Login

Langdorf-Arbersee

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 98 Filip Fjeld Andersen 1999 Norway 24:39.9 24:39.9 0+0 0
2 16 Philipp Nawrath 1993 Germany + 46.8 25:26.7 0+1 1
3 60 Sivert Guttorm Bakken 1998 Norway + 49.0 25:28.9 1+0 1
4 27 Håvard Bogetveit 1992 Norway + 56.3 25:36.2 1+1 2
5 6 Daniele Cappellari 1997 Italy + 57.8 25:37.7 0+0 0
6 12 Endre Strømsheim 1997 Norway + 59.7 25:39.6 2+1 3
7 65 Said Karimulla Khalili 1998 Russia + 01:00.6 25:40.5 1+0 1
8 56 Danilo Riethmueller 1999 Germany + 01:06.2 25:46.1 0+0 0
9 28 Niklas Hartweg 2000 Switzerland + 01:06.4 25:46.3 0+0 0
10 45 Patrick Jakob 1996 Austria + 01:25.1 26:05.0 0+0 0
11 4 Nikita Porshnev 1996 Russia + 01:30.4 26:10.3 1+0 1
12 67 Evgenii Idinov 1995 Russia + 01:34.1 26:14.0 0+1 1
13 32 Semen Suchilov 1992 Russia + 01:35.5 26:15.4 0+1 1
14 41 Justus Strelow 1996 Germany + 01:37.1 26:17.0 1+0 1
15 86 Ruslan Bryhadyr 1997 Ukraine + 01:37.3 26:17.2 0+0 0
16 49 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 01:42.5 26:22.4 0+0 0
17 38 Bogdan Tsymbal 1997 Ukraine + 01:44.1 26:24.0 2+0 2
18 106 Hugo Rivail 1997 France + 01:49.1 26:29.0 1+0 1
19 101 Magnus Oberhauser 1998 Austria + 01:55.1 26:35.0 0+0 0
20 35 Dominic Schmuck 1996 Germany + 01:57.2 26:37.1 1+2 3
21 140 Rustam Kaiumov 1994 Russia + 01:58.3 26:38.2 0+0 0
22 90 Campbell Wright 2002 New Zealand + 02:00.5 26:40.4 0+0 0
23 18 Pavel Magazeev 1988 Moldova + 02:00.9 26:40.8 2+1 3
24 155 Patrick Braunhofer 1998 Italy + 02:11.5 26:51.4 0+0 0
25 30 Aleksander Fjeld Andersen 1997 Norway + 02:13.6 26:53.5 3+1 4
26 24 Lucas Fratzscher 1994 Germany + 02:15.3 26:55.2 1+1 2
27 3 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia + 02:15.6 26:55.5 1+2 3
28 63 Martin Jäger 1987 Switzerland + 02:16.0 26:55.9 1+2 3
29 161 Dominic Unterweger 1999 Austria + 02:16.8 26:56.7 0+1 1
30 61 Joni Mustonen 1994 Finland + 02:16.9 26:56.8 2+1 3
31 118 Erik Larsson 2002 Sweden + 02:18.0 26:57.9 0+1 1
32 68 Eric Perrot 2001 France + 02:19.4 26:59.3 1+2 3
33 52 Oscar Lombardot 2000 France + 02:19.5 26:59.4 1+1 2
34 131 David Zobel 1996 Germany + 02:22.3 27:02.2 0+2 2
35 104 Daniil Serokhvostov 1999 Russia + 02:23.2 27:03.1 0+3 3
36 13 Jules Burnotte 1995 Canada + 02:28.4 27:08.3 0+1 1
37 64 Giuseppe Montello 1992 Italy + 02:34.2 27:14.1 2+1 3
38 9 Martin Bourgeois Republique 1999 France + 02:35.8 27:15.7 1+0 1
39 8 Torstein Stenersen 1988 Sweden + 02:36.7 27:16.6 1+0 1
40 62 Sandro Bovisi 1997 Switzerland + 02:36.9 27:16.8 2+0 2
