Login

Idre

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 68 Aleksander Fjeld Andersen 1997 Norway 24:16.9 24:16.9 0+0 0
2 38 Lucas Fratzscher 1994 Germany + 04.6 24:21.5 0+0 0
3 24 Vasilii Tomshin 1997 Russia + 15.7 24:32.6 0+0 0
4 26 Johannes Kühn 1991 Germany + 36.4 24:53.3 0+2 2
5 60 David Zobel 1996 Germany + 36.6 24:53.5 0+1 1
6 50 Ilnaz Mukhamedzianov 1997 Russia + 38.4 24:55.3 0+1 1
7 33 Victor Brandt 1999 Sweden + 50.9 25:07.8 0+1 1
8 6 Alex Cisar 2000 Slovenia + 53.0 25:09.9 0+0 0
9 1 Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 53.3 25:10.2 0+1 1
10 19 Adam Runnalls 1998 Canada + 56.1 25:13.0 0+1 1
11 77 Håvard Bogetveit 1992 Norway + 01:00.1 25:17.0 2+0 2
12 40 Daniele Cappellari 1997 Italy + 01:03.5 25:20.4 0+0 0
13 55 Erlend Bjøntegaard 1990 Norway + 01:09.3 25:26.2 2+1 3
14 13 Dmitrii Shamaev 1995 Romania + 01:10.7 25:27.6 0+0 0
15 34 Lucas Pitzer 1998 Austria + 01:16.9 25:33.8 0+1 1
16 28 Ilya Auseyenka 1998 Belarus + 01:19.0 25:35.9 0+0 0
17 61 Mikita Labastau 1997 Belarus + 01:19.3 25:36.2 0+0 0
18 4 Eric Perrot 2001 France + 01:25.8 25:42.7 1+1 2
19 14 Vebjørn Sørum 1998 Norway + 01:30.6 25:47.5 2+1 3
20 82 Kirill Streltsov 1996 Russia + 01:32.8 25:49.7 1+1 2
21 112 Sverre Dahlen Aspenes 1997 Norway + 01:37.0 25:53.9 2+1 3
22 17 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 01:37.7 25:54.6 0+2 2
23 106 Remi Broutier 2000 France + 01:40.6 25:57.5 0+1 1
24 29 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 01:41.3 25:58.2 1+1 2
25 12 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 01:41.8 25:58.7 0+1 1
26 10 Maksim Fomin 2000 Lithuania + 01:43.6 26:00.5 0+0 0
27 73 Anton Babikov 1991 Russia + 01:48.2 26:05.1 0+2 2
28 36 Johannes Werner Donhauser 1994 Germany + 01:48.5 26:05.4 1+2 3
29 7 Patrick Braunhofer 1998 Italy + 01:49.2 26:06.1 1+0 1
30 91 George Marian Coltea 2000 Romania + 01:50.4 26:07.3 0+1 1
31 100 Dominic Unterweger 1999 Austria + 01:57.5 26:14.4 1+0 1
32 31 Hugo Rivail 1997 France + 01:58.2 26:15.1 1+0 1
33 62 Ambroise Meunier 1999 France + 02:00.6 26:17.5 1+0 1
34 57 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 02:01.4 26:18.3 0+1 1
35 42 Jaakko Ranta 1997 Finland + 02:01.5 26:18.4 0+2 2
36 63 Dumitru Cornel Puchianu 1989 Romania + 02:04.1 26:21.0 1+1 2
37 122 Danilo Riethmueller 1999 Germany + 02:05.0 26:21.9 1+0 1
38 115 Patrik Kuuttinen 2000 Finland + 02:06.2 26:23.1 0+0 0
39 71 Aidan Millar 1995 Canada + 02:09.9 26:26.8 0+1 1
40 5 Joni Mustonen 1994 Finland + 02:10.4 26:27.3 2+2 4
41 15 Vitaliy Trush 1996 Ukraine + 02:10.7 26:27.6 0+1 1
42 53 Endre Strømsheim 1997 Norway + 02:10.9 26:27.8 1+3 4
42 66 Simon Hallstroem 1991 Sweden + 02:10.9 26:27.8 1+2 3
44 102 Vincent Bonacci 2000 USA + 02:11.3 26:28.2 0+0 0
45 20 Emilien Claude 1999 France + 02:17.2 26:34.1 2+2 4
46 133 Anton Shydlouski 2000 Belarus + 02:18.8 26:35.7 1+1 2
