Login

Pokljuka

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 21e Sturla Holm Lægreid 1997 Norway 1:20:19.3 1:20:19.3 0-0 0-1 0
1 22e Johannes Thingnes Bø 1993 Norway 1:20:19.3 1:20:19.3 0-1 0-1 0
1 23e Tiril Eckhoff 1990 Norway 1:20:19.3 1:20:19.3 0-2 0-2 0
1 24e Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway 1:20:19.3 1:20:19.3 0-1 0-3 0
2 111e David Komatz 1991 Austria + 27.0 1:20:46.3 0-1 0-0 0
2 112e Simon Eder 1983 Austria + 27.0 1:20:46.3 0-0 0-0 0
2 113e Dunja Zdouc 1994 Austria + 27.0 1:20:46.3 0-0 0-0 0
2 114e Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + 27.0 1:20:46.3 0-0 0-1 0
3 131e Sebastian Samuelsson 1997 Sweden + 30.6 1:20:49.9 0-0 0-2 0
3 132e Martin Ponsiluoma 1995 Sweden + 30.6 1:20:49.9 0-1 0-2 0
3 133e Linn Persson 1994 Sweden + 30.6 1:20:49.9 0-0 0-1 0
3 134e Hanna Öberg 1995 Sweden + 30.6 1:20:49.9 0-2 0-0 0
4 101e Artem Pryma 1987 Ukraine + 31.1 1:20:50.4 0-1 0-0 0
4 102e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 31.1 1:20:50.4 0-1 0-2 0
4 103e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 31.1 1:20:50.4 0-1 0-0 0
4 104e Olena Pidhrushna 1987 Ukraine + 31.1 1:20:50.4 0-0 0-3 0
5 31e Emilien Jacquelin 1995 France + 46.2 1:21:05.5 0-2 0-0 0
5 32e Quentin Fillon Maillet 1992 France + 46.2 1:21:05.5 0-2 0-1 0
5 33e Anais Chevalier-Bouchet 1993 France + 46.2 1:21:05.5 0-1 1-3 1
5 34e Julia Simon 1996 France + 46.2 1:21:05.5 0-1 0-0 0
6 71e Didier Bionaz 2000 Italy + 58.9 1:21:18.2 0-2 0-1 0
6 72e Lukas Hofer 1989 Italy + 58.9 1:21:18.2 0-0 0-1 0
6 73e Dorothea Wierer 1990 Italy + 58.9 1:21:18.2 0-0 0-1 0
6 74e Lisa Vittozzi 1995 Italy + 58.9 1:21:18.2 0-1 0-0 0
7 51e Erik Lesser 1988 Germany + 01:04.9 1:21:24.2 0-1 0-3 0
7 52e Arnd Peiffer 1987 Germany + 01:04.9 1:21:24.2 0-0 0-1 0
7 53e Denise Herrmann 1988 Germany + 01:04.9 1:21:24.2 0-0 0-3 0
7 54e Franziska Preuss 1994 Germany + 01:04.9 1:21:24.2 0-1 0-2 0
8 151e Christian Gow 1993 Canada + 02:06.0 1:22:25.3 0-0 0-1 0
8 152e Scott Gow 1990 Canada + 02:06.0 1:22:25.3 0-0 0-1 0
8 153e Nadia Moser 1997 Canada + 02:06.0 1:22:25.3 0-0 0-3 0
8 154e Emma Lunder 1991 Canada + 02:06.0 1:22:25.3 0-1 0-0 0
9 11e Alexander Loginov 1992 Russia + 02:11.4 1:22:30.7 0-2 0-1 0
9 12e Eduard Latypov 1994 Russia + 02:11.4 1:22:30.7 0-3 0-0 0
9 13e Svetlana Mironova 1994 Russia + 02:11.4 1:22:30.7 0-0 2-3 2
9 14e Uliana Kaisheva 1994 Russia + 02:11.4 1:22:30.7 0-0 0-0 0
10 61e Benjamin Weger 1989 Switzerland + 02:38.5 1:22:57.8 0-1 0-1 0
10 62e Jeremy Finello 1992 Switzerland + 02:38.5 1:22:57.8 0-0 0-1 0
10 63e Selina Gasparin 1984 Switzerland + 02:38.5 1:22:57.8 0-0 0-0 0
10 64e Lena Häcki 1995 Switzerland + 02:38.5 1:22:57.8 0-3 1-3 1
11 141e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 03:00.0 1:23:19.3 0-1 0-1 0
11 142e Michal Krcmar 1991 Czech Republic + 03:00.0 1:23:19.3 0-0 0-3 0
11 143e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 03:00.0 1:23:19.3 0-1 0-0 0
11 144e Lucie Charvatova 1993 Czech Republic + 03:00.0 1:23:19.3 0-0 2-3 2
12 91e Sean Doherty 1995 USA + 03:24.8 1:23:44.1 0-0 0-0 0
12 92e Jake Brown 1992 USA + 03:24.8 1:23:44.1 0-0 0-2 0
12 93e Joanne Reid 1992 USA + 03:24.8 1:23:44.1 0-2 0-1 0
12 94e Clare Egan 1987 USA + 03:24.8 1:23:44.1 0-1 0-2 0
13 81e Tuomas Harjula 1998 Finland + 03:35.1 1:23:54.4 0-2 0-1 0
13 82e Tero Seppälä 1996 Finland + 03:35.1 1:23:54.4 0-0 0-3 0
13 83e Suvi Minkkinen 1994 Finland + 03:35.1 1:23:54.4 0-0 0-0 0
13 84e Mari Eder 1987 Finland + 03:35.1 1:23:54.4 0-0 0-0 0
14 41e Anton Smolski 1996 Belarus + 04:00.9 1:24:20.2 0-1 0-0 0
14 42e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 04:00.9 1:24:20.2 0-1 0-1 0
14 43e Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 04:00.9 1:24:20.2 0-2 2-3 2
14 44e Dzinara Alimbekava 1996 Belarus + 04:00.9 1:24:20.2 0-0 0-0 0
