Login

Martell-Val Martello

Result Startlist

No # Name Born Nation Time Shooting Misses
1 79 Endre Strømsheim 1997 Norway 24:35.2 24:35.2 0+1 1
2 39 Martin Perrillat Bottonet 1997 France + 00.9 24:36.1 0+0 0
3 74 Lucas Fratzscher 1994 Germany + 07.1 24:42.3 0+0 0
4 53 Sivert Guttorm Bakken 1998 Norway + 07.5 24:42.7 0+0 0
5 98 Sindre Fjellheim Jorde 1996 Norway + 11.6 24:46.8 0+0 0
6 106 Tero Seppälä 1996 Finland + 11.9 24:47.1 0+0 0
7 16 Justus Strelow 1996 Germany + 29.9 25:05.1 0+0 0
8 57 Thierry Langer 1991 Belgium + 34.1 25:09.3 0+0 0
9 54 Ruslan Tkalenko 1992 Ukraine + 38.9 25:14.1 0+1 1
10 25 Adam Runnalls 1998 Canada + 41.4 25:16.6 0+1 1
11 71 Tomas Krupcik 1988 Czech Republic + 41.8 25:17.0 1+0 1
12 99 Dominic Schmuck 1996 Germany + 46.0 25:21.2 0+0 0
13 5 Alexey Slepov 1986 Russia + 46.6 25:21.8 0+1 1
14 10 Florian Hollandt 1995 Germany + 49.8 25:25.0 0+2 2
15 30 Kirill Streltsov 1996 Russia + 52.5 25:27.7 0+1 1
16 62 Sindre Pettersen 1996 Norway + 56.9 25:32.1 0+3 3
17 109 Sturla Holm Lægreid 1997 Norway + 57.0 25:32.2 0+1 1
18 33 Eligius Tambornino 1986 Switzerland + 01:06.8 25:42.0 1+1 2
19 29 Peter Brunner 1991 Austria + 01:12.6 25:47.8 0+0 0
20 69 Semen Suchilov 1992 Russia + 01:16.5 25:51.7 2+1 3
21 43 Roman Rees 1993 Germany + 01:18.7 25:53.9 2+1 3
22 97 Jeremy Finello 1992 Switzerland + 01:19.2 25:54.4 0+2 2
23 82 Lars Helge Birkeland 1988 Norway + 01:19.8 25:55.0 3+0 3
24 92 Vasilii Tomshin 1997 Russia + 01:20.4 25:55.6 1+1 2
25 110 Ilnaz Mukhamedzianov 1997 Russia + 01:24.9 26:00.1 0+1 1
26 47 Viktar Kryuko 1995 Belarus + 01:31.2 26:06.4 0+0 0
27 18 Zhenyu Zhu 1999 China + 01:39.0 26:14.2 0+0 0
28 24 Milan Zemlicka 1996 Czech Republic + 01:39.2 26:14.4 0+2 2
29 38 Joscha Burkhalter 1996 Switzerland + 01:39.3 26:14.5 2+1 3
30 85 Kresimir Crnkovic 1995 Croatia + 01:47.8 26:23.0 2+1 3
31 56 Wenqiang Wang 1995 China + 01:48.3 26:23.5 0+0 0
32 68 Oskar Ohlsson 1998 Sweden + 01:48.7 26:23.9 1+2 3
33 12 George Marian Coltea 2000 Romania + 01:52.0 26:27.2 1+1 2
34 55 Harald Lemmerer 1991 Austria + 01:53.6 26:28.8 0+2 2
35 80 Tobias Eberhard 1985 Austria + 01:55.1 26:30.3 2+1 3
36 1 Max Durtschi 1991 USA + 01:55.5 26:30.7 0+2 2
37 105 Emil Nykvist 1997 Sweden + 02:02.0 26:37.2 0+0 0
38 91 Taras Lesiuk 1996 Ukraine + 02:02.9 26:38.1 0+1 1