47 59 David Zingerle 2000 Italy + 02:19.5 26:36.4 0+1 1
48 92 Guoqiang Ma 2002 China + 02:20.5 26:37.4 0+0 0
49 95 Anton Ivarsson 2001 Sweden + 02:21.7 26:38.6 0+1 1
50 75 Chunyu Zhang 1998 China + 02:24.6 26:41.5 1+1 2
51 119 Oscar Lombardot 2000 France + 02:25.9 26:42.8 1+1 2
52 67 Andrei Usov 1994 Moldova + 02:26.6 26:43.5 2+0 2
53 9 Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 02:32.4 26:49.3 1+2 3
54 49 Jonas Marecek 2001 Czech Republic + 02:33.2 26:50.1 0+3 3
55 103 Ivan Tulatsin 2001 Belarus + 02:34.8 26:51.7 2+2 4
56 46 Patrick Jakob 1996 Austria + 02:39.6 26:56.5 1+2 3
57 118 Matthew Strum 1995 Canada + 02:40.9 26:57.8 1+1 2
58 23 Emil Nykvist 1997 Sweden + 02:41.1 26:58.0 1+1 2
59 69 Henning Sjökvist 1998 Sweden + 02:46.2 27:03.1 0+2 2
60 70 Stepan Kinash 2002 Ukraine + 02:47.3 27:04.2 1+0 1
61 132 Martin Jäger 1987 Switzerland + 02:47.9 27:04.8 2+2 4
62 48 Renars Birkentals 2001 Latvia + 02:51.1 27:08.0 0+2 2
63 39 Rudis Balodis 1999 Latvia + 02:51.6 27:08.5 0+1 1
64 137 Jakub Kocian 2000 Czech Republic + 02:52.5 27:09.4 0+0 0
65 27 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan + 02:57.1 27:14.0 0+3 3
65 30 Serhiy Telen 1998 Ukraine + 02:57.1 27:14.0 0+1 1
67 64 Laurin Fravi 1999 Switzerland + 02:58.8 27:15.7 1+3 4
68 138 Michele Molinari 2000 Italy + 03:00.3 27:17.2 1+1 2
69 85 Tomas Mikyska 2000 Czech Republic + 03:01.8 27:18.7 4+0 4
70 11 Dujin Choi 1995 South Korea + 03:05.0 27:21.9 2+1 3
70 35 Raido Ränkel 1990 Estonia + 03:05.0 27:21.9 2+2 4
72 21 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 03:05.5 27:22.4 2+1 3
73 25 Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 03:05.7 27:22.6 2+1 3
74 3 Thomas Postl 1999 Austria + 03:07.3 27:24.2 2+2 4
75 43 Andrii Orlyk 1998 Ukraine + 03:09.6 27:26.5 1+3 4
76 113 Roman Borovyk 2001 Ukraine + 03:16.5 27:33.4 1+1 2
77 93 Iacopo Leonesio 2000 Italy + 03:16.7 27:33.6 0+1 1
78 129 Patryk Bryn 1998 Poland + 03:21.0 27:37.9 0+0 0
79 47 Wojciech Skorusa 1999 Poland + 03:22.4 27:39.3 1+3 4
80 65 Yonggyu Kim 1993 South Korea + 03:22.6 27:39.5 2+1 3
81 32 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 03:24.3 27:41.2 1+1 2
82 128 Luke Brown 1995 USA + 03:27.1 27:44.0 2+2 4
83 56 Jokubas Mackine 2000 Lithuania + 03:27.3 27:44.2 2+1 3
84 22 Maksim Makarov 1995 Moldova + 03:28.8 27:45.7 2+3 5
85 54 Simon Bartko 1996 Slovakia + 03:30.8 27:47.7 3+2 5
86 99 Otto-Eemil Karvinen 1999 Finland + 03:33.4 27:50.3 2+0 2
87 96 Ruslan Bryhadyr 1997 Ukraine + 03:38.4 27:55.3 1+1 2
88 76 Zachary Connelly 2001 Canada + 03:40.4 27:57.3 2+2 4
89 101 Gion Stalder 1999 Switzerland + 03:46.8 28:03.7 2+1 3
90 44 Max Durtschi 1991 USA + 03:54.0 28:10.9 3+2 5
91 41 Cedric Christille 1999 Italy + 04:02.4 28:19.3 1+3 4
92 58 Bekentay Turlubekov 1998 Kazakhstan + 04:13.4 28:30.3 1+3 4