15 261e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria + 04:07.2 1:24:26.5 0-0 0-0 0
15 262e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria + 04:07.2 1:24:26.5 0-2 0-0 0
15 263e Milena Todorova 1998 Bulgaria + 04:07.2 1:24:26.5 0-1 0-1 0
15 264e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria + 04:07.2 1:24:26.5 0-0 0-1 0
16 171e Jakov Fak 1987 Slovenia + 04:37.9 1:24:57.2 0-0 0-1 0
16 172e Klemen Bauer 1986 Slovenia + 04:37.9 1:24:57.2 0-1 0-1 0
16 173e Polona Klemencic 1997 Slovenia + 04:37.9 1:24:57.2 0-0 0-0 0
16 174e Ziva Klemencic 2001 Slovenia + 04:37.9 1:24:57.2 0-0 1-3 1
17 221e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + 05:01.0 1:25:20.3 0-0 0-2 0
17 222e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + 05:01.0 1:25:20.3 0-2 0-0 0
17 223e Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + 05:01.0 1:25:20.3 0-0 0-2 0
17 224e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + 05:01.0 1:25:20.3 0-2 0-2 0
18 201e Michal Sima 1992 Slovakia + 05:06.1 1:25:25.4 0-1 0-3 0
18 202e Tomas Hasilla 1990 Slovakia + 05:06.1 1:25:25.4 0-1 0-1 0
18 203e Ivona Fialkova 1994 Slovakia + 05:06.1 1:25:25.4 0-0 1-3 1
18 204e Paulina Fialkova 1992 Slovakia + 05:06.1 1:25:25.4 0-0 0-1 0
19 161e Rene Zahkna 1994 Estonia + 05:06.3 1:25:25.6 0-0 0-1 0
19 162e Kalev Ermits 1992 Estonia + 05:06.3 1:25:25.6 0-0 0-2 0
19 163e Johanna Talihärm 1993 Estonia + 05:06.3 1:25:25.6 0-2 0-2 0
19 164e Tuuli Tomingas 1995 Estonia + 05:06.3 1:25:25.6 0-0 0-1 0
20 181e Mikito Tachizaki 1988 Japan + 05:22.6 1:25:41.9 0-1 1-3 1
20 182e Tsukasa Kobonoki 1991 Japan + 05:22.6 1:25:41.9 0-1 0-2 0
20 183e Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + 05:22.6 1:25:41.9 0-0 0-1 0
20 184e Sari Maeda 1990 Japan + 05:22.6 1:25:41.9 0-3 0-1 0
21 241e Florent Claude 1991 Belgium + 06:31.1 1:26:50.4 0-2 0-0 0
21 242e Thierry Langer 1991 Belgium + 06:31.1 1:26:50.4 0-0 0-0 0
21 243e Lotte Lie 1995 Belgium + 06:31.1 1:26:50.4 0-0 0-1 0
21 244e Rieke de Maeyer 1992 Belgium + 06:31.1 1:26:50.4 0-1 0-0 0
22 251e Maksim Makarov 1995 Moldova + 06:40.4 1:26:59.7 0-3 0-1 0
22 252e Mihail Usov 1996 Moldova + 06:40.4 1:26:59.7 0-2 0-0 0
22 253e Alina Stremous 1995 Moldova + 06:40.4 1:26:59.7 0-3 0-3 0
22 254e Alla Ghilenko 1992 Moldova + 06:40.4 1:26:59.7 0-0 0-3 0
23 191e Aleksandrs Patrijuks 1993 Latvia + 06:46.1 1:27:05.4 0-1 0-0 0
23 192e Edgars Mise 1998 Latvia + 06:46.1 1:27:05.4 0-0 0-3 0
23 193e Baiba Bendika 1991 Latvia + 06:46.1 1:27:05.4 0-2 0-1 0
23 194e Sanita Bulina 2001 Latvia + 06:46.1 1:27:05.4 0-1 0-0 0
24 121e Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 06:47.0 1:27:06.3 0-0 0-0 0
24 122e Grzegorz Guzik 1991 Poland + 06:47.0 1:27:06.3 0-0 2-3 2
24 123e Anna Maka 1992 Poland + 06:47.0 1:27:06.3 0-0 0-3 0
24 124e Kamila Zuk 1997 Poland + 06:47.0 1:27:06.3 0-0 1-3 1
25 231e George Buta 1993 Romania + Lapped Lapped 0-2 0-0 0
25 232e Dumitru Cornel Puchianu 1989 Romania + Lapped Lapped 0-1 2-3 2
25 233e Elena Chirkova 1995 Russia + Lapped Lapped 0-3 0-0 0
25 234e Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped 2-3 --- 2
26 271e Yonggyu Kim 1993 South Korea + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
26 272e Dujin Choi 1995 South Korea + Lapped Lapped 0-0 0-1 0
26 273e Ekaterina Avvakumova 1990 South Korea + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
26 274e Anna Frolina 1984 Russia + Lapped Lapped --- --- 0
27 211e Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-3 3-3 3
27 212e Vladislav Kireyev 2000 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
27 213e Yelisaveta Belchenko 1996 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
27 214e Galina Vishnevskaya-Sheporenko 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0

Info

What WSC 2021
Discipline Mixed Relay
Host Pokljuka
Nation Slovenia
Date Wednesday 10.Feb 2021
Calendar 2020/2021