41 54 Vebjørn Sørum 1998 Norway + 02:39.8 27:19.7 2+3 5
42 138 Lucas Pitzer 1998 Austria + 02:40.2 27:20.1 0+1 1
43 29 Sebastian Trixl 1997 Austria + 02:43.8 27:23.7 0+1 1
44 19 Heikki Laitinen 1994 Finland + 02:44.0 27:23.9 0+2 2
45 22 Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 02:45.3 27:25.2 2+1 3
46 123 Lars Hammernes Leopold 1999 USA + 02:45.8 27:25.7 0+1 1
47 1 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 02:48.1 27:28.0 0+3 3
48 76 Johannes Werner Donhauser 1994 Germany + 02:50.6 27:30.5 0+3 3
49 43 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 02:50.9 27:30.8 0+2 2
50 113 Florian Hollandt 1995 Germany + 02:51.6 27:31.5 2+3 5
51 109 Saverio Zini 1994 Italy + 02:52.4 27:32.3 1+1 2
52 40 Sebastien Mahon 1999 France + 02:53.7 27:33.6 2+1 3
53 14 Max Durtschi 1991 USA + 02:54.4 27:34.3 0+1 1
54 153 Oscar Andersson 2002 Sweden + 02:55.7 27:35.6 1+0 1
55 74 Thomas Postl 1999 Austria + 02:59.8 27:39.7 1+2 3
56 124 Ilia Gavrilov 1998 Russia + 03:00.1 27:40.0 0+0 0
57 39 Mihail Usov 1996 Moldova + 03:02.0 27:41.9 2+2 4
58 37 Anton Vidmar 2000 Slovenia + 03:04.2 27:44.1 1+2 3
59 159 Marten Aolaid 1999 Estonia + 03:05.2 27:45.1 0+1 1
60 51 Martin Perrillat Bottonet 1997 France + 03:08.5 27:48.4 3+0 3
61 105 Evgenii Sidorov 1997 Russia + 03:10.4 27:50.3 2+1 3
62 146 Guillaume Desmus 1999 France + 03:14.6 27:54.5 0+1 1
63 69 Anatolii Oskin 1989 Romania + 03:16.5 27:56.4 1+1 2
64 114 Wojciech Skorusa 1999 Poland + 03:18.2 27:58.1 0+0 0
65 58 Damir Rastic 1988 Serbia + 03:18.3 27:58.2 2+1 3
66 31 Aidan Millar 1995 Canada + 03:19.0 27:58.9 3+0 3
67 97 Jiri Manek 1998 Czech Republic + 03:29.6 28:09.5 0+1 1
68 80 Matic Repnik 2001 Slovenia + 03:30.4 28:10.3 1+0 1
68 95 Hunor Gego 1996 Romania + 03:30.4 28:10.3 0+1 1
70 156 Przemyslaw Pancerz 1998 Poland + 03:34.7 28:14.6 1+1 2
71 44 Matthew Strum 1995 Canada + 03:42.1 28:22.0 1+2 3
72 55 Cesar Beauvais 2000 Belgium + 03:42.2 28:22.1 1+2 3
73 148 Laurin Fravi 1999 Switzerland + 03:42.8 28:22.7 1+0 1
74 33 Raleigh Goessling 1991 USA + 03:43.3 28:23.2 1+0 1
75 100 Tomas Sklenarik 1999 Slovakia + 03:44.4 28:24.3 2+1 3
76 48 Lukas Ottinger 1999 Slovakia + 03:45.0 28:24.9 1+1 2
77 11 Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + 03:45.7 28:25.6 1+3 4
78 152 Bekentay Turlubekov 1998 Kazakhstan + 03:45.8 28:25.7 1+1 2
79 47 Tobias Eberhard 1985 Austria + 03:50.0 28:29.9 2+3 5
80 17 Kristo Siimer 1999 Estonia + 03:51.8 28:31.7 2+2 4
80 36 Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + 03:51.8 28:31.7 0+4 4
