Login

Otepää

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1-1 Sivert Guttorm Bakken 1998 Norway 1:19:39.3 1:19:39.3 0-1 0-2 0
1 1-2 Vetle Sjåstad Christiansen 1992 Norway 1:19:39.3 1:19:39.3 0-0 0-1 0
1 1-3 Tiril Eckhoff 1990 Norway 1:19:39.3 1:19:39.3 0-0 0-2 0
1 1-4 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway 1:19:39.3 1:19:39.3 0-0 0-1 0
2 3-1 Jesper Nelin 1992 Sweden + 22.5 1:20:01.8 0-2 0-1 0
2 3-2 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 22.5 1:20:01.8 0-2 0-0 0
2 3-3 Linn Persson 1994 Sweden + 22.5 1:20:01.8 0-0 0-1 0
2 3-4 Elvira Öberg 1999 Sweden + 22.5 1:20:01.8 0-2 0-0 0
3 2-1 Simon Desthieux 1991 France + 34.6 1:20:13.9 0-0 0-3 0
3 2-2 Quentin Fillon Maillet 1992 France + 34.6 1:20:13.9 0-0 0-0 0
3 2-3 Chloe Chevalier 1995 France + 34.6 1:20:13.9 0-2 0-0 0
3 2-4 Justine Braisaz-Bouchet 1996 France + 34.6 1:20:13.9 0-0 0-1 0
4 4-1 Roman Rees 1993 Germany + 01:53.7 1:21:33.0 0-2 0-3 0
4 4-2 Benedikt Doll 1990 Germany + 01:53.7 1:21:33.0 0-0 0-1 0
4 4-3 Vanessa Voigt 1997 Germany + 01:53.7 1:21:33.0 0-0 0-0 0
4 4-4 Denise Herrmann 1988 Germany + 01:53.7 1:21:33.0 0-0 0-0 0
5 7-1 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 02:34.6 1:22:13.9 0-3 0-3 0
5 7-2 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 02:34.6 1:22:13.9 0-0 0-0 0
5 7-3 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 02:34.6 1:22:13.9 0-0 0-0 0
5 7-4 Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 02:34.6 1:22:13.9 0-1 0-1 0
6 13-1 Michal Sima 1992 Slovakia + 03:30.7 1:23:10.0 0-0 0-2 0
6 13-2 Tomas Sklenarik 1999 Slovakia + 03:30.7 1:23:10.0 0-1 0-3 0
6 13-3 Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 03:30.7 1:23:10.0 0-0 0-2 0
6 13-4 Paulina Fialkova 1992 Slovakia + 03:30.7 1:23:10.0 0-0 0-2 0
7 8-1 David Komatz 1991 Austria + 04:09.2 1:23:48.5 0-1 0-1 0
7 8-2 Felix Leitner 1996 Austria + 04:09.2 1:23:48.5 0-1 0-1 0
7 8-3 Julia Schwaiger 1996 Austria + 04:09.2 1:23:48.5 1-3 0-2 1
7 8-4 Dunja Zdouc 1994 Austria + 04:09.2 1:23:48.5 0-0 0-0 0
8 6-1 Jaakko Ranta 1997 Finland + 04:39.0 1:24:18.3 0-1 0-1 0
8 6-2 Heikki Laitinen 1994 Finland + 04:39.0 1:24:18.3 0-0 1-3 1
8 6-3 Mari Eder 1987 Finland + 04:39.0 1:24:18.3 0-0 0-3 0
8 6-4 Nastassia Kinnunen 1985 Belarus + 04:39.0 1:24:18.3 0-1 0-3 0
9 12-1 Sebastian Stalder 1998 Switzerland + 04:57.3 1:24:36.6 0-1 0-2 0
9 12-2 Benjamin Weger 1989 Switzerland + 04:57.3 1:24:36.6 0-3 0-1 0
9 12-3 Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 04:57.3 1:24:36.6 0-2 1-3 1
9 12-4 Lena Häcki 1995 Switzerland + 04:57.3 1:24:36.6 0-1 0-3 0
10 16-1 Blagoy Todev 2001 Bulgaria + 05:11.2 1:24:50.5 0-0 0-0 0
