Login

Oberhof

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 51e Uliana Kaisheva 1994 Russia 1:08:21.7 1:08:21.7 0-2 0-1 0
1 52e Svetlana Mironova 1994 Russia 1:08:21.7 1:08:21.7 0-2 0-0 0
1 53e Alexander Loginov 1992 Russia 1:08:21.7 1:08:21.7 0-1 0-1 0
1 54e Eduard Latypov 1994 Russia 1:08:21.7 1:08:21.7 0-0 0-2 0
2 11e Ingrid Landmark Tandrevold 1996 Norway + 00.7 1:08:22.4 0-0 0-1 0
2 12e Marte Olsbu Røiseland 1990 Norway + 00.7 1:08:22.4 0-2 0-1 0
2 13e Johannes Dale 1997 Norway + 00.7 1:08:22.4 0-0 0-1 0
2 14e Sturla Holm Lægreid 1997 Norway + 00.7 1:08:22.4 0-1 0-1 0
3 31e Anais Chevalier-Bouchet 1993 France + 12.1 1:08:33.8 0-0 0-0 0
3 32e Justine Braisaz-Bouchet 1996 France + 12.1 1:08:33.8 0-0 0-2 0
3 33e Fabien Claude 1994 France + 12.1 1:08:33.8 0-2 0-2 0
3 34e Quentin Fillon Maillet 1992 France + 12.1 1:08:33.8 0-0 0-0 0
4 121e Dzinara Alimbekava 1996 Belarus + 50.3 1:09:12.0 1-3 0-0 1
4 122e Elena Kruchinkina 1995 Belarus + 50.3 1:09:12.0 0-0 0-0 0
4 123e Sergey Bocharnikov 1988 Belarus + 50.3 1:09:12.0 0-0 0-1 0
4 124e Anton Smolski 1996 Belarus + 50.3 1:09:12.0 0-1 0-0 0
5 41e Vanessa Hinz 1992 Germany + 01:06.0 1:09:27.7 0-0 0-0 0
5 42e Denise Herrmann 1988 Germany + 01:06.0 1:09:27.7 0-0 0-2 0
5 43e Benedikt Doll 1990 Germany + 01:06.0 1:09:27.7 0-1 0-1 0
5 44e Arnd Peiffer 1987 Germany + 01:06.0 1:09:27.7 0-0 1-3 1
6 91e Aita Gasparin 1994 Switzerland + 01:29.4 1:09:51.1 0-1 0-0 0
6 92e Selina Gasparin 1984 Switzerland + 01:29.4 1:09:51.1 0-1 0-1 0
6 93e Benjamin Weger 1989 Switzerland + 01:29.4 1:09:51.1 0-0 0-0 0
6 94e Serafin Wiestner 1990 Switzerland + 01:29.4 1:09:51.1 0-2 0-2 0
7 21e Irene Lardschneider 1998 Italy + 01:58.8 1:10:20.5 0-0 0-2 0
7 22e Lisa Vittozzi 1995 Italy + 01:58.8 1:10:20.5 0-0 0-1 0
7 23e Thomas Bormolini 1991 Italy + 01:58.8 1:10:20.5 0-1 0-0 0
7 24e Dominik Windisch 1989 Italy + 01:58.8 1:10:20.5 0-3 0-1 0
8 111e Mari Eder 1987 Finland + 01:58.8 1:10:20.5 0-2 0-0 0
8 112e Suvi Minkkinen 1994 Finland + 01:58.8 1:10:20.5 0-0 0-0 0
8 113e Olli Hiidensalo 1991 Finland + 01:58.8 1:10:20.5 0-1 0-0 0
8 114e Tero Seppälä 1996 Finland + 01:58.8 1:10:20.5 0-0 0-2 0
9 101e Clare Egan 1987 USA + 02:02.9 1:10:24.6 0-2 0-0 0
9 102e Joanne Reid 1992 USA + 02:02.9 1:10:24.6 0-0 0-1 0
9 103e Leif Nordgren 1989 USA + 02:02.9 1:10:24.6 0-1 0-0 0
9 104e Jake Brown 1992 USA + 02:02.9 1:10:24.6 0-1 0-0 0
10 181e Darya Blashko 1996 Ukraine + 02:15.9 1:10:37.6 0-0 0-1 0
10 182e Yuliia Dzhima 1990 Ukraine + 02:15.9 1:10:37.6 0-1 0-1 0
10 183e Artem Pryma 1987 Ukraine + 02:15.9 1:10:37.6 0-1 1-3 1
10 184e Dmytro Pidruchnyi 1991 Ukraine + 02:15.9 1:10:37.6 0-0 0-1 0
11 81e Julia Schwaiger 1996 Austria + 02:19.6 1:10:41.3 0-1 0-1 0
11 82e Lisa Theresa Hauser 1993 Austria + 02:19.6 1:10:41.3 0-1 0-0 0
11 83e Simon Eder 1983 Austria + 02:19.6 1:10:41.3 0-2 0-0 0
11 84e Felix Leitner 1996 Austria + 02:19.6 1:10:41.3 0-1 0-0 0
12 141e Kinga Zblyut 1995 Poland + 02:25.1 1:10:46.8 0-0 0-2 0
12 142e Kamila Zuk 1997 Poland + 02:25.1 1:10:46.8 0-0 0-0 0
12 143e Grzegorz Guzik 1991 Poland + 02:25.1 1:10:46.8 0-2 0-1 0
12 144e Andrzej Nedza-Kubiniec 1991 Poland + 02:25.1 1:10:46.8 0-1 0-1 0
13 61e Linn Persson 1994 Sweden + 02:56.5 1:11:18.2 0-2 0-0 0
