Login

Oberhof

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 1-1 Tarjei BÝ 1988 Norway 1:28:51.4 1:28:51.4 0-0 0-2 0
1 1-2 Johannes Thingnes BÝ 1993 Norway 1:28:51.4 1:28:51.4 0-1 0-1 0
1 1-3 Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway 1:28:51.4 1:28:51.4 0-0 0-1 0
1 1-4 Marte Olsbu RÝiseland 1990 Norway 1:28:51.4 1:28:51.4 0-0 0-1 0
2 9-1 Mikita Labastau 1997 Belarus + 23.1 1:29:14.5 0-0 0-1 0
2 9-2 Anton Smolski 1996 Belarus + 23.1 1:29:14.5 0-0 0-0 0
2 9-3 Dzinara Alimbekava 1996 Belarus + 23.1 1:29:14.5 0-0 0-1 0
2 9-4 Hanna Sola 1996 Belarus + 23.1 1:29:14.5 0-1 0-2 0
3 2-1 Antonin Guigonnat 1991 France + 02:01.3 1:30:52.7 0-1 0-0 0
3 2-2 Simon Desthieux 1991 France + 02:01.3 1:30:52.7 0-2 0-0 0
3 2-3 Anais Bescond 1987 France + 02:01.3 1:30:52.7 0-2 0-1 0
3 2-4 Julia Simon 1996 France + 02:01.3 1:30:52.7 0-3 0-2 0
4 5-1 Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 02:08.4 1:30:59.8 0-1 2-3 2
4 5-2 Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 02:08.4 1:30:59.8 0-1 0-0 0
4 5-3 Hanna ÷berg 1995 Sweden + 02:08.4 1:30:59.8 1-3 0-1 1
4 5-4 Elvira ÷berg 1999 Sweden + 02:08.4 1:30:59.8 0-1 0-0 0
5 3-1 Maxim Tsvetkov 1992 Russia + 02:08.9 1:31:00.3 0-2 0-0 0
5 3-2 Alexander Povarnitsyn 1994 Russia + 02:08.9 1:31:00.3 0-2 0-0 0
5 3-3 Irina Kazakevich 1997 Russia + 02:08.9 1:31:00.3 0-0 0-2 0
5 3-4 Valeriia Vasnetcova 1997 Russia + 02:08.9 1:31:00.3 0-1 0-2 0
6 8-1 Roman Rees 1993 Germany + 02:10.7 1:31:02.1 0-1 0-0 0
6 8-2 Benedikt Doll 1990 Germany + 02:10.7 1:31:02.1 0-1 0-2 0
6 8-3 Vanessa Voigt 1997 Germany + 02:10.7 1:31:02.1 0-1 0-0 0
6 8-4 Vanessa Hinz 1992 Germany + 02:10.7 1:31:02.1 0-0 0-1 0
7 4-1 Thomas Bormolini 1991 Italy + 02:43.1 1:31:34.5 0-3 0-1 0
7 4-2 Dominik Windisch 1989 Italy + 02:43.1 1:31:34.5 0-1 0-1 0
7 4-3 Dorothea Wierer 1990 Italy + 02:43.1 1:31:34.5 0-2 0-1 0
7 4-4 Lisa Vittozzi 1995 Italy + 02:43.1 1:31:34.5 0-2 0-2 0
8 13-1 Tero Seppšlš 1996 Finland + 03:09.7 1:32:01.1 0-0 0-1 0
8 13-2 Olli Hiidensalo 1991 Finland + 03:09.7 1:32:01.1 0-0 0-0 0
8 13-3 Suvi Minkkinen 1994 Finland + 03:09.7 1:32:01.1 0-1 0-3 0
8 13-4 Mari Eder 1987 Finland + 03:09.7 1:32:01.1 0-1 0-3 0
9 12-1 Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 03:18.3 1:32:09.7 0-2 0-2 0
9 12-2 Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:18.3 1:32:09.7 0-0 0-2 0
9 12-3 Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 03:18.3 1:32:09.7 0-0 0-1 0
9 12-4 Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 03:18.3 1:32:09.7 0-0 0-3 0
10 7-1 Artem Pryma 1987 Ukraine + 04:00.9 1:32:52.3 0-3 0-1 0
10 7-2 Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 04:00.9 1:32:52.3 0-2 0-1 0
10 7-3 Valj Semerenko 1986 Ukraine + 04:00.9 1:32:52.3 0-0 0-2 0
10 7-4 Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 04:00.9 1:32:52.3 0-0 0-3 0
11 6-1 David Komatz 1991 Austria + 04:26.5 1:33:17.9 0-2 0-1 0
11 6-2 Felix Leitner 1996 Austria + 04:26.5 1:33:17.9 0-0 0-1 0
11 6-3 Julia Schwaiger 1996 Austria + 04:26.5 1:33:17.9 0-0 0-2 0
11 6-4 Katharina Innerhofer 1991 Austria + 04:26.5 1:33:17.9 0-1 0-3 0
12 24-1 Fangming Cheng 1994 China + 04:54.7 1:33:46.1 0-1 0-2 0
12 24-2 Chunyu Zhang 1998 China + 04:54.7 1:33:46.1 0-0 0-0 0
12 24-3 Jialin Tang 1991 China + 04:54.7 1:33:46.1 0-0 0-0 0
12 24-4 Yuanmeng Chu 1999 China + 04:54.7 1:33:46.1 0-0 0-1 0
13 16-1 Jan Gunka 2002 Poland + 05:07.6 1:33:59.0 0-0 0-0 0