82 57 Kazuki Baisho 1995 Japan + 04:04.9 28:44.8 1+3 4
83 2 Joosep Perv 2001 Estonia + 04:06.2 28:46.1 0+1 1
84 122 Nico Salutt 1998 Switzerland + 04:08.1 28:48.0 1+2 3
85 134 Jin Nakajima 1999 Japan + 04:08.7 28:48.6 1+2 3
86 23 Kirils Matjuhins 2001 Latvia + 04:12.1 28:52.0 2+1 3
87 79 Wojciech Filip 1999 Poland + 04:13.6 28:53.5 2+1 3
88 5 Stavre Jada 1998 North Macedonia + 04:15.4 28:55.3 1+0 1
89 53 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 04:20.5 29:00.4 1+1 2
90 73 Andrei Usov 1994 Moldova + 04:20.7 29:00.6 1+3 4
91 81 Markus Rene Epner 2002 Estonia + 04:21.5 29:01.4 2+1 3
92 20 Vitaliy Trush 1996 Ukraine + 04:21.9 29:01.8 0+0 0
93 89 Zana Oztunc 1997 Turkey + 04:22.8 29:02.7 1+0 1
94 94 Serhiy Telen 1998 Ukraine + 04:23.3 29:03.2 2+2 4
95 59 Florin-Catalin Buta 1998 Romania + 04:25.9 29:05.8 1+1 2
96 121 Vaclav Cervenka 1999 USA + 04:28.1 29:08.0 3+1 4
97 21 Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan + 04:33.1 29:13.0 3+2 5
98 15 Vladimir Oryashkov 1996 Bulgaria + 04:36.8 29:16.7 2+2 4
99 83 Asset Dyussenov 1997 Kazakhstan + 04:41.0 29:20.9 1+4 5
100 26 Malte Stefansson 2000 Sweden + 04:43.7 29:23.6 3+2 5
101 129 Yonggyu Kim 1993 South Korea + 04:44.6 29:24.5 2+1 3
102 84 Jasa Zidar 2002 Slovenia + 04:45.8 29:25.7 1+2 3
103 147 Denys Nasyko 1995 Ukraine + 04:46.9 29:26.8 2+3 5
104 117 Gion Stalder 1999 Switzerland + 04:47.1 29:27.0 3+1 4
105 128 Thomas Briffaz 2000 France + 04:49.6 29:29.5 1+2 3
106 42 Renars Birkentals 2001 Latvia + 04:50.3 29:30.2 3+3 6
107 87 Dastan Deldesh 1998 Kazakhstan + 04:51.0 29:30.9 0+3 3
108 10 Pjotr Dielen 2000 Belgium + 04:55.4 29:35.3 0+3 3
109 160 Robert Grumeza 2001 Romania + 04:55.5 29:35.4 0+0 0
110 133 Mark Vozelj 2002 Slovenia + 04:59.5 29:39.4 3+2 5
111 136 Vincent Bonacci 2000 USA + 05:00.3 29:40.2 0+3 3
112 92 Dujin Choi 1995 South Korea + 05:02.4 29:42.3 1+1 2
113 82 Soma Gyallai 1997 Hungary + 05:06.4 29:46.3 0+1 1
114 116 Vasil Zashev 2002 Bulgaria + 05:07.0 29:46.9 4+1 5
115 72 Vinny Fountain 1991 Great Britain + 05:08.0 29:47.9 1+2 3
116 119 Nikolaos Tsourekas 1999 Greece + 05:10.4 29:50.3 1+2 3
117 50 Suyoung Lee 1989 South Korea + 05:15.0 29:54.9 0+3 3
118 46 Mart Vsivtsev 1999 Estonia + 05:17.7 29:57.6 3+1 4
119 110 Shohei Kodama 1981 Japan + 05:34.0 30:13.9 5+1 6
120 139 Alexander Vanias 1990 Greece + 05:47.3 30:27.2 2+1 3
121 145 Wojciech Janik 2000 Poland + 05:49.4 30:29.3 3+2 5
122 135 Tobias Quinn 1998 Canada + 05:52.2 30:32.1 1+1 2
123 127 Peter Golian 2000 Slovakia + 05:57.1 30:37.0 0+1 1
