Komatz 1991 Austria + 05:52.5 37:16.9 1+1+1+1 4
50 22 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 05:56.2 37:20.6 1+3+2+1 7
51 52 Elia Zeni 2001 Italy + 06:05.9 37:30.3 0+0+2+2 4
52 56 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 07:19.9 38:44.3 0+1+0+2 3
DNS 44 Denys Nasyko 1995 Ukraine
DNS 53 Dmitrii Shamaev 1995 Romania
DNS 58 Maxime Germain 2001 USA
DNF 47 Edgars Mise 1998 Latvia Lapped 1+0+2+1 4
DNF 50 Jaakko Ranta 1997 Finland Lapped 2+2+0+2 6
DNF 55 Blagoy Todev 2001 Bulgaria Lapped 1+1+1+0 3
DNF 59 Emil Nykvist 1997 Sweden Lapped 2+0+0+2 4
DNF 60 Vaclav Cervenka 1999 USA Lapped 1+3+-+- 4

Info

What World Cup
Discipline 12.5 km Pursuit
Host Antholz-Anterselva
Nation Italy
Date Saturday 21.Jan 2023
Calendar 2022/2023