10 16-2 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 05:11.2 1:24:50.5 0-2 0-0 0
10 16-3 Milena Todorova 1998 Bulgaria + 05:11.2 1:24:50.5 0-0 0-2 0
10 16-4 Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + 05:11.2 1:24:50.5 1-3 0-0 1
11 20-1 Sean Doherty 1995 USA + 05:29.3 1:25:08.6 0-3 0-1 0
11 20-2 Jake Brown 1992 USA + 05:29.3 1:25:08.6 0-3 0-2 0
11 20-3 Joanne Reid 1992 USA + 05:29.3 1:25:08.6 0-1 0-1 0
11 20-4 Deedra Irwin 1992 USA + 05:29.3 1:25:08.6 0-0 0-2 0
12 17-1 George Buta 1993 Romania + 05:39.4 1:25:18.7 0-1 0-1 0
12 17-2 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 05:39.4 1:25:18.7 0-0 0-0 0
12 17-3 Anastasia Tolmacheva 1995 Russia + 05:39.4 1:25:18.7 0-0 0-1 0
12 17-4 Elena Chirkova 1995 Russia + 05:39.4 1:25:18.7 0-1 0-0 0
13 10-1 Kristo Siimer 1999 Estonia + 05:48.9 1:25:28.2 0-2 0-1 0
13 10-2 Kalev Ermits 1992 Estonia + 05:48.9 1:25:28.2 0-2 0-1 0
13 10-3 Susan Külm 1996 Estonia + 05:48.9 1:25:28.2 0-0 0-2 0
13 10-4 Johanna Talihärm 1993 Estonia + 05:48.9 1:25:28.2 0-2 0-3 0
14 5-1 Didier Bionaz 2000 Italy + 07:20.3 1:26:59.6 0-3 1-3 1
14 5-2 Tommaso Giacomel 2000 Italy + 07:20.3 1:26:59.6 0-0 0-2 0
14 5-3 Samuela Comola 1998 Italy + 07:20.3 1:26:59.6 0-0 0-0 0
14 5-4 Federica Sanfilippo 1990 Italy + 07:20.3 1:26:59.6 0-2 1-3 1
15 14-1 Miha Dovzan 1994 Slovenia Lapped 0-3 0-0 0
15 14-2 Klemen Bauer 1986 Slovenia Lapped 0-1 0-2 0
15 14-3 Klara Vindisar 2003 Slovenia Lapped 0-2 0-1 0
15 14-4 Nika Vindisar 1999 Slovenia Lapped 1-3 --- 1
16 9-1 Marcin Zawol 2002 Poland Lapped 0-0 2-3 2
16 9-2 Jan Gunka 2002 Poland Lapped 1-3 0-3 1
16 9-3 Kinga Zblyut 1995 Poland Lapped 0-3 0-3 0
16 9-4 Kamila Zuk 1997 Poland Lapped 0-1 --- 0
17 15-1 Maksim Makarov 1995 Moldova Lapped 1-3 0-1 1
17 15-2 Pavel Magazeev 1988 Russia Lapped 1-3 0-0 1
17 15-3 Aliona Ivanova 1994 Moldova Lapped 0-1 0-0 0
17 15-4 Alina Stremous 1995 Moldova Lapped --- --- 0
18 19-1 Mikito Tachizaki 1988 Japan Lapped 0-1 0-3 0
18 19-2 Kosuke Ozaki 1992 Japan Lapped 0-0 0-2 0
18 19-3 Sari Maeda 1990 Japan Lapped 0-2 0-3 0
18 19-4 Yurie Tanaka 1989 Japan Lapped --- --- 0
19 18-1 Rudis Balodis 1999 Latvia Lapped 0-2 0-1 0
19 18-2 Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia Lapped 0-2 0-2 0
19 18-3 Annija Sabule 1997 Latvia Lapped 0-3 0-1 0
19 18-4 Sanita Bulina 2001 Latvia Lapped --- --- 0
20 11-1 Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan Lapped 0-2 0-0 0
20 11-2 Sergey Sirik 1994 Kazakhstan Lapped 0-0 2-3 2
20 11-3 Darya Klimina 1989 Kazakhstan Lapped 0-1 --- 0
20 11-4 Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan Lapped --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Otepää
Nation Estonia
Date Sunday 13.Mar 2022
Calendar 2021/2022