124 107 Rudis Balodis 1999 Latvia + 05:59.8 30:39.7 2+2 4
125 7 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania + 06:02.4 30:42.3 0+3 3
126 77 Nikita Romanov 1999 Lithuania + 06:04.5 30:44.4 2+2 4
127 71 Blagovest Stoyanov 2002 Bulgaria + 06:05.7 30:45.6 2+1 3
128 154 Adiyajargal Tseren-Ochir 2000 Mongolia + 06:19.2 30:59.1 3+3 6
129 157 Okan Alalma 1999 Turkey + 06:20.9 31:00.8 1+0 1
130 70 Alexandre Dupuis 1995 Canada + 06:24.7 31:04.6 2+3 5
131 25 Sangrea Kim 1995 South Korea + 06:26.0 31:05.9 1+2 3
132 130 Stepan Terentjev 1996 Lithuania + 06:37.3 31:17.2 4+2 6
133 93 Juho Hökkä 1999 Finland + 06:47.1 31:27.0 3+1 4
134 85 Marek Mackels 1999 Belgium + 06:48.8 31:28.7 2+3 5
135 88 Omar Hodzic 2002 Serbia + 07:07.6 31:47.5 1+0 1
136 108 Florent Gabriel 2001 Belgium + 07:08.3 31:48.2 1+4 5
137 115 Nicolae Gaiduc 1996 Moldova + 07:19.0 31:58.9 1+2 3
138 150 Jens Hulgaard 1989 Denmark + 07:24.2 32:04.1 0+3 3
139 78 Matija Legovic 2005 Croatia + 07:26.6 32:06.5 2+3 5
140 112 Matheus De Santana Vasconcellos 2000 Brazil + 07:28.0 32:07.9 1+2 3
141 141 Deyan Razlozhki 2002 Bulgaria + 07:34.6 32:14.5 3+2 5
142 144 Oscar Wiseman 2001 Great Britain + 07:50.9 32:30.8 2+3 5
143 99 Joachim Weel Rosbo 1997 Denmark + 07:52.8 32:32.7 2+4 6
144 120 Darko Krsteski 2002 North Macedonia + 07:52.5 32:32.4 1+2 3
145 75 Jacob Weel Rosbo 2000 Denmark + 07:55.6 32:35.5 3+3 6
146 125 Victor Sendrea 2002 Moldova + 07:56.8 32:36.7 2+2 4
147 91 Aleksa Vukovic 2002 Bosnia&Herzegovina + 08:07.2 32:47.1 1+2 3
148 111 Vito Blazenic 2003 Croatia + 08:42.2 33:22.1 1+3 4
149 149 Uros Lalovic 2002 Bosnia&Herzegovina + 09:11.9 33:51.8 4+2 6
150 158 Adam Büki 1995 Hungary + 09:16.1 33:56.0 3+4 7
151 151 Sven Kupresak 2002 Croatia + 09:28.5 34:08.4 0+1 1
152 102 Enkhsaikhan Enkhbat 2002 Mongolia + 09:31.3 34:11.2 1+4 5
153 143 Andonaki Kostoski 2003 North Macedonia + 10:03.0 34:42.9 3+2 5
154 103 Brian Kennedy 1990 Ireland + 10:31.3 35:11.2 2+2 4
155 96 Stefan Lopatic 1992 Bosnia&Herzegovina + 10:49.7 35:29.6 4+4 8
156 142 Tim de Ridder 1999 Belgium + 11:23.1 36:03.0 1+4 5
157 132 Karlo Kunstek 2002 Croatia + 12:29.6 37:09.5 3+1 4
158 66 Raul Antonio Figueroa 1988 Mexico + 24:39.8 49:19.7 2+4 6
159 126 Christopher Gomez Mateos 1985 Mexico + 27:13.5 51:53.4 3+2 5
DNS 34 Vladislav Kireyev 2000 Kazakhstan
DNF 137 Omer Hodzic 1998 Serbia -+- 0

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Langdorf-Arbersee
Nation Germany
Date Saturday 16.Jan 2021
Calendar 2020/2021