39 108 Niklas Homberg 1994 Germany + 02:04.5 26:39.7 2+1 3
40 83 Luca Ghiglione 1996 Italy + 02:04.8 26:40.0 2+0 2
41 61 Damir Rastic 1988 Serbia + 02:06.0 26:41.2 1+0 1
42 115 Paolo Rodigari 1996 Italy + 02:08.9 26:44.1 1+0 1
43 111 Nikolaus Leitinger 1993 Austria + 02:10.9 26:46.1 1+1 2
44 113 Jakub Kocian 2000 Czech Republic + 02:18.3 26:53.5 0+0 0
45 73 Andriy Dotsenko 1994 Ukraine + 02:18.9 26:54.1 1+1 2
46 50 Thierry Chenal 1992 Italy + 02:19.2 26:54.4 4+0 4
47 21 Ambroise Meunier 1999 France + 02:20.1 26:55.3 0+3 3
47 40 Artem Tyshchenko 1993 Ukraine + 02:20.1 26:55.3 1+1 2
49 7 Nicola Romanin 1994 Italy + 02:20.5 26:55.7 2+2 4
50 66 Patrick Jakob 1996 Austria + 02:20.8 26:56.0 0+2 2
51 13 Ondrej Hosek 1995 Czech Republic + 02:27.6 27:02.8 3+0 3
52 75 Michael Durand 1997 Italy + 02:30.0 27:05.2 1+0 1
53 41 Hugo Rivail 1997 France + 02:30.5 27:05.7 0+3 3
54 107 Sandro Bovisi 1997 Switzerland + 02:37.5 27:12.7 0+2 2
55 93 Alex Howe 1989 USA + 02:39.1 27:14.3 3+1 4
56 46 Raul Antonio Flore 1997 Romania + 02:40.5 27:15.7 0+2 2
57 51 Saverio Zini 1994 Italy + 02:41.6 27:16.8 2+0 2
58 23 Mateusz Janik 1995 Poland + 02:43.2 27:18.4 2+1 3
59 63 Marcin Szwajnos 1997 Poland + 02:43.5 27:18.7 0+1 1
60 26 Stavre Jada 1998 Macedonia + 02:44.8 27:20.0 0+1 1
61 35 Roberts Slotins 1991 Latvia + 02:49.1 27:24.3 3+1 4
62 34 Pjotr Dielen 2000 Belgium + 02:54.2 27:29.4 0+1 1
63 88 Blagoy Todev 2001 Bulgaria + 02:54.3 27:29.5 1+1 2
64 86 Florin-Catalin Buta 1998 Romania + 02:54.8 27:30.0 1+2 3
65 77 Vadim Filimonov 1990 Russia + 02:55.5 27:30.7 0+1 1
66 76 Malte Stefansson 2000 Sweden + 02:57.7 27:32.9 1+2 3
67 14 Matej Baloga 1997 Slovakia + 02:59.2 27:34.4 2+2 4
68 89 Tom Lahaye-Goffart 1996 Belgium + 03:02.3 27:37.5 3+0 3
69 65 Edgars Mise 1998 Latvia + 03:02.4 27:37.6 0+2 2
70 81 Joni Mustonen 1994 Finland + 03:02.8 27:38.0 3+2 5
71 8 Zana Oztunc 1997 Turkey + 03:05.1 27:40.3 0+2 2
72 22 Gabriel Stegmayr 1988 Sweden + 03:09.5 27:44.7 2+2 4
73 36 Jokubas Mackine 2000 Lithuania + 03:11.8 27:47.0 1+1 2
74 72 Danil Beletskiy 1997 Kazakhstan + 03:13.2 27:48.4 1+1 2
75 84 Renars Birkentals 2001 Latvia + 03:14.3 27:49.5 1+2 3
76 49 Apostolos Angelis 1993 Greece + 03:14.5 27:49.7 2+2 4
77 95 Jiri Manek 1998 Czech Republic + 03:14.8 27:50.0 2+0 2