13 16-2 Grzegorz Guzik 1991 Poland + 05:07.6 1:33:59.0 0-2 0-2 0
13 16-3 Monika Hojnisz-Staręga 1991 Poland + 05:07.6 1:33:59.0 0-0 0-2 0
13 16-4 Kamila Zuk 1997 Poland + 05:07.6 1:33:59.0 0-0 0-2 0
14 18-1 Rene Zahkna 1994 Estonia + 05:46.5 1:34:37.9 0-3 0-0 0
14 18-2 Kristo Siimer 1999 Estonia + 05:46.5 1:34:37.9 0-2 0-2 0
14 18-3 Regina Oja 1996 Estonia + 05:46.5 1:34:37.9 0-2 0-3 0
14 18-4 Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 05:46.5 1:34:37.9 0-2 0-0 0
15 19-1 Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + 05:53.6 1:34:45.0 0-2 0-1 0
15 19-2 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan + 05:53.6 1:34:45.0 0-0 1-3 1
15 19-3 Darya Klimina 1989 Kazakhstan + 05:53.6 1:34:45.0 0-2 0-1 0
15 19-4 Galina Vishnevskaya-Sheporenko 1994 Kazakhstan + 05:53.6 1:34:45.0 0-0 0-3 0
16 10-1 Sebastian Stalder 1998 Switzerland + 06:19.2 1:35:10.6 0-0 0-0 0
16 10-2 Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 06:19.2 1:35:10.6 0-1 0-2 0
16 10-3 Elisa Gasparin 1991 Switzerland + 06:19.2 1:35:10.6 0-0 0-0 0
16 10-4 Aita Gasparin 1994 Switzerland + 06:19.2 1:35:10.6 0-0 1-3 1
17 15-1 Matej Baloga 1997 Slovakia + 07:34.9 1:36:26.3 0-1 0-1 0
17 15-2 Simon Bartko 1996 Slovakia + 07:34.9 1:36:26.3 0-2 1-3 1
17 15-3 Paulina Fialkova 1992 Slovakia + 07:34.9 1:36:26.3 0-0 0-3 0
17 15-4 Maria Remenova 2000 Slovakia + 07:34.9 1:36:26.3 0-1 0-0 0
18 17-1 Rok Trsan 1992 Slovenia + 08:10.0 1:37:01.4 0-0 0-1 0
18 17-2 Klemen Bauer 1986 Slovenia + 08:10.0 1:37:01.4 0-1 0-1 0
18 17-3 Polona Klemencic 1997 Slovenia + 08:10.0 1:37:01.4 0-3 0-3 0
18 17-4 Kaja Zorc 2003 Slovenia + 08:10.0 1:37:01.4 0-1 2-3 2
19 22-1 Maksim Makarov 1995 Moldova + 08:17.9 1:37:09.3 0-0 0-0 0
19 22-2 Mihail Usov 1996 Moldova + 08:17.9 1:37:09.3 0-1 0-3 0
19 22-3 Alina Stremous 1995 Moldova + 08:17.9 1:37:09.3 0-2 0-1 0
19 22-4 Alla Ghilenko 1992 Moldova + 08:17.9 1:37:09.3 0-2 0-1 0
20 20-1 Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 08:45.1 1:37:36.5 0-2 0-2 0
20 20-2 Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 08:45.1 1:37:36.5 0-2 2-0 2
20 20-3 Milena Todorova 1998 Bulgaria + 08:45.1 1:37:36.5 0-0 0-0 0
20 20-4 Maria Zdravkova 1998 Bulgaria + 08:45.1 1:37:36.5 0-1 0-3 0
21 11-1 Jules Burnotte 1995 Canada + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
21 11-2 Trevor Kiers 1997 Canada + Lapped Lapped 0-2 0-2 0
21 11-3 Sarah Beaudry 1994 Canada + Lapped Lapped 0-0 0-2 0
21 11-4 Benita Peiffer 2000 Canada + Lapped Lapped 0-0 --- 0
22 23-1 Timofei Lapshin 1988 Russia + Lapped Lapped 0-2 0-2 0
22 23-2 Yonggyu Kim 1993 South Korea + Lapped Lapped 2-3 0-2 2
22 23-3 Ekaterina Avvakumova 1990 South Korea + Lapped Lapped 0-0 --- 0
22 23-4 Ji-Hee Mun 1988 South Korea + Lapped Lapped --- --- 0
23 21-1 Florin-Catalin Buta 1998 Romania + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
23 21-2 Hunor Gego 1996 Romania + Lapped Lapped 0-1 0-2 0
23 21-3 Andreea Mezdrea 2001 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
23 21-4 Elena Chirkova 1995 Russia + Lapped Lapped --- --- 0
DSQ 14-1 Tsukasa Kobonoki 1991 Japan 0-0 0-0 0
DSQ 14-2 Kosuke Ozaki 1992 Japan 0-0 0-2 0
DSQ 14-3 Fuyuko Tachizaki 1989 Japan 0-0 0-0 0
DSQ 14-4 Sari Maeda 1990 Japan --- --- 0

Info

What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Oberhof
Nation Germany
Date Saturday 8.Jan 2022
Calendar 2021/2022