93 130 Nikita Porshnev 1996 Russia + 04:13.8 28:30.7 1+2 3
94 37 Vinny Fountain 1991 Great Britain + 04:14.0 28:30.9 2+2 4
95 72 Jin Nakajima 1999 Japan + 04:15.5 28:32.4 2+2 4
96 94 Stepan Terentjev 1996 Lithuania + 04:19.3 28:36.2 3+1 4
97 16 Enkhsaikhan Enkhbat 2002 Mongolia + 04:20.7 28:37.6 3+1 4
98 126 Hunor Gego 1996 Romania + 04:22.4 28:39.3 1+2 3
99 90 Joachim Weel Rosbo 1997 Denmark + 04:25.7 28:42.6 1+0 1
100 18 Shohei Kodama 1981 Japan + 04:26.3 28:43.2 4+2 6
101 123 Mart Vsivtsev 1999 Estonia + 04:31.3 28:48.2 1+0 1
102 80 Marek Mackels 1999 Belgium + 04:33.0 28:49.9 1+3 4
103 8 Apostolos Angelis 1993 Greece + 04:34.9 28:51.8 1+2 3
104 88 Suyoung Lee 1989 South Korea + 04:40.4 28:57.3 2+2 4
105 136 Sebastian Trixl 1997 Austria + 04:41.2 28:58.1 4+2 6
106 127 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania + 04:50.1 29:07.0 2+2 4
107 86 Adiyajargal Tseren-Ochir 2000 Mongolia + 04:58.0 29:14.9 3+0 3
108 114 Hang Li 1999 China + 05:02.0 29:18.9 2+3 5
109 78 Kazuki Baisho 1995 Japan + 05:04.3 29:21.2 3+3 6
110 45 Marten Aolaid 1999 Estonia + 05:17.1 29:34.0 3+3 6
111 105 Vladimir Yeryomin 2001 Kazakhstan + 05:19.9 29:36.8 2+2 4
112 97 Juri Uha 1997 Estonia + 05:24.5 29:41.4 3+1 4
113 108 David Panyik 1995 Hungary + 05:25.8 29:42.7 1+2 3
114 52 Matic Repnik 2001 Slovenia + 05:33.9 29:50.8 3+2 5
115 83 Marcus Webb 1995 Great Britain + 05:35.4 29:52.3 0+2 2
116 134 Masaharu Yamamoto 2000 Japan + 05:42.5 29:59.4 3+1 4
117 109 Aleksa Vukovic 2002 Bosnia&Herzegovina + 05:46.7 30:03.6 2+0 2
118 51 Nikolaos Tsourekas 1999 Greece + 05:53.9 30:10.8 1+4 5
119 135 Gantulga Otgondavaa 1994 Mongolia + 06:02.2 30:19.1 1+2 3
120 111 Matheus De Santana Vasconcellos 2000 Brazil + 06:14.3 30:31.2 0+1 1
121 116 Erik Larsson 2002 Sweden + 06:17.2 30:34.1 2+5 7
122 79 Alexander Vanias 1990 Greece + 06:20.1 30:37.0 0+4 4
123 125 Adam Büki 1995 Hungary + 06:44.9 31:01.8 1+4 5
124 87 Halil Ibrahim Yilmaz 1997 Turkey + 06:52.3 31:09.2 2+1 3
125 124 Wei Ma 1999 China + 07:09.0 31:25.9 3+4 7
126 131 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina + 07:21.4 31:38.3 1+3 4
127 98 Zana Oztunc 1997 Turkey + 07:27.4 31:44.3 3+1 4
128 84 Jens Hulgaard 1989 Denmark + 07:45.2 32:02.1 3+3 6
129 104 Boris Stanish 2005 Australia + 08:04.2 32:21.1 4+3 7
130 117 Abdurahim Duman 2001 Turkey + 08:19.6 32:36.5 3+2 5
131 74 Nicolae Gaiduc 1996 Moldova + 09:12.0 33:28.9 1+3 4
132 120 Jacob Weel Rosbo 2000 Denmark + 09:51.1 34:08.0 5+5 10
133 107 Nikola Kostoski 2002 North Macedonia + 16:29.7 40:46.6 2+3 5
134 81 Raul Antonio Figueroa 1988 Mexico + 23:39.2 47:56.1 3+3 6
DNS 110 Wojciech Janik 2000 Poland
DNS 2 Vaclav Cervenka 1999 USA
DNS 89 Philipp Lipowitz 1999 Germany
DNF 121 Maxim Braun 1993 Kazakhstan 2+- 2

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Idre
Nation Sweden
Date Saturday 27.Nov 2021
Calendar 2021/2022