13 62e Elvira Öberg 1999 Sweden + 02:56.5 1:11:18.2 1-3 0-2 1
13 63e Jesper Nelin 1992 Sweden + 02:56.5 1:11:18.2 0-1 1-3 1
13 64e Peppe Femling 1992 Sweden + 02:56.5 1:11:18.2 0-1 0-2 0
14 71e Jessica Jislova 1994 Czech Republic + 03:22.3 1:11:44.0 0-0 0-1 0
14 72e Marketa Davidova 1997 Czech Republic + 03:22.3 1:11:44.0 0-1 0-2 0
14 73e Jakub Stvrtecky 1998 Czech Republic + 03:22.3 1:11:44.0 0-2 0-2 0
14 74e Ondrej Moravec 1984 Czech Republic + 03:22.3 1:11:44.0 1-3 0-3 1
15 131e Nadia Moser 1997 Canada + 03:28.0 1:11:49.7 0-1 0-3 0
15 132e Megan Bankes 1997 Canada + 03:28.0 1:11:49.7 0-3 0-1 0
15 133e Adam Runnalls 1998 Canada + 03:28.0 1:11:49.7 0-0 0-0 0
15 134e Scott Gow 1990 Canada + 03:28.0 1:11:49.7 0-0 0-1 0
16 151e Regina Oja 1996 Estonia + 04:45.1 1:13:06.8 0-1 0-0 0
16 152e Johanna Talihärm 1993 Estonia + 04:45.1 1:13:06.8 0-2 0-1 0
16 153e Kalev Ermits 1992 Estonia + 04:45.1 1:13:06.8 1-3 0-0 1
16 154e Robert Heldna 1999 Estonia + 04:45.1 1:13:06.8 0-0 0-0 0
17 171e Polona Klemencic 1997 Slovenia + 05:28.4 1:13:50.1 0-0 0-3 0
17 172e Nina Zadravec 1998 Slovenia + 05:28.4 1:13:50.1 0-0 0-1 0
17 173e Rok Trsan 1992 Slovenia + 05:28.4 1:13:50.1 0-0 0-0 0
17 174e Alex Cisar 2000 Slovenia + 05:28.4 1:13:50.1 0-1 0-0 0
18 201e Fuyuko Tachizaki 1989 Japan + 05:34.4 1:13:56.1 0-1 0-0 0
18 202e Sari Maeda 1990 Japan + 05:34.4 1:13:56.1 0-0 0-3 0
18 203e Mikito Tachizaki 1988 Japan + 05:34.4 1:13:56.1 0-0 0-0 0
18 204e Kosuke Ozaki 1992 Japan + 05:34.4 1:13:56.1 0-0 0-1 0
19 231e Baiba Bendika 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
19 232e Sanita Bulina 2001 Latvia + Lapped Lapped 1-3 0-2 1
19 233e Edgars Mise 1998 Latvia + Lapped Lapped 0-1 0-1 0
19 234e Roberts Slotins 1991 Latvia + Lapped Lapped 0-2 --- 0
20 161e Ivona Fialkova 1994 Slovakia + Lapped Lapped 0-3 2-3 2
20 162e Paulina Fialkova 1992 Slovakia + Lapped Lapped 0-0 0-3 0
20 163e Tomas Hasilla 1990 Slovakia + Lapped Lapped 0-3 0-0 0
20 164e Michal Sima 1992 Slovakia + Lapped Lapped --- --- 0
21 221e Lyudmila Akhatova 1997 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-0 0-0 0
21 222e Anastassiya Kondratyeva 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
21 223e Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + Lapped Lapped 3-3 --- 3
21 224e Alexandr Mukhin 1998 Kazakhstan + Lapped Lapped --- --- 0
22 191e Natalija Kocergina 1985 Lithuania + Lapped Lapped 0-1 1-3 1
22 192e Gabriele Lescinskaite 1996 Lithuania + Lapped Lapped 0-0 1-3 1
22 193e Karol Dombrovski 1991 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0
22 194e Vytautas Strolia 1992 Lithuania + Lapped Lapped --- --- 0
23 241e Eniko Marton 1999 Romania + Lapped Lapped 0-2 0-3 0
23 242e Ana Larisa Cotrus 1997 Romania + Lapped Lapped 0-1 0-3 0
23 243e George Marian Coltea 2000 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
23 244e Dumitru Cornel Puchianu 1989 Romania + Lapped Lapped --- --- 0
DNS 211e Milena Todorova 1998 Bulgaria
DNS 212e Daniela Kadeva 1994 Bulgaria
DNS 213e Dimitar Gerdzhikov 1992 Bulgaria
DNS 214e Vladimir Iliev 1987 Bulgaria

Info

What World Cup
Discipline Mixed Relay
Host Oberhof
Nation Germany
Date Sunday 10.Jan 2021
Calendar 2020/2021