78 59 Travis Cooper 1996 USA + 03:18.9 27:54.1 3+1 4
79 101 Ryan Elden 1999 Canada + 03:19.7 27:54.9 0+1 1
80 52 Tuukka Invenius 1997 Finland + 03:22.7 27:57.9 4+1 5
81 48 Joosep Perv 2001 Estonia + 03:23.8 27:59.0 0+2 2
82 19 David Panyik 1995 Hungary + 03:26.3 28:01.5 0+1 1
83 104 Mart Vsivtsev 1999 Estonia + 03:28.3 28:03.5 1+0 1
84 27 Roberto Piqueras Garcia 1990 Spain + 03:29.7 28:04.9 2+0 2
85 64 Maksim Fomin 2000 Lithuania + 03:30.8 28:06.0 3+0 3
86 44 Reid Lovstrom 2000 Canada + 03:31.7 28:06.9 1+2 3
87 112 Adelin Miodrag Duicu 1999 Romania + 03:40.4 28:15.6 2+1 3
88 20 Raido Ränkel 1990 Estonia + 03:40.7 28:15.9 3+3 6
89 70 Koya Takahata 1998 Japan + 03:46.5 28:21.7 1+2 3
90 103 Lucas Smith 2000 Canada + 03:47.7 28:22.9 1+1 2
91 4 Bilguun Altankhuyag 2000 Mongolia + 03:49.0 28:24.2 2+0 2
92 3 Heikki Laitinen 1994 Finland + 03:49.4 28:24.6 2+3 5
93 100 Tomasz Jakiela 1996 Poland + 03:53.3 28:28.5 2+2 4
94 9 Sergey Sirik 1994 Kazakhstan + 04:00.0 28:35.2 2+3 5
95 58 Vladimir Oryashkov 1996 Bulgaria + 04:08.6 28:43.8 1+2 3
96 42 Oskar Brandt 1995 Sweden + 04:10.4 28:45.6 3+2 5
97 17 Ruslan Bryhadyr 1997 Ukraine + 04:10.8 28:46.0 2+2 4
98 15 Ryu Yamamoto 1999 Japan + 04:21.4 28:56.6 2+3 5
99 90 Lukas Jakeliunas 1992 Lithuania + 04:26.7 29:01.9 1+3 4
100 28 Jens Hulgaard 1989 Denmark + 04:28.1 29:03.3 1+2 3
101 45 Soma Gyallai 1997 Hungary + 05:09.7 29:44.9 3+2 5
102 87 Taku Terasawa 1998 Japan + 05:14.1 29:49.3 2+2 4
103 6 Milos Colic 1999 Bosnia&Herzegovina + 05:17.6 29:52.8 2+2 4
104 96 Juri Uha 1997 Estonia + 05:19.6 29:54.8 2+2 4
105 37 Nikolaos Tsourekas 1999 Greece + 05:34.6 30:09.8 0+2 2
106 32 Petar Velchev 1998 Bulgaria + 05:36.5 30:11.7 3+1 4
107 2 Matheus De Santana Vasconcellos 2000 Brazil + 06:11.9 30:47.1 1+0 1
108 31 Dzenis Avdic 1995 Serbia + 06:26.6 31:01.8 1+1 2
109 67 Joachim Weel Rosbo 1997 Denmark + 06:32.8 31:08.0 3+2 5
110 78 Adam Büki 1995 Hungary + 06:34.0 31:09.2 2+3 5
111 60 Mehmet Ustuntas 1995 Turkey + 07:15.6 31:50.8 1+3 4
112 102 Jacob Weel Rosbo 2000 Denmark + 07:46.5 32:21.7 5+3 8
113 11 Brian Kennedy 1990 Ireland + 08:08.6 32:43.8 1+2 3
DNS 114 Vitaliy Trush 1996 Ukraine
DNF 94 Ajlan Rastic 1993 Serbia 2+- 2

Info

What IBU Cup
Discipline 10 km Sprint
Host Martell-Val Martello
Nation Italy
Date Saturday 8.Feb 2020
Calendar 2019/2020